Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem osztják szét az...

Miért nem osztják szét az éhezők közt a szemétkonténerben landoló CBA-s lejárt élelmiszereket?

Figyelt kérdés

A CBA-ban reggel arra lettem figyelmes, hogy az eladó rengeteg ételt, felvágottat, bonbont, gumicukrot stb dob ki a szemétkonténerbe -.-


Megkérdeztem miért ? Azt válaszolta, hogy azokat a termékeket, melyek lejárt szabatosságúak, épp egy napja tőrvényi előírás szerint nem szabad értékesíteni, így főnöki utasítás szerint kidobják. Nem értem, hogy ezeket az egy napja lejárt élelmiszereket miért nem lehet a szegények közt szétosztani ?


Betegek nem lesznek úgysem. Gyakran eszek a frigóból véletlen lejárt müzlit, joghurtot mégsem lett bajom tőle? Rengeteg sarki üzlet van ilyen, Nagyon sok éhező van a számuk egyre több és többen is lesznek, miért nem lehet köztük szétosztani?


2014. dec. 29. 16:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt azzal nem lehet érvelni hogy a lejárt ételtől nem leszel rosszul, mert ha mégis, akkor utána az áruházlánc járatja le magát, meg beperelik és fizetheti a milliós kártérítéseket.


Másrészt akárhogy nézzük, ez üzlet, ahol az étel is egy termék, amit inkább megsemmisítenek minthogy ingyen odaadják, mert nekik a profit a céljuk. Arról nem is beszélve, hogy így vérszemet kapna mindenki és sorban állna a fél ország ingyen kajáért.

2014. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%

Törvényi előírás, hogy a lejárt élelmiszert nem árulhatják és ajándékba sem adhatják emberi fogyasztásra.

A megoldás az lenne, ha lejárat előtti akció keretében eladnák féláron, harmadáron, így a fogyasztók és a bolt is jobban járna vagy felkínálnák valamilyen segélyszervezetnek, mely vállalja a szétosztását, felhasználását.

2014. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

" inkább megsemmisítenek minthogy ingyen odaadják, mert nekik a profit a céljuk. "


Azért tart itt az emberiség, mert más embertársaink éhalála helyett, inkább magunk kis profitja a lényeg :-P


Jézus megmondta a Bibliában alaptörvény, ne tégy mással azt amit magaddal szemben nem várnál el ! Semmivel nem lenne kevesebb haszna a boltnak, azzal ha elvinnék és szétosztanák egy erre megszervezett kocsikkal, amit a polágrmesterek megszervezhetnének elvégre az emberek segítése lenne a dolguk ! :-P

2014. dec. 29. 17:23
 4/36 anonim ***** válasza:
68%

Én veled vagyok kérdezô,és nagyon örülök a felvetésednek!!

Egy kis szeretettel,odafigyeléssel,akarattal rengetege minden menthetô...Kìvànom hogy ne legyen ennyire pénzorientàlt az orszàg!!Àmen

2014. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
86%

"Azért tart itt az emberiség, mert más embertársaink éhalála helyett, inkább magunk kis profitja a lényeg :-P "


Közép Afrikában még elmenne ez a szöveg, de Európa majdnem közepén? Évente hányan halnak éhen nálunk?

De nem a rendszeren kell javítani, hogy ne legyen ennyi lecsúszott, neem, adjuk oda nekik a lejárt szavatosságú élelmiszert... Ez igen, gratulálok.

2014. dec. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

Ki vállalja a felelősséget, ha az a lejárt szavatosságú élelmiszer tényleg romlott, és valaki megbetegszik tőle?

Igen, én is tudom, hogy nem egyik napról a másikra fog megromlani, én is ettem már rég lejárt joghurtot és semmi bajom nem lett tőle, meg ettem már hetekkel a lejárat előtt is romlottat. Bármelyik előfordulhat. Ha gyártó lennék, és pl az én lejárt termékemtől lenne beteg valaki, a gatyát is leperelném arról, aki a rossz híremet kelti.

2014. dec. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem az ilyen kérdést, aki ilyet kérdez, nem lát tovább az orránál. Ha valamit ingyen szétosztanak, akkor méginkább nem fognak venni ételeket a CBA-ból, így mégtöbbet kell szétosztaniuk, mert hát kidobni nem lehet, ennek a vége az, hogy senki nem vesz semmit, csak vár az ingyenkajára. Tudom, hogy szép amit mondasz, csak működésképtelen.
2016. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Rengeteg élelmiszert dobnak ki az üzletláncok, mertr egyszerűen nem veszik meg mert drága vagy többet rendeltek. Nem értem, miért ne lehetne ezt az éhező embereknek adni ?

Kevesebbet vennének meg?

2016. jún. 28. 18:35
 9/36 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk tényleg legalább azt meg lehetne csinálni, hogy valami külön kukába / tárolóba kerüljenek ezek az élelmiszerek; ugyanis este úgyis ki lesznek kukázva, felénk is ez megy. Vagyis a csöves vagy a normál állapotú lejárt élelmiszert fogja fogyasztani, vagy azt, amit úgy kukázott egy akármilyen kukából. Az biztos, hogy enni fog. Emberisebb lenne, ha legalább nem egy kukából kéne kihúznia a még -vélhetően- ehető kaját.
2016. jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
26%

Inkább nem kéne a szegényeknek gyereket vállalni és akkor nem merülnének fel ilyen kérdések.


Ugyanis ez a fő probléma.


Az, hogy kidobja.... Megvette, azt csinál vele amit akar.


Ha le is vinné az árát, ha már lejárt, akkor arra szintúgy várnának az emberek, mint az ingyen ételre.


Én inkább tartom szemétségnek azt, amikor valaki olyan szegény, hogy kajára se telik, de gyereket csinál. Ráadásul többet is. Aztán persze a világ/ország baja, hogy éheznek. Egy f aszt.


Másik ilyen, mikor sajnálják a rengeteg lebombázott gyermeket Szíriában, meg hasonló helyeken. Pedig igazából az van, hogy normális ember nem csinál gyereket ilyen helyre.


Az biztos, hogy egyre többen lesznek azok, akik éheznek... Sajnos. Hát lesz is, ha az emberek ész nélkül, a semmibe, a kilátástalanságba vállalnak gyereket és nem úgy, hogy már megvannak teremtve a feltételek.

2016. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!