Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem szeretik...

A magyarok miért nem szeretik a hazájukat?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy a magyarnak semmi sem jó szerintem. Nem becsüli meg azt amije van. Pedig élhető ez az ország nagyon is. Inkább elmennek egy németországba ahol semmibe se nézik a magyarokat. Mindössze rabszolgának tartják őket. Én inkább maradok itt és beérem azzal amim van, mert nekem ez a hazám. Mondom ezt úgy, hogy balos gondolkodású vagyok. Igen, egy baloldali is szeretheti a hazáját.
2014. dec. 7. 09:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Szeretik a hazájukat, de azért mennek el, mert itthon már NEM lehet megélni! Legalábbis közmunkából nem.Neked szerencséd van, ha azok közé tartozol, akinek van olyan munkája, amiből tisztességesen megtud élni.
2014. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Miért kell ahhoz itt lenni, hogy szeresd?
2014. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
18%

"Miért kell ahhoz itt lenni, hogy szeresd?"


Gondolj bele milenne ebből az Országból ha mindenki elmenne külföldre dolgozni.

2014. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

Bocs, de ez butaság, miért ne szeretnék?

Az emberek az édesanyjukat is szeretik, de nagyrészt azért előbb-utóbb elköltöznek otthonról. Ha valakitől, vagy valamitől távol élsz, az nem jelenti azt, hogy nem szereted.


"Inkább elmennek egy németországba ahol semmibe se nézik a magyarokat."

A probléma kettős.

Egyrészt itthon nem nagyon találnak (képzettségüknek megfelelő) munkát, és ha igen, azt is minimálbérért.

Másrészt igaz, hogy Németországban is csak minimálbérért foglalkoztatják, de a német minimálbér többszöröse a magyarnak.

Sokan úgy gondolják, hogy odakint összeszedik magukat anyagilag, aztán majd visszaköltöznek Magyarországra.


"Igen, egy baloldali is szeretheti a hazáját."

Teljesen egyetértek.

De a haza szeretete nem feltétlenül jelenti azt, hogy itthon nyalogatjuk a sebeinket, és nem teszünk semmit a saját előrejutásunkért.


(Ugye tudod, hogy a régi céhekbe csak úgy vettek fel valakit mesternek, ha előtte segédként (lehetőleg külföldön) évekig tapasztalatot gyűjtött, majd egy olyan mesterművet készített, ami alapján a céh mesternek ismerte el?

Akkor ez volt az általános elvárás egy jó szakembertől, hogy tanuljon sokfelé (akár külföldön is!!!), szerezzen értékes tudást, és utána lehet a szakmában rangja és neve.)

2014. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
17%

Gondolkozzatok el rajta hogy ha nemszeretitek miért nem.


"Minden nemzetnek olyan vezetői vannak amilyet megérdemel"


Vagyis amilyen virágot szakítottatok olyat szagoltok.

2014. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%
Aranyos gondolatok de a kiutazas nem a hazaszeretettel van osszefuggesben. Tobbnyire semmi koze hozza.
2014. dec. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 BlackSword ***** válasza:
90%
tudod hazaszeretettel nem lehet jól lakni...
2014. dec. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%

Én szeretem a házamat MAGYARFÖLD-et

De én külföldre mentem azért /nem csak a pénzért/mert dolgozni akartam fejlődni én németországba is dolgoztam mikor meg munka vállalási kellett valóban az elején furán néztek rám ám munkába megálltam a helyemet és 4hónap után lenyomtam munkába a németet és onnantól semmi gondom nem volt.Az embernek munka kell nem azon agyalnia hogy hogyan nyaljon s?gget hogy megmaradjon a munkája

Igen a politikusokat úgy mond a nép válassza ám mit lehet tenni a szűk látókkal?

a bizakodókkal?hátha majd most,nem az ők hibájuk volt mert...

azokkal akik a politikát a saját zsebük tömésére használják?

míg a politikusok csak a papirt nézik és nem ők latját át mi a helyzet

Én nem a házamat utálom hanem a magyar politikát mert ez egy fehér inges bűnbanda

2014. dec. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, minden országban vannak internacionalista emberek, meg nemzetibb emberek.


Ennek ez a rendje, így van egyensúly.

2014. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Shai-Hulud ***** válasza:
95%

"Minden nemzetnek olyan vezetői vannak amilyet megérdemel"

Vagyis amilyen virágot szakítottatok olyat szagoltok.


Bocs, de ez egyáltalán nem igaz.

A németek nem érdemelték meg Hitlert, éppúgy, ahogy szerencsétlen Szovjetek (tehát nem csak az oroszok) Sztálint.


Főleg a hasonló diktátorokat meglehetősen nehéz "leváltani", mert vagy megszüntetik a választásokat, vagy a szabályokat változtatják olyan módon, hogy esély se legyen a leváltásukra. (Vajon hol is láttam az utóbbira példát?)


Szerintem EGYETLEN nemzet sem érdemli meg, hogy sanyargassák, hogy éhhalálra ítéljék (holodomor 1933 Ukrajna), vagy egy háborúba vigyék, ahol majdnem teljesen kiirtanak egy generációt (I. Világháború 1914-18, II. Világháború 1939-45), még azt a lassú éhhalált és terrort sem, amit Észak-Koreában művel a Kim-dinasztia 1945 óta egyfolytában.


EGYIK NEMZET SEM!

2014. dec. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!