Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz a devizahitelesek...

Egyetértesz a devizahitelesek mentésével?

Figyelt kérdés
Én nem, pedig nem vagyok fideszes. Csak egy igent vagy egy nemet kérek.

2014. nov. 21. 19:41
1 2
 1/17 BlackSword ***** válasza:
78%
NEM
2014. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Igen.
2014. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
NEM!
2014. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Most konkrétan mire gondolsz? A deviza hitelesek igazi megmentésével értünk e egyet, amit ígértek? Vagy azzal amilyen intézkedéseket tettek, tehát hogy rekord magas árfolyamon kötelezően át kell váltaniuk forint hitellé a hiteleket?


Amit ígértek, az szerintem abszurd, azzal nem értek egyet.

Ahogyan szakértők szerint a devizahiteleseket meg lehetett volna menteni nagyon minimális károkkal, azzal egyet értek.

Amit a kormány meglépett, ennek köze nincs a "devizahitelesek megmentéséhez".. Ezzel sem értek egyet..

Ez leginkább jelenleg mindenkinek káros, az adófizetők sem járnak jól, és még a deviza hitelek sem..

Ez már megint egy olcsó propaganda. -.-

2014. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek azzal, hogy próbálnak segíteni nekik. Azzal viszont nem értek egyet hogy sokan fröcsögve mennek az utcára hogy "becsalogatták őket a deviza csapdába". Egy felnőtt ember olvassa el amit aláír és gondolja át a kockázatokat.
2014. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
meg lehetett volna kis veszteséggel oldani,úgy, hogy nem vesznek fel hitelt....vagy ha igen, átgondolják a kockázatokat és megnézik a szerződés kisbetűs részeit is..mondjuk...erről nem mi tehetünk...senkit nem köteleztek hitelfelvételre..
2014. nov. 21. 20:36
 8/17 anonim válasza:
46%

Nincs kisbetűs rész! Nonszensz, hogy a svájci frank majd' a duplájára nőtt! Ez olyan szép átverés volt, hogy szép volt nézni. :(

Mindenki tisztában volt vele, ingadozni fog. Na de ennyire? Aztán stagnál 300 felett?

Úgyhogy teljesen egyetértek a devizahitelesek mentésével.

De ne így, mert ez nesze semmi fogd meg jól....

2014. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

Nem az a lényeg, hanem, h a gazdaságnak nem tesz jót, h az emberek a fizetésük nagyrészét a bankba viszik, mert tartoznak.

Imádom mikor okoskodik a sok hülye, h miért nem olvasták el, mert nem így meg úgy stb, holott nekik meg ennyi eszük nincs, h ennyit átlássanak, szal szállal nem különbek.

2014. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem, és nem azért mert nem vagyok fideszes. Semmilyenes vagyok.

De nem tudom elfogadni azt az indokot, hogy mivel a bank az ugyebár egy nagy pénzintézmény, míg a hitelfelvevő egyedül volt, ezért ő ki volt szolgáltatva a bankoknak, akik sokkal többet tudtak a termékről, mint az ügyfél. Ez abszurd. Ez a kereskedelem, eladás egyik alaptörvénye. Ha elmegyek egy autókereskedőhöz és egy autót veszek tőle, akkor is kvázi hátrányban vagyok, mert ő jobban ismeri az autót. Mégis, ha valami rejtett hiba miatt az autó másfél hónap múlva megadja magát az állam nem avatkozik közbe.

Ezzel az állam a rossz gazdálkodást jutalmazza, míg az esetleg előrelátó forinthitelesek azt látják most, hogy nem érte meg nekik bevállalni a kezdeti magasabb törlesztőket.

Ez az intézkedés rosszra nevel. Arra, hogy ha bajba kerülsz, akkor az állam majd segít. Miközben éppen az öngondoskodásra, kooperálásra kéne rászoktatni az embereket.

Nem mellesleg magánjogi viszonyokba avatkozik be, (vissza)élve az erőfölényével.

2014. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!