Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondhatja magarol valaki,...

Mondhatja magarol valaki, hogy muveltnek szamit, ha nem tud angolul?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 18:47
1 2
 1/19 BlackSword ***** válasza:
89%
Miért ne mondhatná???
2014. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Mondhatja. A műveltséghez sokkal több ismeret kell, mint egy nyelv ismerete.
2014. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
és akinek nincs térlátása?
2014. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen. Sőt szerintem nyelvek ismeretének a műveltséghez semmi köze sincs. Én pl társalgási szinten beszélem az angolt, félig-meddig ismerem az orvosi latint és közepesen a lovárit, valamint kötelezően tanultam még oroszt, épp nem tudnának Moszkvában eladni.


Na most szerinted én akkor szájbakúrt művelt ember vagyok? Szerintem nem.

2014. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Maradjunk annyiban, hogy ma már egyre nehezebb stabil angoltudás nélkül művelődni, követni, hol tart a világ. Az angol manapság olyan kezd lenni, mint 100 éve a latin volt.
2014. dec. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Szerintem azert a kello nyelvtudas hianya hatraltatja az embert abban, hogy a tudast megszerezze. Igaz, hogy sok tudashoz hozza lehet jutni akkor is, ha nem tud az ember angolul, illetve nagyon sok tudashoz nem lehet hozzajutni akkor, ha az ember CSAK angolul tud.


Ugyanakkor magyar nyelven joforman az eredetileg magyar nyelvu konyveken, folyoiratokon kivul szinte csak a legnepszerubb konyveket lehet megkapni, es a folyoiratok is csak az altaluk fontosnak itelt hireket forditjak magyarra. Arrol nem is beszelve, hogy a forditasok gyakran silany minoseguek.


Muveltnek nyilvan nem szuletik az ember, muveltte az altal valik az ember, hogy tudatosan tanul es torekszik ra. Viszont ha torekszik, akkor megiscsak azt a strategiat valasztja, hogy megtanulja azt a nyelvet, amivel a muveltseg a leggyorsabban elsajatithato. Ez pedig ma az angol.


(es ez nyilvan nem zarja ki azt, hogy a muveltseg erdekeben, vagy puszta erdeklodesbol az angolon kivul mas nyelvet is megtanuljon)

2014. dec. 29. 19:10
 7/19 anonim ***** válasza:
Előbb magyarul kell rendesen megtanulni.Utána jöhet más nyelv is.
2014. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A magyar fordìtàsirodalom rendkìvül gazdag, és folyamatosan bövül, bàr tény, hogy a legaktuàlisabb kutatàsok angolul jelennek meg. De a legtöbb ember nem is gondolnà, hogy pl. az orosz nyelv ismerete majdnem azonos értékü informàciò szerzés tekintetében, mint az angol. Bocsi az ékezetekért, a telefonom hiànyossàga.
2014. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten igazad van abban, hogy sokkal nagyobb tudásterület elérhető bárhol, ha angolul is perfekt az ember, vagy ha csak konyít hozzá.


De ettől függetlenül baromira nem a nyelvtudás fogja eldönteni hogy valaki művelt e vagy sem. Ahogy előttem írták, lehetsz ritka nagy paraszt attól hogy 3 nyelvet beszélsz, meg 1 nyelvet ismerve is lehetsz a szakmádban zseni.


Az tény hogy a szükséges tudás megszerzéséhez hasznos, és sokszor követelmény egy nyelv ismerete, de nem kizárt hogy valaki ennek hiányában is képes a tudás megszerzésére....onnantól meg nem beszélhetünk műveletlenségről.


Meg alapvetően szerintem a műveltség egy relatív dolog, vannak egyetemi tanáraim is, akik totál tuskók ha nem szakmabeli témáról van szó, de mellette szakmán belül meg egy zseni.


Összegezve, igen lehet művelt az, aki nem tud angolul, főleg hogy az nem zárja ki más nyelvek ismeretét. És fordítva nem lesz senki művelt attól hogy Blikk szintű újságokat olvas angolul.

2014. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"És fordítva nem lesz senki művelt attól hogy Blikk szintű újságokat olvas angolul."


Nyilvan nem. De ha egyszer valaki muvelt, hogy lehet az, hogy ne tanuljon meg angolul?

2014. dec. 29. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!