Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok miért aktívabbak a...

Fiatalok miért aktívabbak a politikában?

Figyelt kérdés
A fiataloknál sokkal többen foglalkoznak politikával meg sokkal inkább vannak idealisták köztük mint az idősebbek között. Kiégnek az emberek? Sokkal inkább visszafogottak ha átlápik a 25-30 at.

2015. jan. 6. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, én pont azt vettem észre, hogy idősebbek közt sokkal hamarabb kerül elő a politika beszédtémaként, mint a fiatalabbaknál. Sőt, még az idősebbeknek szinte természetes, hogy elmennek szavazni, addig a fiataloknál ez nem annyira általános.
2015. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Huszonévesen még bíznak benne, hogy jobb lesz a jövő, később meg rájönnek, hogy ez esélytelen.
2015. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező, hogy miért? Kíváncsi vagy rá?


Mert unatkoznak, mert 7 éves koruktól kezdve a TV-n és a számítógépen nőnek fel, jól kiszórakozzák magukat gyerekkorukban, huszonéves korukba pedig már semmit nem találnak szórakoztatónak az alkoholizáláson, és a politikán kívül. A nagyrészük tanulni nem akar, életcéljuk nincs, se jövőképük, és mivel nem értenek semmihez, a politikát választják, ahol jó sokat lehet okoskodni. Egy 5x bukott 23 éves kocsmába járó fiatal, akinek nincs sikerélménye, és az életben egy csomó sérelem érte, mit csinál? Matekfeladatokat old meg? Nem hinném. Inkább politizál. Szid egy-két politikust, és örül, hogy végre mást szidnak és nem őt. A gond az, hogy csak hülyítik a társadalmat és egymást. Ők azok, akik a hozzánemértésükből fakadóan kitalálják, hogy már fél európában ingyenes net van a lakosságnak, hogy a világot egy földönkívüli szekta irányítja, és kijelentik, hogy nincs szólásszabadság, amikor az ő kitalált hülyeségeikkel és szitkozódásukkal van tele az egész oldal. Pedig jobban járnának ha politizálás helyett olvasnának valami jó könyvet.

2015. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Pont, épp ellenkezőleg, a fiatalok inkább passzívak politikailag.


A legaktívabbak a nyugdíjasok.

2015. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Engem már 16-17 évesen is foglalkoztatott a politika. Társadalom ismeret órán nem egyszer kijavítottam a tanárunkat, mert sokkal tájékozottabb voltam nála. Az egész osztályból rajtam kívül senkit sem érdekelt az egész, szóval nem mondanám, hogy túlzottan érdekelné ez a téma a középiskolás generációt.


Most jelenleg egyetemista vagyok és 4 hónapja összefogtunk páran, hogy megalapítjuk saját pártunkat. Ahogy tapasztalom, az emberek egyetemen sokkal nyitottabbak ezzel a témával, látszik hogy foglalkoztatja őket. Több helyen is felmerült a téma és ahogy megemlítettem mire készülök, látszott hogy érdekli őket, többen csatlakoztak, szóval itt azért jobb a helyzet.

2015. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Mert az idősebbek még a szocializmusban nőttek fel, ahol az volt a legjobb, ha kussoltak a politikáról. A fiatalabbaknak már inkább természetes, hogy ha véleményük van, azt ki is mondják. Aki most még nem nincs 40 éves, az már nagyobb részt a rendszerváltás után szocializálódott, szinte teljes véleményszabadságban.
2015. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, rosszul tudod, a statisztikák azt mutatják, hogy politikailag pont a 25 év alatti korosztály a leginaktívabb.
2015. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%

Fiatalon mindenki meg akarja váltani a világot, később meg rájössz, hogy jobb nem idegesíteni magad ezzel a sok marhasággal, inkább a szeretteid körében töltöd az időt.


Sajnálom a sok marhát aki habzó szájjal üvöltözik heti kétszer a tüntetéseken. Nekem sem tetszik, ami most van, de túl rövid az élet ahhoz hogy erre pazaroljam.

2015. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, nekedSem tetszik, ami itt megy, de ha nem lenne a sok marha, aki üvöltözik a tüntetésen, minden marha csendben lenyelne mindent, mint te, még több dolog lenne, ami nem tetszik. Azok a marhák a tüntetéseken kiállnak az olyan marhákért is, mint te. Ha a tiltakozások miatt nem vezetik be az internetadót vagy visszavonják az útdíjakat, azon te is nyersz. Ha viszont mindenki kussban ülne otthon, mert "rövid az élet bosszankodni" megnézhetnéd magad mik lennének itt bármiféle civil/polgári ellenállás nélkül.
2015. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nekem sem tetszik, ami most van, de túl rövid az élet ahhoz hogy erre pazaroljam."

Arra rövid hogy fél napra kiálljunk az érdekünkért, de olyankor nem mikor 10-12 órában dolgozunk azért hogy legalább éhen ne dögöljünk?


"A nagyrészük tanulni nem akar, életcéljuk nincs, se jövőképük, és mivel nem értenek semmihez, a politikát választják, ahol jó sokat lehet okoskodni. Egy 5x bukott 23 éves kocsmába járó fiatal, akinek nincs sikerélménye, és az életben egy csomó sérelem érte, mit csinál?"

Ez a mondat teljesen igaz, egy bizonyos lecsúszott rétegre, de óriási hiba úgy beállítani mintha ez a fiatalok "kiváltsága" lenne.


Amúgy az egész kérdés olyan dolog, hogy mégis mire alapoz? Pont ugyanúgy jelen vannak a 60+ politizálók is az életben, meg vannak ugyanúgy fiatalok, akiknek más dolgok fontosak, és ez alatt nem azt értem hogy isznak meg drogoznak, hanem mondjuk tanulnak és a saját lehetőségeiket keresik.

2015. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!