Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Matek kerdes, minimalberbol...

Matek kerdes, minimalberbol hany evig kell dolgozni hogy 70 millio ft erteku hazat vehessek?

Figyelt kérdés
Tegyuk fel hogy semmilyen mas koltsegem nincsen, ugy mint kaja, rezsi stb, szoval a teljes minimalberem sporolasra menne. Meddig kell sporolnom, hany evig kell dolgoznom hogy megvehessem? Tekintsunk el az inflaciotol:)
2014. dec. 18. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindösze néhány évig. Onnét tudom, mert vannak akik a bejelentett jövedelmük alapján minimálbért kerestek és lett belőle ilyen házuk.
2014. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha abból indulunk ki, hogy Habony Árpád cégének a bevétele 0Ft, és ehhez képest, hogy él, te minimálbérből 1 év alatt milliárdos leszel.
2014. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt több változó van, pl. ingatlanárak és minimálbér alakulása a jövőben, egy hanyatló népességű országban valószínűleg harminc év múlva a lakások/házak négyzetméterenkénti ára a fizetésekhez viszonyítva kisebb lesz mint most, pl elnéptelenedő vidékeken, zsákfalvakban már kétmillióért is szinte palotákat kapsz, csak vegye meg végre valaki.

Aztán ott a családi adókedvezmény, jelenleg a minimálbér "nuku gyerek" verzióban nettó 66500, akkor innen csak egy szimpla osztás. 1052 hónap ami közel 88 év. De 88 év múlva szerintem sem a ház nem fog már állni jó eséllyel, se te nem fogsz már élni.

2014. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

88-89 év alatt jönne össze annyi a mai minimálbérrel.

Múltkor olvastam egy hasonló témájú blogbejegyzést:

[link]

Bár az írója 70 ezerrel számol, úgy "csak" 83 év lenne.

2014. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kiszámoltam én is annak idején, akkor még 1 millió forintos pesti lakásra vágytam. Jól kerestem, mert 1987-ben a 10 ezer ft/hó nagyon jónak számított. Mégis reménytelen volt, hogy meg tudjam venni a lakást a közeljövőben. Ezért kimentem Amerikába. Ott se vettem lakást, csak béreltem mindenütt. Azóta visszajöttem, és rögtön vettem egy lakást 10 millióért, ami most 7 milliót ér.
2014. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"Azóta visszajöttem, és rögtön vettem egy lakást 10 millióért, ami most 7 milliót ér."


Mondhatjuk hogy egy igazi buizniszmen vagy? Egy oltári lúzer buizniszmen.

2014. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Két évig.
2014. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!