Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a következő intézke...

Támogatnád a következő intézkedések bevezetését Magyarországon?

Figyelt kérdés

1. Minden adó csökkentése, az ÁFA max. 15%, a SZJA max. 10% lenne

2. Közvetlenebb demokrácia bevezetése, az elnök szerepét Svájchoz hasonlóan egy Állami Tanácsra ruházzuk át, melybe minden parlamenti párt egy-egy képviselőt delegálhat.

3. Csökkenteni a bejutási küszöböt. Mivel 199 parlamenti hely van, az 100 százalékot jelent, 1 hely tehát 1,99 százalékot, így a bejutási küszöböt két százalékra csökkentjük, hogy több párt juthasson be.

4. Eltörölni a győzteskompenzációt. A választásokon a legtöbb szavazatot nyerő párt csak abban az esetben alapíthat kormányt, hogyha megszerezte legalább a szavazatok felét és még egy szavazatot. Hogyha annál kevesebbet szerez (mint idén a FIDESZ-KDNP is), kötelessége koalíciót felajánlani bármelyik parlamenti pártnak, hogy meglegyen a parlamenti többsége és a kormányban tárcákat kell adni a koalíciós partnernek.

5. Az adók mértékét a fizetés nagyságához rögzíteni, mondjuk minden 100 ezer forint után jutna 1 százalék SZJA, így pl.: 150 000 Ft-os fizetésért 10% adót kell fizetni, 200 000 Ft-ért már 11 százalékot, 1 000 000 Ft-ért pedig már 19 százalékot, így a kisemberek, akik kevesebb fizetést kapnak, kevesebb adót fizetnének, mint a többet kereső emberek.

6. A külföldön élő vagy dolgozó magyarok visszacsalogatása új munkahelyek teremtésével és legalább ausztriai szintű munkabér biztosításával (ami után az 5. pontban említett adó volt)

7. A köztársasági elnököt - azaz az Állami Tanácsot - közvetlenül választani

8. Kórházat alapítani minden tízezernél népesebb városban

9. Felszámolni az éhezést, kiemelt figyelmet fordítani a gyermekekre

10. Növelni a három hónapos munkanélküli segély összegét, de ezidő alatt új munkahelyet létrehozni az elbocsátott személy számára

11. Aktívan támogatni a romániai, szlovákiai és ukrajnai magyarok autonómiatörekvését és a külföldi magyarok ügyével állandóan "zaklatni" az ENSZ-t és az Európai Uniót

12. Pénzzel támogatni a kisvállalkozásokat, kiemelt figyelmet fordítani a családi vállalkozásokra

13. Pénzzel és munkalehetőséggel támogatni a munkanélkülieket, kiemelten a gyermekes családanyákat - és apákat.

14. Nem csak a nagycsaládokat, hanem a kiscsaládokat is hasonlóan támogatni, ingyenessé tenni a tankönyveket a 100 000 Ft-os havi nettó átlegkeresetnél kevesebből élő családok számára

15. A minimálbért min. havi nettó 100 000 Ft-ra, a szakmunkások minimálbérét havi min. nettó 120 ezer Ft-ra növelni

16. Jelentős összegeket lecsípni az országgyűlési képviselők, miniszterek és az állam vezetőinek fizetéséből, a polgármesterek fizetését havi 200 000 Ft-ban korlátozni

17. A települési önkormányzatok képviselőinek tiszteletdíját havi max. nettó 50 000 Ft-ban korlátozni

18. A jelenlegi megyék helyett hét "szupermegye" azaz tartomány létrehozása: Dél-Dunántúl, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl, Közép-Magyarország, Dél-Alföld, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, de akár lehet három tartomány azaz Dunántúl, Alföld, Közép-Magyarország is, bár én a három dunántúli, illetve három kelet-magyarországi régió között túl nagy regionális fejlettségi különbségeket látok. A tartományokban lenne egy helyi kormány, a központi kormány alá tartozna. A tartományok belső autonómiával bírnának, az oktatásügyek, az egészségügy és a tartomány saját ügyei a tartományi kormány irányítása alá tartozna. Lenne minden tartományban egy tartományi parlament is, ami a helyi rendeleteket hozná a tartomány hatáskörébe tartozó ügyekkel kapcsolatban.

19. A cigányság mihamarabbi integrálása, segély helyett munkalehetőség biztosítása

20. Nagyobb figyelmet fordítani az emberek saját problémáira, több lelkisegély szolgálatot létrehozni

21. Emberek közötti békéltető bíróságok létrehozása

22. Növelni a települési önkormányzatok hatáskörét

23. Növelni az iskolavezetés hatáskörét

24. Felszámolni a poroszos oktatási rendszert, nyugatias típusú rendszert bevezetni, a készségtárgyak (testnevelés, rajz és vizuális kultúra, technika és életvitel, ének-zene) osztályzásának azonnali megszűntetése

25. Egy semlegesebb országot létrehozni.


2014. nov. 22. 21:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

# 20

Te hol dolgozol? Van főnököd? Egyáltalán van munkahelyed? Egyedül abban az esetben értenélek meg ha soha életedbe nem dolgoztál volna és nem is értenéd a pénz és munka fogalmát.

2014. nov. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
A 2-es ponthoz van egy jobb ötletem: kétfordulós választást tartani az elnök személyével kapcsolatban. Az első fordulóban indulnak a jelöltek, a második fordulóban pedig a két legtöbb szavazatot elért személy és ez akkor is így lenne, hogyha az egyik jelölt megszerezné az abszolút többséget.
2014. nov. 22. 22:15
 23/34 anonim ***** válasza:
De egyébként ezeknek a fele üres mondat, vagy van ötleted, hogyan kéne megvalósítani? Pl ilyenekre gondolok, mint a cigányság mihamarabbi integrálása.. Ha ezt sikerülne csak így egy tollhúzással megoldani, béke Nobel-díjat kapnál..
2014. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

1. Kevésnek tűnik.

2. Azt én is jónak találom.

3. Nekem a mostani is megfelel.

4. A 2. pont alapján értelmetlennek tűnik.

5. Az 1. pontban SZJA max. 10%-ot írtál. Szerintem legyen fix, nem jó bonyolítani.

6. Nem lenne miből, ez a többi pontnál még elő fog jönni.

7. A közvetlenül tudom mit jelent, de nem értem pontosan melyiket is kéne választani, minek mi a szerepe.

8. Járásonként többnyire elég lenne, esetenként sok is.

9. Természetes.

10. Milyen új munkahelyről lenne szó és hogy?

11. Civilizált módon.

12. Milyen formában?

13. Elvileg most is így van, nem?

14. Ezt szerintem minden tanuló megkaphatná kivétel nélkül.

15. Az se lenne sok, de sok vállalkozónak még az is sok lenne.

16. ►17

17. Nevetséges összeg, bár állítólag 47 kilóból is meg lehet élni.

18. Az biztos hogy a mostani tervezési-statisztikai régióknak a mai formában nem sok értelme van, nem tudom lenne előnye ilyen jellegű felosztásnak, mert ma már nincsenek azok a különbségek, mint akár egy évszázada, az akkori Magyarország területén.

19. Igen, de hogyan?

20. Ennyiből ezt sem értettem meg.

21. Ezt se.

22. Például?

23. Jó, de mekkora szintre?

24. Az biztos hogy több gyakorlatban használható tudást kellene átadni, gyakorlatiasabb oktatásra lenne szükség. A készségtárgyak osztályozásának teljes megszüntetése szerintem túlzás, egyébként nem tudom hogy most milyen szempontok szerint osztályozzák.

25. Milyen semlegességre gondoltál?

2014. nov. 23. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 BlackSword ***** válasza:
30%

Itt kezdődik a probléma, amikor azt mondod hogy a nép fontosabb, mint az állam... Hibás szemlélet... Az államnak fontosabbnak kell lennie, mint a népnek... Mert ahol az állam erősödik, ott a nép előbb utóbb jobban él... Beszéljünk akár oktatásról, egészségügyről, szolgáltatásokról, szociális hálóról, vagy akár a közbiztonságról... Ha ezeket az állam nem tudja biztosítani megfelelő szinten, akkor az az ország menthetetlenül elveszett...


A hitelezők helyett pedig határozott/határozatlan idejű befektetéseket kellene invesztálni az országba a produktív termelő, vagy még inkább a szolgáltató ágba... így maga a támogatott ág fizeti vissza a befektetést és nem az állam...

2014. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
33%

BlackSword-nak! Mint korábban írtam, "állam" nem létezik!!!

Gyenge a felfogásod!!! Az ember találta ki az "államot+. De a NÉP valóban létezik és nélkülöz, míg bizonyos szemétládák jól élnek a NÉP által megtermelt és tőlük elvont javakból!!!! Válj képessé értelmezni a valóságot!!!!!

Emiatt a tudatlan gondolkodásmód miatt nézik hülyének a többséget a mocsok politikusok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014. nov. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 BlackSword ***** válasza:
48%

De, létezik az állam:

[link]

2014. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

BlackSword-nak! Nagyon gyenge a felfogásod, értelmi képességed!!!! Szerinted tárgyilagos valóságként létezik az állam??? NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egy eszme, melyet az ember talált ki...

DE az ember, a bolygó, azok létező, megfogható létezők!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

1: Az adócsökkentéssel egyetértek, de akkor ugye vagy egyéb kiadásokat kell csökkenteni, vagy máshonnan kell a szükséges bevételt megszereznie az államnak.


2, és 7: A közvetlen választással egyetértek. A tanácsi jellegű elnökséggel nem, mert az csak a pártok közötti politikai csatározást szolgálná.


3: Egy hely az így 0,5% körül van. Szerintem van értelme a mai bejutási küszöbnek, hiszen a viccpártokat tartja vissza.


4: A győzteskompenzáció intézményével egyetértek. Ha az nincsen, akkor a győztes jelöltre szavazó állampolgárok szavazatainak egy része nem ér semmit (mert nem hasznosítodik), amit az egyenlő választójog elvével nem lehet összeegyeztetni. Ha nincsen győzteskompenzáció, akkor mindegy, hogy valaki csak egy szavazattal nyert, vagy az adott terület átfogó bizalmát élvezve mondjuk 95%-al.


5: A sávos adózással az a baj, hogy mindenki papíron a legalsó sávban fog keresni ezentúl. Ezen kívül az a helyzet is előállhat, hogy a becsületesen adózó munkavállaló, mikor fizetésemelést kap, akkor egy magasabb sávba kerülés miatt kevesebbet fog hazavinni.


6: Itt visszakérdezek, hogyan tudna az állam munkát teremteni?


8: Ehhez nem nagyon tudok hozzászólni, mert nem tudom, hogy mennyire van erre igény a várható költségekhez képest.


9: Ez jó gondolat, támogatom, csak nem tudom milyen eszközökkel?


10: Lásd a 6. választ, illetve felmerül a kérdés, hogy minden munkavállalót azért bocsátanak-e el, mert leépítés van? Vannak olyanok, akik váltogatják a munkahelyeket, mert a munkához való hozzáállásuk pocsék. Ha egy ilyen embernek kötelező lenne az államnak 3 hónapon belü munkát adni, akkor az illető nem lenne érdekelet abban, hogy úgy dolgozzon, hogy megbecsüljék a munkahelyén.


11: Ha lenne valami látható közeljövőben megvalósuló eredménye ennek, akkor támogatnám.


12: Támogatom


13: A munkanélküliek esetében némileg korlátozva, a gyerekesek esetén pedig akkor, ha tisztesen nevelik a gyermeküket, de támogatom.


14: Szerintem mindenkire ki kellene terjeszteni az ingyen tankönyvet, úgy hogy mindenki az előző évfolyamból kapná a könyveket. Ha mégsem így, akkor is feljebb emelném a jövedelemhatárt, mert 100.000. forint nem sok.


15: Egy ilyen mértékű emelést támogatok.


16-17: Teljes mértékben támogatom.


18: Véleményem szerint ez már túl nagy különbségeketteremtene az országrészek között, ami hátrány volna. Képzeljük el, hogy más egészségügyi, és oktatási szabályok lennének az ország nyugati, és keleti része között, ami akár elvándorláshoz is vezethet.


19: A kérdés szintén adott, hogyan?


20: Semeleges vagyok a kérdésben.


21: Támogatom, de egy kicsit másképpen. Magánszemélyek bizonyos pereiben kötelezővé tenném a közvetítői eljárást.


22: Alapvetően ellenzem, de Kedves Kérdező, itt mire gondoltál? Mert lehet olyan terület amit támogatnék.


23: Milyen téren növelnéd?


24: Én támogatom a mi oktatási rendszerünket, azzal az apró változtatással, hogy némileg kompetenia központúvá is kellene tenni.


25: Bizonyos mértékig támogatom.


Huh... hosszú kérdés volt, de azért döntöttem a megválaszolása mellett, mert voltak benne érdekes gondolatok.

2014. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 BlackSword ***** válasza:
45%

A te felfogásoddal van valami nagy baj... Tudod a fogalmak is létező szubsztanciák, nem csak a boci csoki... Vagy szerinted ki fizeti a diák jegy másik felét, az ingyenes orvosi szolgáltatásaidat, vagy éppen a munkanélküli segélyt, vagy az iskolákban a tanárok fizetését, a rezsicsökkentés különbözetét... Vagy kinek adózol, fizeted az áruforgalmi adót??? Az állam a válasz...


Attól hogy valamit nem lehet megfogni, még létezhet... Ilyen például a szeretet, a gyűlölet, a butaság, az empátia és az állam is...


A Te értelmi képességeiddel vannak nagy gondok, az egyszer biztos...

2014. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!