Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor Sopronban még volt...

Amikor Sopronban még volt határellenőrzés, a vasútállomáson az 1-es vágány mire szolgált? Oda futottak be a nemzetközi vonatok pl. Budapest-Bécs?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 2-3 volt a belföldi vágány 5-7 meg az oszták korridorvonaté, de valahol olvastam egyszer, hogy akkoriban az 1-es vágányra se lehetett csak úgy kimenni, mint manapság és ott is határőrök voltak. Az lehetett a határátkelő vonatok megállóhelye?

2014. dec. 13. 12:21
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
61%
A Budapest-Bécs járatok Hegyeshalmon keresztül közlekednek, közlekedtek.
2014. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem csak Bécsből és Budapestből áll a világ :)


Sopronnál is ki lehet menni, de még Fertőszentmiklósnál is Pamhagen felé :)

2014. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1: A Bp.-Bécs viszonylatú vonatok Hegyeshalom és nem Sopron felé járnak/jártak.

2: Az 1-es vágányra is a belföldi vonatok futottak be, ahogy a 2-es, 3-asra is. Az 5-ös, 7-es pedig az Ausztriába menő vonatoké volt.

Nem tudom, hol olvastad, hogy az 1-es vágényra nem lehetett kimenni csak úgy, de rosszul olvastad (most kérdeztem meg aput, ő útlevélkezelő volt a soproni pályaudvaron).

2014. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!