Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha megint megpróbálják bevezet...

Ha megint megpróbálják bevezetni az internetadót, jönnétek ilyen tüntetésre?

Figyelt kérdés

Januárban majd a rendkívül manipulatív és ellenőrizhetetlen "Nemzeti Konzultáció"-val fognak próbálkozni, gondolom valami ilyesmi kérdéssel:


"Ön szerint hagyni kéne, hogy az óriási pénzeket bezsebelő külföldi internetszolgáltató multik a hasznot kivigyék az országból?

1: Nem, itt már valamit tenni kell!

2: Persze, nyugodtan csinálják csak."


Aztán persze csodák csodája az 1. válasz nyer és máris nyakunkon a netadó, "hiszen a zemberek akarták".

Ha mégsem nyer, akkor is bekamuzhatják, hogy nyert, hiszen ez nem választás, senki se tudja ellenőrizni, viszont mindenkiről név szerint tudni fogják, mit küldött vissza.


Ez az egész konzultáció (és hogy azt nemzetinek merik nevezni) elfogadhatatlan.

Szóval én ez esetre egy olyan tüntetést javaslok, ahol a mobilok felmutatása helyett mindenki elhozza:

1. A konzultációs levelét

2. Egy gyújtószerszámot, pl öngyújtó, gyufa

És egyszerre a magasba tartva mindenki meggyújtja a leveleket a Kossuth téren/Erzsébet hídon/stb. Na ez a lángoló üzenet már nem kicsit ütne.



2014. nov. 22. 16:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És persze a kérdés, hogy jönnétek-e?
2014. nov. 22. 16:13
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
ha megint ballib férgek a szervezők, és a főkolomposok, akkor nem. azt a rendszert sem kérném vissza
2014. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem. Eddig sem vóltam, ezek az értelmetlen sztrájkok nem vezetnek sehova
2014. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

főleg, hogy nem is internetadó volt... sosem volt ilyen

a távközlési adót akarták kiterjeszteni a skype-ra meg a viberre, aztán rájöttek hogy ez így nem jó


a többi már a 444 és egyéb marha objektív oldalak szüleménye

2014. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, november van, de már tudjuk mi fog történni januárba.
2014. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%

Nem tartom jó ötletnek. Tuti sokan megégetnék magukat, vagy másokat, vagy a ruhájukat.

Egyébként sem mennék tüntetésre, utálom a balhékat, a verekedést, az erőszakot, és az ilyen nagyobb tüntetéseken mindig van balhé. És mindig van egy csomó ember, aki azt sem tudja, hogy miért is van ott pontosan, csak az a lényeg, hogy balhézhasson meg vandálkodhasson.

2014. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Nem mennék sem ilyen, sem semmilyen tüntetésre amíg nem számomra is létfontosságú dolog miatt lenne (értsd: valóban veszélybe kerülne az országban a demokrácia, veszélybe kerülne az ország szuverenitása vagy a testi épségem).


Az ilyen és hasonló dolgokat mint az internetadó, a szavazófülkében és népszavazáson kellene rendezni szerintem. Legalábbis én nem fagyasztom be azért a seggem likát, hogy süket dumát hallgassak valakitől.

2014. nov. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

"a távközlési adót akarták kiterjeszteni a skype-ra meg a viberre, aztán rájöttek hogy ez így nem jó


a többi már a 444 és egyéb marha objektív oldalak szüleménye"


ez egy oltári nagy baromság? ezt honnan hallottad? én annyira nem hittem el a 150ft/GB-s adót, hogy megnéztem a törvény módosításokat, hivatalosan fent voltak a kormány honlapján és tényleg benne volt, 150-edik paragrafus 4. bekezdés alatt futott úgy emlékszem..


nem tudom honnan veszed a skypet meg a vibert, mert egy nyamvadt mondat nem volt erről a törvény módosítás hivatalos kiadásában.. csak annyi, hogy kiegészítik a távközlési adót ezzel a 150ft/GB-s adóval..


kérlek mielőtt baromságot beszélsz, és másokat azzal vádolsz, hogy nem hitelesek a forrásai, tájékozódj hiteles forrásból, mert te magad is hiteltelenné válsz..


ha érdekel, a régi példánya le van mentve a gépemre, a kormány honlapján nem tudom fent hagyták-e..

2014. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

"főleg, hogy nem is internetadó volt... sosem volt ilyen

a távközlési adót akarták kiterjeszteni a skype-ra meg a viberre, aztán rájöttek hogy ez így nem jó


a többi már a 444 és egyéb marha objektív oldalak szüleménye"


megtaláltam, még fent hagyták a eredetit, ez a parlament hivatalos honlapja:

[link]


az 51. oldalon megtalálod a 150. paragrafust aminek a 3. bekezdése a törvény módosítás, ami az internet adóztatásáról szól..


kérlek informálódj és ne hülyítsd a népet.. -.-

2014. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

"nem tudom honnan veszed a skypet meg a vibert, mert egy nyamvadt mondat nem volt erről a törvény módosítás hivatalos kiadásában.. csak annyi, hogy kiegészítik a távközlési adót ezzel a 150ft/GB-s adóval.. "


a jelenlegi távközlési adó a telefonhívásokra vonatkozik csak azért, se a TV-re se másra

a kormány pedig külön kiemelte, hogy akik ezt az adót próbálják elkerülni azzal, hogy ilyen alkalmazásokat használnak azokat akarják megadóztatni... ennyi

2014. nov. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!