Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közszférában dolgozok. A...

Közszférában dolgozok. A főnököm meghallotta (Munkahelyen kívül, buszon, nem vettem észre, hogy ott van), hogy valakivel arról beszélek, hogy megyünk a tüntetésre. Másnap megrovást kaptam. Mennyire szabályos ez?

Figyelt kérdés
Akkor nem jelezte, hogy ott van és hallja. Vagy közszférában ez így normális?? 30 éves vagyok, de még nekem új a munka ezen világa. 20 éves korom óta vállalkoztam, de az csúnyán becsődölt.

2014. nov. 19. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát hallod ne csodálkoz ha rövid időn belül búcsút intenek neked.

Nem tudtad, hogy a közszféra erről szól? Ha nem vagy lojális a Fideszhez akkor nem sok jóra számíthatsz ott.

2014. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, a közszféra alatt mit értesz, vannak párt közeli intézmények, amiknek a dolgozóinak úgy tudom külön engedély kell, ha politikai megmozduláson részt szeretnének venni..

Ennek az az oka, hogy stratégia kérdése, hogy bizonyos közszereplők civilként megjelennek-e bizonyos tüntetéseken. Példádul egy Fideszhez közeli intézmény magasabb beosztású embere elmenne egy Fidesz ellenes tüntetésre, az egy támadó felület a párt részére.

2014. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Karbantartó vagyok egy középiskolánál.
2014. nov. 19. 12:02
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem szabályos, akár feljelentést is tehetnél, viszont abban az esetben számolj azzal hogy elküldenek :( sajnos ez egy ilyen világ :(
2014. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Baxus az egész közszféra ilyen. Önkormányzatok, kormányhivatalok, járási hivatalok, állami intézmények, önkormányzati intézmények, önkormányzati cégek, iskolák stb stb.

Nem azt mondom, hogy itt mindenki Fideszes. De döntési joggal bíró vezetői beosztásba csak olyan kerülhet ilyen helyeken, akik lojálisak a Fideszhez (vagy jó magyar köpönyegforgatóként eljátsszák ezt).

2014. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jellemző, a közvetlen főnökömön kívűl mindenki szidja a rendszert. Amúgy eddig le_artam a politikát, de már NAGYON érzem a saját bőrömön, hogy valami nem kóser. Szidtuk a gyurcsányékat is, de akkoriban fele ekkora baj sem volt.
2014. nov. 19. 12:09
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Fideszhez közeli intézmény" ilyen nem szabadna hogy létezzen. Egy iskola, egy óvoda, egy szociális intézmény, egy kultúrális intézmény legyen már független a pártpolitikától.


Más kérédés, hogy a Fidesz az összes ilyen intézmény vezetőjét lecserélte és a saját emberét tette be. Ezzel tudja függőségi viszonyban tartani az embereket.

2014. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak ilyen kiszolgáltatott sz.r helyzetben még nem éreztem magam. 2014-ben ezt érdemeljük? Vicc, hogy Romániában is sokkal nagyobb demokrácia van mint itt. Egy ottani ismerősnek meséltem a történetem, és nagyot röhögött rajta, hogy ezt nem hiszi el. Pedig ott Csau alatt sokkal durvább rendszer volt, mint nálunk Kádár alatt.
2014. nov. 19. 12:16
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

" "Fideszhez közeli intézmény" ilyen nem szabadna hogy létezzen. Egy iskola, egy óvoda, egy szociális intézmény, egy kultúrális intézmény legyen már független a pártpolitikától. "


közszféra pl a polgármesteri hivatal is, és egy oylan városban, ahol a Fidesz nyert, egyértelműen Fidesz közeli, furcsa is lenne ha nem így lenne.

2014. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ez van. Ez az igazság. Sajnos igazad van. Románia ebből a szempontból demokratikusabb. Ott pl van külön korrupció ellenes ügyészség. Nálunk meg csak maszatolás van, és súlyos milliárdok lenyúlása. Az EU-s pénzek, a pályázatok, a teljes mezőgazdaság (olaj, hús, tej, termény), szinte mindet át és átszövi korrupció. Mégis semmi se történik. Miért nem?! Mert ebből finanszírozzák a hatalmi rendszerüket.


Pont ez a lényege. A kisember kiszolgáltatottsága. Függőségi viszonyba teszem. Munkát akar, meg akar élni akkor ne pofázon, ne politizáljon. Politizál, nem tetszik a Fidesz rendszer, mehet az utcára azt éljen meg úgy a 47ezerből ahogy tud.

2014. nov. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!