Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől lennének a magyarok...

Mitől lennének a magyarok derűlátók, hiszen a Kádári " krumpli leves " beszólás " 1, megszorítás óta, folyamatosan csak szorongatnak, és ígérgetik hogy csak egy kicsit aztán jobb lesz?

Figyelt kérdés

Ki az az ostoba aki ennek még mindig bedől?

Már annyit húzgáltuk a nadrágszíjat, hogy már csak egy perforált bőrcsík lett 30 év alatt, és sehogy sem jön az aranykor!


2010. febr. 4. 16:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek a németeknél vagy a franciáknál, meg akarnak csak egy hangyaf@sznyit szorítani, akkor hányan lesznek az utcákon? És még is ennyire sz@rul élnek!
2010. febr. 4. 16:29
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Valami mindig közbejött, '98-ban például a Fidesz. Később aztán vezetői alkalmatlanság, majd párt-töketlenkedés, öszödi beszéd, majd népszavazás. Most épp a Mesterházy nevű szerencsétlen balek, a választások után meg megint a Fidesz. Csak nehogy jó legyen. :/
2010. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Menj pszichiáterhez. Komolyan javaslom.
2010. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért? Szerinted a Bokros csomagot ki hozta nekünk? A mikulás? Annak sem volt semmi értelme, csak úgy lelassult a gazdaság hogy még rükvecbe is került.
2010. febr. 4. 16:38
 5/11 A kérdező kommentje:

Menj pszichiáterhez. Komolyan javaslom.


Miért is?

2010. febr. 4. 16:39
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Én már nem vagyok mai gyerek,én az ötvenes évektől hallom ezt a dumát,de természetesen már rég csak nevetek rajta.Ez az ország legalább 100 éve mindig hitelekből élt,mert gyenge gazdaságunk volt /van/.Nem lehet minket a nyugati országokhoz hasonlítani,nekik mások az adottságaik,erős a gazdaságuk és nem voltak kb.500 évig megszállt országok.Mi egy szegény keleti ország vagyunk,szinte lehetetlen életnívóban felzárkóznunk a fejlett nyugathoz és nem csak anyagilag hanem gondolkodásmódban is.
2010. febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintetek a németeknél vagy a franciáknál, meg akarnak csak egy hangyaf@sznyit szorítani, akkor hányan lesznek az utcákon?"


Egészen konkrétan a németeket ismerem, mivel majd' egy évtizedig ott éltem. Az utóbbi években nagyon sok megszorítás volt, főleg a szociális juttatások terén, és olyan politikai bizalomvesztés alakult ki, hogy Schröder kénytelen volt lemondani, és előrehozott választásokat írtak ki, ahol Merkelék nyertek. Tudod, ott sem fenékig tejfel az élet, és nincsen kolbászból a kerítés. Természetesen egy jóval erősebb gazdaságról, nagyobb országról van szó, ahol a GDP-ből többre telik. A polgárok zúgolódnak ugyan, de meg kell érteniük, hogy csökkenő termelés, növekvő munkanélküliség mellett kevesebb jut mindenkinek. És tanultak annyit a történelemből, hogy nem nácul be a fél ország, mint mifelénk...

2010. febr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dymo ***** válasza:
jó csak sokkal könnyebb úgy megérteni,hogy a többszörösét keresi az itteni béreknek,az árak viszont nem annyival többek
2010. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Náci a fél ország? Kik? Mióta?
2010. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egészen konkrétan a németeket ismerem, mivel majd' egy évtizedig ott éltem. Az utóbbi években nagyon sok megszorítás volt, főleg a szociális juttatások terén, és olyan politikai bizalomvesztés alakult ki, hogy Schröder kénytelen volt lemondani, és előrehozott választásokat írtak ki,


Biztos vagyok abban hogy a németeknél is volt visszaesés, és hogy kényelmetlenül élnek. De az ottani fizetés- megélhetési normákat sehogy nem lehet összevetni azzal ami itt van. Sem a lecsúszott emberek tömege, sem a lecsúszottság mértéke tekintetében. Mi mesterségesen vagyunk ennyire elnyomva, persze ez nem úgy történt hogy, hipp hopp én most elnyomlak, hanem szisztematikusan és érdekeket kiszolgálva. Ennyire nem lehet természetes folyamatok mellett lecsúszni, hiszen ez egy több mint 30 éves folyamat. Itt nem az történt hogy haladtunk előre, benéztünk valamit, összeszedtük magunkat és haladtunk tovább. Hanem folyamatosan az ország és a társadalom, fonalát bontották minden létező helyről megkezdve.

Ma meg már annyira lyukas az ország és annyi baj tapasztalható minden felől, hogy az alapok kicserélésével kell kezdeni. Mert az alap is sz@r!

2010. febr. 4. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!