Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért utálják...

Magyarországon miért utálják ennyire azokat az embereket, akik jobb módúak?

Figyelt kérdés

Származásom révén, "kulák" családból származom.


A nagyszüleim és az ő szüleik nem azok a fajta nemesemberek voltak, akik köpködtek a szegényebbekre, gyakran segítették őket.


Ezt páran meg is hálálták később, mivel néhányukból párttag lett, így a családom elkerülte azt a terrorizálást, ami sokunkat sújtott a téesztesítés alatt.

Bizony, akkoriban a jó kapcsolatokat nagyon sokat számítottak.


A rendszerváltás után még tovább tudtuk növelni a földbirtokainkat.

A gazdálkodás is működik rajtuk rendesen.

Illetve már foglalkozunk nagyüzemi baromfi, sertéstartással is.


Ennek köszönhetően messze az átlag magyar színvonal felett élünk.Több ingatlan, több személygépkocsi, de az igazi érték a föld.


Gimnazista koromban is sokan kibeszéltek a hátam mögött, hogy "te úgy hallottam,hogy ezeknek valami kapcsolatuk van az orosz maffiával" "milliomos adócsaló vállalkozó elkényeztetett csemetéje"...stb

A szemembe persze nem merték mondani mondani.


Nem öltözöm rosszul, nem hajtok bármilyen autót, nem lakom akármilyen házban csak azért, hogy nehogy véletlen ártsak a nálam szegényebbek kis lelki világának.



2014. nov. 22. 14:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Ha valamiben különbözöl másoktól kiközösítenek, főleg ha ez a különbség a pénzesség.
2014. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Mert sokkal egyszerűbb leszólni a másikat irigységünkben, mint felülmúlni őt.
2014. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerintem a legtöbben nem tisztességesen szerezték a vagyonukat, hanem például a zűrzavaros rendszerváltáskor (tisztelet a kivételnek és ahogy írtad nektek).
2014. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Irigység. Ennyi :)
2014. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos nagyon sok az irigy ember Magyarországon, hogy miért azt ne kérdezd...


Az én apám vállalkozó volt, nagyon jó körülmények között nőttem fel, de az iskolában rengeteget bántottak emiatt, 14-15 éves koromig nagyon zavart is. Ha jó jegyet kaptam akkor biztos lefizettem a tanárt, ha rossz jegyet kaptam akkor "persze én megtehetem mert úgyis gazdag vagyok" stb... Nagyon rosszul estek ezek a dolgok, eljutottam addig hogy szégyelltem felvenni egy jobb cipőt vagy inget.


Később már nem érdekelt, lepergett rólam, de ezek a dolgok egyetemista koromig kísértek.

2014. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Képzeld a gazdagok meg lenézik a szegényeket,tisztelet a kivételnek.
2014. nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem irigység, hanem a gazdagabb réteg 90%-a úgy szerezte a vagyont, hogy összelopta magát a rendszerváltáskor és úgy kezdett bele a vállalkozásba. Ezért ha gazdag emberrel találkozom, feltételezem róla, hogy a közösből megy neki olyan kibas zottul jól (vagy vasazik és/vagy adót csal).


Példának okáért, ha én is egy kamion áráért meg tudtam volna szerezni 20 darabot + épületeket és kapcsolatokat, én is most milliárdos lehetnék. Vagy másik példa az egyik szomszédunk. Ingyen szerzett egy traktort hozzá való felszereléssel és pótkocsival a helyi TSZ-ből és mellé egy jelképes összegért vett egy kombájnt is. Kárpótlásból kapott földeket és mostanra szépen felhízott, van több traktor, kombájn és egyéb szar.


Szerinted ha nem lett volna lehetősége rendszerváltáskor lopnia, most hol lenne? Sehol... Lenne pár földje, amit max bérbe tudott volna adni és ennyi.


A kulákokról meg annyit, hogy én is kulák családból származom (sőt, másik ágról nemesi családból). Kaptunk vissza földet, birtokot, ingatlant, akármit? Egy fas zt... Ezért bosszant fel ez az egész. Régen elvették, közöset csináltak belőle, aztán utána meg átszervezték a saját zsebükbe. Ez a szomszéd is párttitkár volt korábban...


(Mellesleg a rendszerváltás után nektek honnan voltak gépek, amivel megműveltétek a földeket? KP-re vettétek? Kötve hiszem... Megismétlem, nem irigy vagyok, csak ne legyünk már álszentek, ha kérhetném.)

2014. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom miért kellett lepontozni. Én csak a saját tapasztalatomat mondtam el. Egyébként nem csodálom hogy sok gazdag pukkasztja a szegényebbeket. Ennek ellenére én nem szoktam hivalkodni, de az tény hogy ha gazdag vagy, jó eséllyel utálni fognak.
2014. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
8: Azért lettél lepontozva, mert nem a gazdagság miatt utálják az emberek a gazdagokat és nem is az irigység miatt, hanem mert Magyarországon a pénzesebbek hatalmas százaléka lopott pénzből játssza az agyát.
2014. nov. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Először is, itt a jómódúak utálják a szegényeket és a nagy felsőbbrendűségi tudatukban ott rúgnak beléjük, ahol csak tudnak.

Ilyen körülmények között nem kell rajta csodálkozni, hogy a szegényeknek ez nem tetszik.


Amúgy meg nem tudom, hogy mi értelme a kérdésnek, hiszen már az elején leírtad, hogy a nagy és dédszüleidet segítették azok a szegények, akiken ők is segítettek annak idején, szóval gondolom nem utálták a családodat...

2014. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!