Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a vasárnapi...

Mi a véleményetek a vasárnapi zárva tartásról? Titeket hogyan fog érinteni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 16. 16:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Engem nem érdekel, nemigen vásárolok vasárnap, nagyritkán volt, hogy elfogyott valami és lefutottam a közeli boltba, de elenyésző. Aki viszont szombaton is dolgozik, van ilyen is a családunkban, azt érzékenyen érinti, mert ők mindig vasárnap csinálták a nagybevásárlást."


Azért szerintem olvass utána, hogy tudd milyen hatásai lesznek/vannak, hátha egyszer szitkozódsz valami miatt, és közben fogalmad sincs, hogy a te életedre is hatással volt. Meg úgy általában minden politikai döntésre igaz ez.

2015. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

Tescoban dolgozok. Nálunk nem volt elbocsájtás a boltzár miatt, igaz mi mindig is csak reggel 6-tól este 10-ig voltunk nyitva.

A szabadnapjainkat teljesen véletlenszerűen kapjuk ki, tehát nincs jelentősége annak, hogy kedd van-e vagy teszem azt szombat.


A boltzár hatására az átlag heti 2 szabadnapból 1 fix lett amire ha úgy tetszik bármit tervezhet az ember.

Hátránya, hogy a kereskedelmi dolgozók elbukják az akkor 50, ma már 100% vasárnapi műszakpótlékot.


Van aki dolgozók közül örül a boltzárnak, aki kicsit jobban rászorul ő kevésbé, a fentebb említett plusz pótlék miatt.


Előbb utóbb majd az emberek beletörődnek abba, hogy igen is zárva vagyunk, és ahogy telik az idő egyre kisebb az esély arra, hogy újra nyitva legyenek a boltok vasárnaponként.


Lehet lesz majd népszavazás is, lehet nem, de akár akkor már arról is lehetne szavazni, hogy a posta, a bank, a hivatal és egyéb társai is nyissanak ki hétvégén, mert van aki meg akkor érne rá nyitni egy folyószámlát, befizetni egy csekket, új igazolványt készíttetni és sorolhatnám.

2015. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!