Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány ellen tüntetőknek...

A kormány ellen tüntetőknek miből telik márkás ruhákra, méregdrága okostelefonokra, ezer ft-os hamburgerre stb?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy addig, amíg ilyen emberek járkálnak ki a "tüntetésekre", nem hogy kormányváltás nem lesz, hanem Orbánék jókat röhögnek az egészen... Miért nem a mélyszegények mennek tüntetni, akik pedig nem azok, miért elégedetlenek a kormánnyal?

2015. jan. 4. 14:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

nem azért tüntetek a kormány ellen mert nincs pénzem ruhára meg mobilra, hanem mert hazudnak és szétlopják az országot, azt hiszik övék a közpénz, és még büszkék is rá, hogy mennyit össz tudtak harácsolni

hogy bármit tönkretesznek, csak hogy ők jól járjanak

hogy bevezettek egy tonna adót, hogy nekik tovább tartson a habzsi-dőzsi

hogy semmiért nem válalják a felelősséget

hogy a pofánkba hazudják a legnagyobb blődségeket

soroljam még?

2015. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. nem járok márkás ruhákban. Munkanélküli főiskolás vagyok. A tandíjat diákhitelből fizetem és mégis voltam tüntetni. A családom se túl gazdag. Ellentétben Rogán Antallal, Lázár Jánossal, Habony Árpáddal, akik egyébként tényleg százezres ruhákban és táskákkal járnak, tényleg tíz vagy százmilliós ingatlanokkal rendelkeznek úgy, hogy a fizetésükből elvileg erre nem is telne.

Egyébként pedig egy középosztálybelinek nem bökheti a csőrét az urizálás, vagy a fideszes politikusok cégeinek kitömése állami megrendelésekkel? Vagy mondjuk akár a fidesz szegényellenes politikája és hajléktalanüldözése? Ostoba kérdést tettél fel. A híradó meg elég manipulatív ahhoz, hogy ne nézd, csak még hülyébb leszel tőle.

2015. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

1)

- Nincs márkás ruhám, a ruháimat én is turkálóban veszem.

- A telefonom nem okos hanem egy kb négyéves "buta" érintőképernyős, amit ha jól emlékszem, kb 16000-ért vettem, és 3000 forint lebeszélhetőséggel volt sim-kártya hozzá. Az éves telefonköltségem nem éri el a 10000 forintot.

- Bojkottálom a mekit és a klónjait, így nem eszek ott méregdrága egészségtelen műkaját.


Vagyonosodási nyilatkozatot hadd ne kelljen már a tüntetőknek beadni, vagy írd meg a Fidesznek ezt a javaslatodat, biztosan tetszene nekik! A következő ülésen soron kívül el is fogadnák szerintem. Ja és persze csak tüntetői igazolvánnyal lehetne bejutni a tüntetői ketrecbe.


Én is kb. azért voltam tüntetni, mert sok dolog már annyira felgyülemlett.

- Intézményesített korrupció

- szemet hunynak az offshore ügyek felett

- A gazdagok támogatása

- A földmutyi, trafikmutyi, kaszinómutyi stb

- A magán-nyugdgíjpénztári vagyon einstandolása, hűtlen kezelése

- A presztízsberuházások (több milliárd azért, hogy Orbán a Várba menjen, hogy a Várnál lovarda legyen, hogy stadionok épüljenek, amik veszteséget termelnek, a Kossuth tér átalakítása...


Mindezt pedig a szegények megsarcolásának az árán.

Ha arról lenne szó, hogy az ország tényleg olyan rosszul áll anyagilag, és nem telik semmiféle szociális hálóra, de elsőként a gazdagok "szenvednék" ezt meg, és csak végső soron a szegények, és látnám azt hogy mindent megtesz az ésszerű gazdálkodásért és a korrupció ellen, valamint a gazdaság kifehérítése érdekében a kormány, akkor talán nem háborodnék ennyire fel, akkor még az internetadót is lenyelném, mint szükséges rosszt, de itt nem erről van szó, hanem arról, hogy egyesek felelőtlensége, dilettantizmusa, hatalom és pénzéhsége miatt kell a szegényeknek hatalmas árat fizetni.


És nem is vagy tisztában kedves kérdező, hogy milyen nagy árat fizetnek, ami akár csak filléres spórolás a kormánynak, bezzeg, ha az egykulcsos adót visszaállítanák, és a minimálbér erejéig jóváírható lenne az szja, akkor is 500 milliárdot spórolnának.


De most a gyógyszerek árán kell emelni, az áfát kell emelni (ami a nettó kereset 2 százalékos megadóztatását jelenti), a méltányossági alapon járó közgyógyellátás (amit azok kérhetnek, akiknél a család összes bevételéhez képest kiugróan nagyon magas a gyógykezelési költség) megszüntetését, és még rengeteget sorolhatnék.


Az is a bögyömben van, hogy míg a munkanélküliség hatalmas egy átlagember több mint 15 hónap alatt talál munkahelyet, addig a Fidesz az álláskeresési járadékot 9 hónapról 3-ra csökkentette, majd ezt is ki akarják vezetni

Az eztán adható keresetpótló támogatást is 27000-re csökkentették, mert régen azért az is több volt.

Utána még a pofájukba is vágják, hogy 47000-ből meg lehet élni (persze akár egy többgyerekes családnak is) és akinek ezek után nincs semmije, az annyit is ér.

Kedves kérdező, és többi fideszes!

Azt mondjátok meg nekem, hogy mennyire keresztény szellemiségű, hogy a szegényeket sarcolják, és a gazdagokat segítik?

És arra is kíváncsi vagyok, hogyha Magyarország jobban teljesít, márpedig így van, hiszen ezt mondja a Viktor, ezt hallani a tévén, ezt látni az óriásplakátokon, stb, akkor mi szükség van mindig az újabb és újabb adók kivetésére?

Presztízsberuházások helyett miért nem létszükségleti, vagy nyereséget hozó beruházásokra költenek?


Nekem nincsenek ezekre válaszaim, a fenti dolgok felháborítanak, ezért megyek ki a buta telefonommal, vacak ruhában tüntetni, és nem verekszem, nem költök cigarettára, nem bulizok, soha nem drogoztam (na jó, az alkohol is annak számít, és 41 éves koromra eljutottam odáig, hogy ha a sört, bort is belevesszük, összesen akkor megittam max 40 liter alkoholt)

2015. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Bevillantanak 3-4 jobb minőségű okostelefont, kábé 6-10 jobban kinéző ruhát, és ezzel el van "intézve" a 10-20Ks tüntetés.


És a maradék 19997 emberke, akinél nem volt überszuper okostelefon?

És a maradék 19990 emberke, akin mondjuk nem Gucci/Armani/t*k*mtuggya ruha volt?

2015. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!

Nagyon le lettél oltva, úgyhogy kezdhetsz gondolkodni, vajon jó televíziós csatornát nézel-e, illetve jó újságot olvasol e!

2015. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Most nem tud válaszolni a kedves kérdező, most éppen a hírtévével, vagy a királyi tévével mossa az agyát, mert összezavarodott az itt olvasottaktól, és kell a muníció. :D
2015. jan. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!