Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor is ellenezné a szélsőjob...

Akkor is ellenezné a szélsőjobb a finnugor elméletet, ha Finnország a háború után keleti-blokki ország vagy a Szovjetunió része lesz?

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 13:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mert ahogy elnézem sokaknak az a baja a finnekkel, hogy a "hanyatlónyugat" részei.
2014. dec. 2. 13:38
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem mi az összefüggés a két dolog között. A genetikai rokonság nem a politikai hovatartozástól függ.
2014. dec. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez butaság szerintem. Meg amúgy is én a sumer szkíta magyar rokonságban hiszek. :P
2014. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Mi köze ennek a kommunista Szovjetunióhoz?


Én azon az állásponton vagyok, hogy a magyar népnek több összetevője is van.

Nem lehet megállapítani, hogy ez a nép turáni vagy finnugor.


Antropológiai szempontból is érdekesek a magyarok.Akadnak köztük nordidok (északi germán), dinarid (szerb, horvát) , de ami nagyon gyakori az a kelet-balti típus, ami főleg Oroszországban, Ukrajnában jellemző.

2014. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Akkor is elleneznéd a szélsőjobbot ha a háború után az egész unió a harmadik birodalom része lenne?Ne ilyen a kérdésed is :P
2014. dec. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vadkan01 ***** válasza:
Honnan tudjuk mi lett volna ha ez meg az történik? Meg amúgy sem lényeges, mert most ez van.
2014. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
A szélsőjobb úgy hamisítja a történelmet, ahogy azt az ocsmány politikai érdekük diktálja.
2014. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is mert semmi köze a kettőnek egymáshoz. :D
2014. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

A finnugor elmélet ellenzése vagy támogatása főleg annak a kérdése, hogy nyelvészeti vagy egyéb szempontból nézzük. Egyszerűen azon múlik, hogy hajlandóak vagyunk-e logikusan végiggondolni a kérdést, pártatlanul, a tudomány módszereit szem előtt tartva (nem csak a finnugrista nyelvészet módszereit, hanem a többi tudományét is!), tehát nem politikai hovatartozás függvénye. Ebből a szempontból irreleváns Finnország 20. századi történelme.

Ha a helyén kezelnénk a finnugor elméletet (távoli nyelvrokonság, mely mellett nem szólnak erősebb érvek, mint a török nyelvekkel való rokonságunkra, bármit is állítsanak a finnugrista nyelvészek), akkor nem adna okot ennyi vitára (még jó, hogy a turkológusokat nem lehet sarlatánnak nevezni). Mert ha még el is fogadnánk a kizárólagosságát, amelyet észérvek alapján nem tehetünk meg, akkor sem lehetne egy nyelvrokonsági elmélet kapcsán sem az őshazára, sem a népvándorlásra vonatkozó következtetéseket levonni. Mert ez összemosná a genetikai és nyelvi rokonságot, és még a nyelvészek is elismerik, hogy ezt nem szabad. A hozzá nem értő emberek mégis folyton ezt teszik, már az általános iskolai tankönyvektől kezdve (pedig aki tankönyvet ír, attól elvárható lenne, hogy legalább minimálisan értsen ahhoz, amiről ír). Aztán mindenki megtanulja a hülyeséget, és kevesen jutnak el arra a szintre, hogy rájöjjenek arra, hogy az egész egy dogmává nőtte ki magát. Igaz ugyan, hogy nyelvészetileg kimutatható egy igen távoli rokonság a finnekkel, ez azonban kizárólag a nyelv szintjén van jelen (és kb. annyi jelentősége van, mint 5000 év múlva majd annak, lesz, hogy ma Brazíliában és Portugáliában ugyanazt a nyelvet beszélik). De ez nem cáfolja még a török nyelvekkel való nyelvrokonságunkat sem, származásunkról pedig semmilyen információt nem nyújt. Mert a népek eredetét nem lehet kizárólag nyelvészeti szempontok alapján vizsgálni, a történeti, néprajzi és genetikai kutatások viszont kizárják a finnekkel való rokonságunkat azokon a területeken. Ezek tudományos tények, nem pedig politikai kérdések. Az összes szempontot figyelembe véve (amelyek közül a nyelv csak egy) kellene felállítani egy olyan elméletet a magyarok eredetéről, amelybe beleillik a finnek őseivel való nyelvi kapcsolatunk is, de az is, hogy néprajzi szempontból viszont semmi közünk nincs hozzájuk, másokhoz viszont bizonyíthatóan nagyon sok. Amúgy történelmi forrásainkban ott van a válasz, de mivel ez nem illett bele egy adott kor hivatalos álláspontjába, egyszerűen kitalációnak nyilvánították. Bezzeg a "kalandozásokat" és az augsburgi csatát elhisszük, ráadásul az elfogult német verziót. Érdekes dolog a forráskritika... De aki nem hisz vakon megalapozatlan elméleteknek, az attól még nem lesz szélsőjobboldali, csak egy gondolkodó ember.

2014. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A magyarok a népvándorlás során mikor Kis-Ázsiát érintették, akkor kerültek kapcsolatba a török népekkel, vagyis onnantól kezdve, aztán jöttek a kunok, akik szintén egy török népcsoport volt, meg a sok törököt pár száz évvel ezelőttig itt ette a fene az ország középső részén, bár ha kimész a Józsefvárosi piacra, még mindig vannak belőlük bőven.

Ez kb. most olyan h Németországban van egy csomó török. Mondjuk kétezer év múlva 4012-ben hasonló fórumokon lehet h épp arról fognak vitázni az emberkék, hogy török eredetű nép-e a német, hiszen - abban a jövőbeli világban - kinézetre meg genetikailag is olyan törökösek lesznek a németek... Kb. ennyi közük van a magyaroknak is a törökökhöz, újabb időkben beoltott genetika.

A mi eredeti törzseink meg vagy 5000 évvel ezelőtt kiváltak arról a területről ahol olyan nyelvet beszéltek amiből a finn is származik, és a közös néprajzi hasonlatosságokat is felesleges keresgélni, hiszen a kalocsai minta (és a legtöbb magyar tájegységekre jellemző népi motívum) még a népvándorlás idején se létezett, nem tudom melyik lehet a legrégebbi még ma is ismert népdalunk is, de az se lehet több mint ezer éves. Úgy hogy fölösleges ilyen írott történelem előtti időkből származó közös néprajzi hasonlatosságokat keresgélni.

Egy ezer évvel ezelőtt élt magyarral is nehezen értenénk szót, de ahányszor visszamennél az időbe ezer-ezer évet, egyre kisebb a valószínűsége hogy megérted az akkori "magyart", rengeteg szavunk kihalt és jövevény szavak jöttek a helyére, pl. a törökből mert történelmünk során kapcsolatba kerültek velünk. De attól még nem török népcsoport vagyunk. Mint ahogy a németek se lesz török eredetű népcsoport, még akkor se ha addigra 100%-ban megszállják a turkok NY-Európát.

2014. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!