Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem álszent dolog a devizahite...

Nem álszent dolog a devizahitelesek megmentéséről beszélni?

Figyelt kérdés

A Fidesz gazdaság politikájának a hatására a forint olyan mértékben gyengül, hogy a devizák többsége 50%-ot emelkedett:

[link]


Most rekord magas árfolyamon KÖTELEZŐEN forintosítják a hitelüket, a kettő együttes következménye:

egy

5.000.000ft 2006-ban felvett hitel 8 évnyi hiány mentes törlesztése után

2014-ben körülbelül 6.800.000 millió ft tartozása lett a hitelesnek..

Mivel a futam időből 8 év eltelt, így a törlesztő részlet 2-3 szorosára emelkedett.. Ez valóban a hitel felvevők hibája? A kormánynak nem lett volna felelőssége, hogy a forint ne gyengüljön ilyen mértékben, vagy ha ilyen mértékben gyengül, nem kellett volna a deviza hiteleseket évekkel ezelőtt "megmenteni"??

Ha a kormány hibás gazdaság politikájának a hatására szálltak el a deviza hitelesek törlesztő részletei néhány esetben a 3 szorosára, nem álszent dolog, a megmentésükről beszélni??



2014. nov. 25. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Ezért is az elmúltnyócév a hibás, nem tudom miről beszélsz...


Az elmúltnyócév hibás a Jedik elleni merényletekért is, akkor hogy gondolod hogy ezért nem?

2014. nov. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Deviza alapú hitelt forintban nézni értelmetlen. Az alap devizában számolva teljesen rendben van a hitel. Ha a forintnál gyengébb devizában néznéd, akkor meg még jobban elszállt volna.
2014. nov. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Deviza alapú hitelt forintban nézni értelmetlen. Az alap devizában számolva teljesen rendben van a hitel. Ha a forintnál gyengébb devizában néznéd, akkor meg még jobban elszállt volna."


Neked mi bajod van??

KÖTELEZŐEN forintra lesz váltva a mostani extrém magas árfolyamon, akkor miről beszélsz? Persze hogy rendben lenne, ha a régi árfolyamon néznénk, de ez kit érdekel, ha a mostanin váltják át kötelezően??

2014. nov. 26. 14:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Előtte levágnak belőle néhány milliót, és a törlesztőt is csökkentik, ezt elfelejtetted, kérdező?
2014. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Előtte levágnak belőle néhány milliót, és a törlesztőt is csökkentik, ezt elfelejtetted, kérdező?"


Te miről beszélsz? Mutass már róla valami forrást

2014. nov. 26. 15:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez az egyoldalú szerződésmódosítások miatt visszajáró pénz, ami a tőkéből kerül levonásra, így a törlesztőd is csökken. A maradékot fogják csak forintosítani.

Furcsa, hogy nem is hallottál róla.

2014. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az én ideiglenesen 180 forinton rögzített törlesztőm biztos nem fog csökkenni akkor sem, ha levonják belőle a jogtanul elvett pénzt. A forintosítás után nekem nőni fog a törlesztőrészletem. 148 forint volt a chf, amikor a hitelt felvettem. 7 év alatt befizettem már 6,4 milliót. 6,5 millió volt a hitelösszegem. A mostani árfolyamon még 9,4 millióval tartozom, ha ebből le is vonnak esetleg 1-1,5 milliót, akkor is több, mint a felvett összeg. És ezt fogják nekem forintosítani 256,5-es árfolyamon. Kb. 20000-25000 forinttal lesz több a törlesztőm jövőre. Ja és eddig mindig rendben fizettük.


Az akinek nincs ilyen hitele, az ne okoskodjon, hogy jobban járunk, mert fogalma sincs, hogy miről van szó, csak azt látja, amivel a tv-ben hülyítik a népet.

2014. nov. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

tegnap 11:50


Undorító Fidesz propaganda, és van képük devizások megmentéséről beszélni.. -.-

Mi lesz a következő? Megmentik az embereket a nyugdíjra félretett pénzüktől? Ja igen, már azt is megtették.. :(

2014. nov. 28. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!