Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretnék politológiát tanulni...

Szeretnék politológiát tanulni. Vannak olyan képességek amelyeknek hasznát venném? Gondolok itt retorikai és hasonló képességekre.

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is azt szeretnék majd.

Szerintem a beszédkészség pl fontos.

2010. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Politológia szakon nem politikusokat képeznek! Itt inkább át kell tudni látni dolgokat, összefüggéseket, nem retorikázni!
2010. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

-tudj "okosan" dönteni

-szeresd a pénzt

2010. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Te a tévében nem láttál még politológusokat vagy mi? Beszélni tudni kell.
2010. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Politikus, vagy politikával foglalkozó szakamber, azaz politológus?

Mert ha politikus, akkor tudni kell szónokolni, ígérgetni, meg hazudni.

2010. jan. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
azért mert akik most vannak hatalmon és hazudnak és mindenük a pénz az még nem jelenti azt, hogy minden politikus az lenne. Én is oda akarok menni. Tudom azt, hogy én nem leszek majd olyan,és jobban fog érdekelni a hazám, mint a vagyon!!! Beszédkészség pedig kötelező!!!! Milyen rondán néz ki az amikor a politikus 1 percen belül 5x elmondja h öööööööö..... no comment.
2010. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Egyszerűen nem értettem, a patológusnak miért szükségesek ezek a dolgok.. :D
2010. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
90%
Politológián elsősorban a 89 utáni történelemmel foglalkoznak, szóval ha tudsz magolni az hasznos tud lenni.
2010. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Filozófiai képességnek biztos.
2010. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

hello

mindenképpen kell nagy memória, meggyőzőerő, és valamiféle jártasság a politikában. a többi attól függ, h politikus, vagy politológus akarsz-e lenni.

ha politikus vagy, akkor gyorsreagálás és rétori képességek előnyben. ha politológus, akkor párhuzamokat kell tudnod vonni bizonyos esetek között, kivűlállóként tekinteni olyan dolgokat is, amikről meg vagy győződve. és nagy szókincs minden esetben.

2010. jan. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!