Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szüntetik meg...

Miért nem szüntetik meg egyszerűen a jövedelmi különbségeket és a szegénységet?

Figyelt kérdés
Nagyon egyszerű: mindenki aki 300 felett keres a keresetének e feletti részét arányosan szétosztanák a kevesebbet keresők között. Szerintem 300-ból nagyon is jól meg lehet élni én legalább is megtudnék. Ennyi. Miért nem jut ez senkinek eszébe, hogy a munkásréteget is meg kellene fizetni?
2014. dec. 10. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Várj csak mi is volt az? Valami komma..., komméé..., kommunizmus? Neked nem rémlik valami ilyen? Asszem' nem lett jó vége.
2014. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Kommunista vagy-e?


Aki többet dolgozik, magas hozzáadott értékű munkát csinál, az miért ne kereshetne 500 ezret, vagy 800 ezret?


Például egy jó programozó Magyarországon is megkeres 500 ezret.

Mert meg is érdemli, eleve nehéz a programozó képzés, nincs hozzá mindenkinek tehetsége.

2014. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki gazdag, annak oka van, és nem fogja csak úgy jószívűségből a szegényeknek adni a pénzét.
2014. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Miért adjanak egy tanulatlan semmihez sem értő, betanított munkát végzőnek annyi bért, mint egy mérnöknek? Milyen jogon? Ha te mérnök lennél, mondjuk 400 nettóval, örülnél, ha elvennének tőled 100-at, csak azért hogy valaki, aki egész életében semmit sem tett le az asztalra, szintén 300-at keresett. Aki nem fektetett a jövőjébe, az mégis mire fel vár jobb béreket?
2014. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok én kommunista nem akarom hogy közös tulajdon meg egypártrendszer legyen csak hogy mindenki megkapjaami járneki. Hogy mondjuk ha valaki egésznap kemény munkát végez miért kapja a sokkal kevesebbet mintaki egész nap csak a meleg irodába ül???
2014. dec. 10. 19:27
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos nem találtad fel a spanyolviaszt. Kommunizmusnak hívják, túl sok jó nem sült ki belőle, mert világunkat a gazdag és szegény közötti különbség hajtja előre.
2014. dec. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Mutass példát és a fizetésed felét oszd szét olyanok között, akik nálad kevesebbet keresnek! :)
2014. dec. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

" Hogy mondjuk ha valaki egésznap kemény munkát végez miért kapja a sokkal kevesebbet mintaki egész nap csak a meleg irodába ül???"


Ha az a valaki, aki az irodában ül, nincsen, akkor a "keményen dolgozónak" nincsen munkája. Ugyanis utasítások elvégzésére egy majom is képes, ezzel arányos a bér is. Azonban az utasításokat, feladatokat, optimalizálását, stb-t, a szerinted semmittevő irodában ücsörgő ember végzi, ők adják az értéket.

2014. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező: Nem akarok a pénztárcádba kutakodni, de mennyi a fizetésed? (Csak magadba válaszolj.)


És most örülnél, ha lenne 600 ezer Ft fizetésed?


Na, és most örülnél, ha ebből 300-at elvennének azért, mert "egyszerűen megszüntetjük a jövedelmi különbségeket és a szegénységet"?

2014. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

" mondjuk ha valaki egésznap kemény munkát végez miért kapja a sokkal kevesebbet mintaki egész nap csak a meleg irodába ül???"


Nezd, en egesz nap a meleg irodaban ulok, nem szakadok bele a munkaba, neha otthonrol dolgozom, megis annyit keresek egy honapban, mint te egy ev alatt sem.


De ha felajanlanam hogy csereljunk, en vegzem a te munkadat, te az enyemet, szerinted ki tanulna be hamarabb? Mert mogottem van 15 ev tervezoi tapasztalat, egy muszaki egyetem, jelentosen atlag feletti intelligencia es problemamegoldokepesseg, jo kommunikacios kepesseg, es pluszban targyalokepes vagyok nemetul es angolul.


En azert keresek ennyit, mert ilyen kepessegu es tapasztalatu emberbol nagyon keves van. A cegem egy evig hirdette az allast, mire engem megtalalt, es szemrebbenes nelkul megadta amit kertem.


Amibol keves van az draga, amibol sok az meg olcso. Pont ugyanigy mukodik a munkaeronel is, ami ugyanugy arucikk mint az alma vagy a gorogdinnye.


Ha az en fizetesem felet elszednek, akkor fognam magam es elmennek olyan orszagba ahol nem ilyen ostoban gondolkodnak, es akkor maradnanak a melosok meg a nyugdijasok. Es akkor nem lenne adobevetel sem a tevekenysegem utan, es a melosok azt sem tudnak mit csinaljanak mert nem lenne aki megmondja nekik.

2014. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!