Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a következő pontokat?

Támogatnád a következő pontokat?

Figyelt kérdés

1. Köztársasági elnök is a nép válassza?


2. A köztársasági elnöknek korlátlan vétójoga lehessen?


3. Csak listás szavazás legyen, az egyéni mandátummal bekerülők csak torzítják az adatokat és amúgy is pártkatonák?


4. Politikusok családtagjainak is kötelező vagyonbevallás évente?


5. Oktatást visszaadni az önkormányzatoknak?


6. Finn oktatás rendszer bevezetése?


7. Honvédség átalakítása (kis létszámú, de modern haditechnikával felszerelt főként gyalogos egységek)?


8. Rendőrök jogkörének kiszélesítése?


9. Progresszív adózás?



2015. jan. 5. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen.
2015. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. jan. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

1. Igen

2. Igen (bocsnánat a hülye kérdésért, de most is van vétójoga, nem?)

3. Igen.

4. Semmit nem ér sajnos.

5. Némelyik önkormányzat túl csóró hogy normálisan működtessen egy iskolát. Nem tudok dönteni egyértelműen.

6. Hallottam hogy sikeres, de nem tudom pontosan hogy milyen.

7. Ha futja rá, miért ne...

8. Igen, de csak bűnözőkkel.

9. Valaki jól járna vele, valaki nem.

2015. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ezt lehagytam


10. Magyarországi lakcímmel nem rendelkező ne szavazhasson.

2015. jan. 5. 20:43
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

1. Igen

2. Csak akkor is, ha 1. igaz

3. Igen

4. Ha a NAV csal össze-vissza mindent, ennek úgy se lenne jelentősége...azt hazudnak, amit akarnak

5. Akkor az oktatási rendszer még szarabb lenne, mert egyik önkormányzatnak "sincs pénze" ilyenekre

6. Ez nem tudom mi

7. Modern technika = pénz = lenyúlás. Eleget loptak már, nem kell többet

8. A korruptságot még hova kéne szélesíteni?

9. Igen is, meg nem is.

10. Egyértelmű igen.

2015. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

1. Köztársasági elnök is a nép válassza?

- Attételesen most is ő választja. Nekem ez a kérdés nem számít.


2. A köztársasági elnöknek korlátlan vétójoga lehessen?

- Nem támogatom. Ez komoly patthelyzeteket szülhet, amik semmiképp sem tesznek jót a kormányzatnak. Az Osztrák-Magyar Monarchiát idézné ez. Ha a köztársasági elnök ki akarna cseszni a kormánnyal, akkor szimplán az idők végezetéig fektetne fontos törvényeket. Történelmi tapasztalat miatt alakult így, hogy nincs korlátlan ideig vétójoga. Esetleg annyit támogatnék, hogy nem csak 1x dobhassa vissza a törvényt, hanem mondjuk rendes indoklással 2-3x, de ennél többet nem.


3. Csak listás szavazás legyen, az egyéni mandátummal bekerülők csak torzítják az adatokat és amúgy is pártkatonák?

- Nem támogatom. A tisztán listás szavazás is csak feleslegesen gyengítheti az aktuális kormányt, ugyanis így szinte teljesen lehetetlen lenne az, hogy 1 párt tudjon kormányozni. Ha pedig 3-4 pártból áll a kormány, akkor rendszeres lenne az, hogy egyszerűen a ciklus közepén döntésképes kormány nélkül maradunk. Lásd Olaszország, lásd Belgium.



4. Politikusok családtagjainak is kötelező vagyonbevallás évente?

- Támogatom.


5. Oktatást visszaadni az önkormányzatoknak?

- Számomra ez sem lényeges kérdés. A mostani politika igyekszik minél több terhet levenni az önkormányzatokról, még kiderül, hogy ez beválik-e.


6. Finn oktatás rendszer bevezetése?

- Most beleolvastam, hogy mi ez. Ez biztos, hogy nem menne egyik napról a másikra, sok idő kellene hozzá. Felőlem ezt is elkezdhetik tervezgetni.


7. Honvédség átalakítása (kis létszámú, de modern haditechnikával felszerelt főként gyalogos egységek)?

- Most is kis létszámú, főleg gyalogos egységek vannak. Van kb 5-6 működőképes tank, jelenleg NULLA katonai helikopter és tizenpár Grippen, meg egy rakás használhatatlan régi orosz haditechnika. Én inkább annyit várnék el, hogy a NATO által előírt minimum szintet tartsuk, a hadseregre költésben.


8. Rendőrök jogkörének kiszélesítése?

- Ha értelmesen, akkor mehet.


9. Progresszív adózás?

- Nem. Hogy miért nem? Mert ez valószínűleg jobb lesz nekem a jövőben is, mint a sávos. Mi annak az alapja, hogy aki többet dolgozik, többet tanult, az arányaiban is többet fizessen a közösbe? Szerintem ez nem igazságos, persze ezen lehet vitatkozni.

2015. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez nem feltétlenül garancia bármire, a Fidesszel is jól beválasztott a nép.


2. Ennek van értelme, de ugyanúgy elsülhet visszafelé is.


3. Nem vagyok feltétlenül meggyőződve róla, hogy ez a lehető legjobb megoldás, de a mostaninál mégis jobb.


4. Előrelépés volna.


5. Ha megkapják a szükséges pénzt is.


6. Nem tudom, milyen a finn oktatási rendszer.


7. Már most is kicsi, de az eszközállomány és az egész szervezése tényleg fejlesztésre szorul.


8. Ezt pontosan hogyan? Az egy dolog, hogy sokszor nem tudnak eljárni, de sokszor meg még ezzel is visszaélnek.


9. Ez alapvetően rendben van, viszont két szó kevés egy rábólintásra. Ide (is) részletek kellenek, mert ha a szegények helyett a gazdagokat szopatjuk szét, azzal sem vagyunk előbbre.


10. Alapvetően nem baj, ha állampolgár szavazhat, függetlenül attól, van-e bejelentett magyarországi lakcíme. Szerintem simán szavazhatna olyan, aki "gazdasági menekült" és a hazaköltözése függ a választás eredményétől. A lecsóba a könnyített állampolgárság csap bele, amivel sok olyan is szavazójoghoz jutott, aki sosem élt itt, talán még látogatóban sem járt az országban, és nem is akar. Ezt inkább egy bővített nyilvántartással lehetne megoldani, például ha valakinek az utóbbi 10 évben volt magyar lakcíme, az szavazhat, viszont az meg nehezítené és drágítaná az eljárást.

2015. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

10. Magyarországi lakcímmel nem rendelkező ne szavazhasson.

- Az elcsatolt területen élő magyarok parlamenti képviseletének én örülök, viszont kicsit átalakítanám. Szerintem minden elcsatolt országrésznek legyen 1-2 képviselője, de az csak pártfüggetlen lehessen. Hogy mire gondolok? Kb arra, amire te gondolsz a köztársasági elnök közvetlen választása kapcsán. Lenne mondjuk Erdélyben 10 induló, mind párt nélküli román-magyar kettős állampolgárok és akkor ebből a 10-ből 1 vagy 2 bejutna a magyar parlamentbe a függetlenekhez. Szerintem ez teljesen vállalható, meglenne a jelképes szereplésük.

2015. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

1. Felesleges.

2. Nem

3. Teljes mértékben!

4. Igen, de ha akarják úgyis megoldják...

5. Nem teljesen értek egyet, de lényegében igen

6. Nem ismerem a finn oktatási rendszert

7. Nem vagyok jó hadsereg témában, véleményt nem mondok

8. Igen, csak ne abba az irányba amerre manapság hajlanak...

9. Úgy gondolom a progresszív adózás nem igazságos. Ebben a kérdésben eléggé szélsőséges a gondolkodásom így az egész SZJA-t (gondolom elsősorban arra voantkozott) megreformálnám, de nem az általánosan elfogadott progressziv irányba.

2015. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
9-es vagyok, a 10. kérdésre nem válaszoltam. Ne szavazzon, akinek nincs lakcíme. És mint ügyeletes "nagymagyar" mondom ezt.
2015. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!