Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről az új...

Mit gondoltok erről az új adótörvényről?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam arról, hogy a frissen házasulandó párok 2015-től évi 60000 forinttal kevesebb adót fizetnek. Miért erőlteti az állam a házasságot?
2014. nov. 22. 09:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
40%
számomra visszataszító, pedig 19 éve házas vagyok.
2014. nov. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%

Ha az emberek annyira lesulyedtek az erkolcsi ertekeikkel hogy a kormany kell hogy osztonozse a hazassagot.

Sajnos az mai ember egyetlen istene a penz azert barmire hajlandoak meg erkolcsos eletre is.

2014. nov. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

Mert az állam fixa ideája a házasságon alapuló tökéletes család. Ahol apuka sokat dolgozik, anyuka csillivilli háztartást vezet, a két kisiskolás gyerekük pedig boldogan ül délután négyig suliban és megy a családdal vasárnap délelőtt templomba.


Az összes többi verzió, azonos neműek, élettársak, egyedülállók, gyermektelenek, mozaikcsaládok, stb. háttérbe szorulnak a kormányzati propagandában, csakis a fent vázolt ideális családról szól minden.


Illetve a másik lehetséges magyarázat, hogy gondolom, ma sokan nem házasodnak és papíron egyedülálló szülőként veszik fel pl. a magasabb csp-t, stb. Talán ezt próbálják meg így csökkenteni. De még ha ez áll is, arra mérget mernék venni, hogy az elején írt elméletem tuti benne van a dologban.

2014. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
Ez arra kiváló lesz, hogy jövőre 2 hétig fényezze magát a kormány ezen nagyszerű törvény miatt. Előre borítékolom, hogy 1 év múlva minden hírekbe elmondják majd, hogy "a KSH adatai szerint 3,8 százalékkal nőtt a házasságok száma tavaly novemberhez képest az új törvénynek köszönhetően."
2014. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
48%
Undorito. Lassan mar azert is adojovairast lehet elszamolni ha elmegy misere az ember.
2014. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
Ahol én élek, évek óta így van, mi is kevesebb adót fizetünk. Nincs ebben semmi, legalábbis én nem látok ebben problémát. Mondjuk én így szoktam meg, talán ezért, az erre vonatkozó magyar törvényeket nem ismerem, nem volt (nem is lesz) magyar házastársam.
2014. nov. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
60%
bocs, második, de a házasság és az erköcs nem azonos. Senki nem fog szentté válni a papírtól.
2014. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
De nem életük végéig kapják ezt,hanem 2 évig.
2014. nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

"Illetve a másik lehetséges magyarázat, hogy gondolom, ma sokan nem házasodnak és papíron egyedülálló szülőként veszik fel pl. a magasabb csp-t, stb. Talán ezt próbálják meg így csökkenteni."


De ezeknek az embereknek a 99%-a nem is dolgozik. Akkor miből fizetne adót?

2014. nov. 22. 09:33
 10/28 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy nem dolgoznak, akiket én ismerek, hogy így csinálják, azoknak van munkájuk, csak sz@rrágók. De nem is azt mondtam, hogy a valóságot festem le, a kérdés is arra irányult, hogy mit gondolunk. Ezeket gondolom :)
2014. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!