Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az internetadó ellen...

Akik az internetadó ellen szavaztak?

Figyelt kérdés
Ez arengeteg ember aki kiment szavazott ellene sok értelme volt. az a havi 700ft plusz nagyon megterhelö lett volna igaz???? hol voltatok akkor mikor az áfát megemelték a benzint 400fölé emelték hol voltatok? töltöttétek a tört sz*rokat a neten. Mit gondoltatok okosok hogy elvetették az internetadót és kész? hát most 4x annyi pénzt behuznak az utdijból . hát okosak voltatok. jót tettetek a kormánnyal megint mégtöbb pénzt beszednek. azelött szó sem volt erröl. de ez az utdij se zavar senkit se a szappanadó sem semmi
2015. jan. 4. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Na most aztán jól megmondtad!


Egyébként ha ebben a stílusban kérdezed, akkor azt tudom mondani, hogy mivel nincs autóm, nem érint az útdíj bevezetése, amúgy meg mi az az 5000 forint azért a kényelemért, hogy nem kell 10 kilós csomagokat cipelni, ha elmegyek bevásárolni és nincs közvetlen tömegközlekedés a lakhelyem és az üzlet között? Egyetlen autós sem szokott megállni az egyirányú utcánk végén, hogy elvigyen. De bezzeg menetiránnyal szemben 50 km/h-s sebességgel szeretnek száguldozni az egyébként másik irányban is 30-as övezetben tartozó utcánkban.


A másik ötletem, hogy szervezz egy hasonló horderejű tüntetést, mint az internetadó ellen volt, és remélhetőleg sokan részt vesznek majd rajta. Például a Gödöllőn lakó, hatvani Boschban dolgozók, akik most éves szinten 10 ezer forintot fognak fizetni a megyei matricáért, biztosan szívesen felvonulnak, hogy 45 ezret fizethessenek.

2015. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Mondanám, hogy a 700 Ft-os felső korlát csak a tiltakozások után jött képbe, de félek, ez már több információ lenne, mint amennyit fel tudnál dolgozni.
2015. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez a rengeteg adó már nekem is kezd az agyamra menni.És nem úgy néz ki,hogy lassítana kormány.Folyamatosan találják ki az újabbnál,újabb adót.Én attól tartok,hogy egy pár év múlva egyszer csak be jelentik becsődölt az ország.A tévében meg az újságokban azt harsogják persze,hogy jól teljesítenek.Lassan mi leszünk Európában az etalon:).
2015. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Az volt a pont, ahol elég volt nekik és azóta is kint vannak, ha nem tűnt volna fel.


Amúgy rohadtul nem "csak" 700 Ft lett volna, a tüntetések után jöttek rá, hogy hoppá, kéne felső korlát, addig NEM VOLT.

2015. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Kinn voltam azon, és az útdíj ellenes tüntetésen is. És te, kedves fotel-qurvaanyázó?


Egyébként a 700 forintos netadó inkább szellemi, mint valós megterhelés lenne. Ha viszont a gb-nkénti forgalmat adóztatnák, mint az eredeti elképzelés szerint, akkor gyakorlatilag 10 évvel vetnék vissza az ország fejlettségét, minimum.

2015. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tetro ***** válasza:
98%
volt a netadóról népszavazás? nekem miért nem szólt senki sem?
2015. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Nézz körül, folyamatosan vannak tüntetések. Melyiken találkozzunk?

Korábban is voltak, csak nem érték el a média "ingerküszöbét".

2015. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem a lakossági, hanem a cégekre kivetett adó zavart. Azt ugyanis kőkeményen megfizeti mindenki, akit kirúgnak, mert a nagy szoftvercégek felszámolják a magyarországi águkat, aki bármit akar intézni a neten, aki tanulna, aki előrelépne. Mondjam, hogy az elv zavar? Normális országokban már alanyi jogon jár az internet, itt meg megadóztatjuk?

Na mindegy, gondolom felesleges is ezen rugóznom. Ettől még a szappanadó is zavar, de ugyanígy vagyok a chipsadóval meg a dohánytermékek mértéktelen adóztatásával, csak azt már mindenki elfelejtette.

2015. jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hozzá állással nem fogsz támogatás nyerni, de sok ellenséges viszályt kelthetsz. Ezt te is tudod. Ezért tetted fel így a kérdést, hogy kérdőre vonhass másokat saját magad helyett.

Mert arról nem szól a felháborodott kis kérdésed, hogy te mit tettél, vagy mit tehetünk még. Másokban keresni a hibát alternatív megoldás nélkül, egyszerű, ostoba, primitív dolog.


Próbáld ki, hogy úgy nyitsz vitát, javaslatokat teszel jövőbeli célok eléréséhez és ahhoz használod fel, azokat, akik végre tömegesen kiálltak politikai oldalaktól függetlenül, egy közös célért, mindenfajta előítéletektől és gyűlölettől mentesen.


Ha erre képes lennél, szerinted is könnyen lehetne célokat megvalósítani mások hibáztatása helyett?

2015. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fú de megmondtad most kérdező...

https://www.youtube.com/watch?v=j9G5v1ImoTQ

2015. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!