Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy Orbán Viktor...

Mi az oka, hogy Orbán Viktor izraeli neveket adott gyermekeinek, magyar helyett?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék piszkálódni, de most a Raheles facebook ügy kapcsán feltűnt, hogy gyermekeinek nem magyar neveket adott. Orbán Viktor nagy hazafinak állítja be magát és azt hangoztatja magyarországot idegen érdekek akarják megsarcolni, aminek ő sosem enged és ellenük véd minket.


A mainstreim média szerint ráadásúl ebben az idegenek által magyarországot elnyomni kívánók közt jelentős mennyiségű izraeli van, ezek ellenére 5 gyermekét izraeli nevekkel látta el, nevezetesen: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra.


Bőségesen lehet választani a magyar nevek közül, elnökünk mégis egy idegen kultúra előtt tisztelgett a névadással is. Kérdem én, a Rózsa miért nem volt jó? ez ugyanis a magyar megfelelője. Nem vagyok antiszemita, de komolyan megijeszt a tény, hogy miféle gondolatok járhatnak emberünk fejében hazánkkal kapcsolatban. Nem hinném, hogy Netanjahu gyermekeinek magyar neve lenne, valószínű tarkólövést kapna érte. Egy izraeli név még oké, de könyörgöm, mind az öt?


2014. dec. 20. 19:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha valakit Lászlónak, Péternek vagy Jánosnak hívnak akkor is hümmögnél? Ezek sem magyar eredetű nevek. Nem lehet mindenki Ákos, Árpád vagy Zsolt.
2014. dec. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Már nem azért de a Gáspár eredete ismeretlen, valószínűleg perzsa (nem szerepel a Bibliában, csak a 6. századtól emlegetik a napkeleti bölcsek közt), a Róza latin eredetű, a szintúgy. Engem meg Dávidnak hívnak, mégsincs semmi közöm a zsidókhoz...
2014. dec. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
a FLÓRA szintúgy (elfelejtettem odaírni)
2014. dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%

Ez is azt bizonyítja hogy Orbán egy beteg skizofrén ember.


Szavakban magyarkodik és nagy tetteket hajt végre de a gyakorlatban ezek nem realizálódnak.

2014. dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%

Állítólag begyepesedett református.


Nekem is van ilyen ismerős család, akik nagy reformátusok és ott is mindenkinek zsidó neve van.


Sámuel, Jónás, Áron, Káleb és Márta

2014. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%
Nincs olyan, hogy izraeli név te agygép, héber olyan van, de azokat meg a fél magyarság viseli.
2014. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

A Flóra latin mitológiai eredetű női név, a virágok és a tavasz római istennőjének a neve. Jelentése virág.

A Róza a latin Rosa névből származó női név, jelentése rózsa. A magyar nyelvben a Rozália beceneve is.

A Gáspár bizonytalan eredetű név. A hagyomány szerint a három napkeleti bölcs egyikének neve, de a Bibliában ez a név nem szerepel, csak a 6. századtól bukkan fel. Lehet, hogy perzsa eredetű, a jelentése ez esetben kincset megőrző, kincstárnok.

Sára Ábrahám feleségeként a judaizmusban, a kereszténységben, az iszlámban és a Bahá’í vallásban - az úgynevezett ábrahámi vallásokban - kiemelt szerepet játszik.

Elfáradtam, jó éjszakát!

2014. dec. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Jaj ti antiszemétista pribékek, még a bolha seggén is moszad-ügynököket találtok :)

Egy cigány nő után kaptak kedvet a Ráhelhoz (na ez is tök váratlan fordulat, nem igaz :)))

[link]

2014. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, ha a copy&paste ennyire megy, akkor a 2011-es kérdésre érkezett válaszok elolvasása miért nem?

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__164..

Vagy szándékosan játszod a h.lyét?

2014. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
3%
Eleve minek erőlteti rá valaki a gyerekeire a saját világnézetét?
2014. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!