Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem osztják szét az...

Miért nem osztják szét az éhezők közt a szemétkonténerben landoló CBA-s lejárt élelmiszereket?

Figyelt kérdés

A CBA-ban reggel arra lettem figyelmes, hogy az eladó rengeteg ételt, felvágottat, bonbont, gumicukrot stb dob ki a szemétkonténerbe -.-


Megkérdeztem miért ? Azt válaszolta, hogy azokat a termékeket, melyek lejárt szabatosságúak, épp egy napja tőrvényi előírás szerint nem szabad értékesíteni, így főnöki utasítás szerint kidobják. Nem értem, hogy ezeket az egy napja lejárt élelmiszereket miért nem lehet a szegények közt szétosztani ?


Betegek nem lesznek úgysem. Gyakran eszek a frigóból véletlen lejárt müzlit, joghurtot mégsem lett bajom tőle? Rengeteg sarki üzlet van ilyen, Nagyon sok éhező van a számuk egyre több és többen is lesznek, miért nem lehet köztük szétosztani?


2014. dec. 29. 16:28
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
93%

Ha lejárt akkor vagy romlott vagy pedig hamarosan megromlik, általában ezeknek az állaga se túl jó már és nem is olyan finomak, mintha frissen ennéd. Inkább takarmányozási célra lehetne ezeket használni, nem embernek adni.

Ha ennyire segíteni akarsz embertársaidon, gyűjts pénzt és vegyél nekik nem lejárt élelmiszereket.

2017. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
6%
Mert az ingyen szétosztott cuccokból nem esne le orbán úrnak a 27% adó
2017. márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Túltermelés van, egyre többet termelünk, miközben egyre több az éhezés. Nem ellentmondásos ez?


Egyszerűen nem értem a lejárt élelmiszereket, amik egy két naposak azoknak a szegény, de rászoruló családoknak, akik valóban nem tudnák megvenni úgysem, miért nem osszák széjjel?

2017. júl. 17. 16:50
 34/36 anonim ***** válasza:

A #23 válaszadó leírta a teljes igazságot, zöld pacsit kapott!!!

A válasz egyszerű: nem érdeke senkinek, hogy a nincstelenek vagy a nagyon kispénzűek is tudjanak élni. Lézerjanika is megmondta az ő tömérdek sok okos eszével, hogy mindenki annyit ér, amennyije van. Az ostoba birka nép pedig két kézzel zabálja ezt a moslékot amit eléraktak, és kórusban zengik hogy dögöljön a sok selejt, akinek nem futja kajára.

Az emberi szánalmasság, undorítóság legalja, hogy a fennmaradó, még pont hogy ehető árukészletet se osztják el a rászorulók közt vagy adják a Máltaisoknak, hanem inkább kihajítják meg megsemmisítik. Undorító legalja konzumbohócok gyülekezete lett a társadalom.

2017. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Felelősség elhárítás. Berakják a lejárt cuccot a konténerbe. Senki nem korlátozza, hogy odamenjenek a konténerhez és kiszedjék. Ezzel elmondhatjuk, hogy odaadják. Ha ők nyomják a kezükbe, és úgy lesz valakinek baja tőle, akkor felelősségre vonható a bolt, ha viszont kiszedik a konténerből, akkor szét tudják tárni a kezüket, hogy kérem, mi nem tehetünk róla, nem mi mondtuk, hogy egye meg...

Egyébként a nemzetközi segélyszervezetek is csak érvényes szavatosságú élelmiszereket szállítanak még azokra a helyemre is, ahol nagyon nagy a baj.

2017. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Én zöldséges vagyok, nap végén, ami már nem olyan odaadtam ingyen, sokan csodálkoztak, hogy bezzeg más kidobja. Na már én is megválogatom, hogy kinek adom, mert a legtöbb nem rászoruló volt, hanem sima lejmista, akinek az ujjadat nyújtottad és a karodat rágták végül.Gusztustalan módon vissza tudtak élni a jóindulattal.
2017. júl. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!