Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az embereknek...

Magyarországon az embereknek a politikában miért csak ideológia kell?

Figyelt kérdés

Se program se semmi, Fidesznek sem volt, a legkisebb változást is elutasítják a politikai palettán.

Miért csak ideológia kell az embereknek? Miért nem fontos, hogy olyan vezetők legyenek, akik rendbe tennék az országot?



2014. szept. 3. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Épp fordítva látom, az embereket nem érdekli, hogy az adott párt az ellenkezőjét teszi annak, amit prédikál, hanem megvehetőek forintra: választás előtti átadások, osztogatások, rezsicsökkentés, egyszeri juttatások, nyugdíjemelés... stb.
2014. szept. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez meg a másik, hogy az emberek többsége miért dől meg állandóan a hülyítésnek, és az ígérgetéseknek.
2014. szept. 3. 08:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Nyugatról is csak az ideológiai maszlagot lessük el, nem pediglen a gazdasági praktikákat.
2014. szept. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Shai-Hulud ***** válasza:
88%

Ahhoz, hogy az emberek képesek legyenek felelősen dönteni a saját sorsukról, GONDOLKOZNI kellene....


Ennél sokkal egyszerűbb dolog érzelmi alapon, indulatból dönteni és cselekedni, gyűlölködni, azért imádkozni, hogy a szomszéd tehene is megdögöljön.

2014. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ők maguk is így működnek.

Figyelj csak meg egy átlag beszélgetést: "szerintem a Ronaldónak így kellett volna játszania", "szerintem így kéne lecsökkenteni az adókat", stb. Sőt, még tudományos kérdésekben is: "szerintem a vulkánok okozzák az éghajlatváltozást", "szerintem ez a Higgs-bozon nem is létezik".

Mindezt természetesen a témához való minimális hozzáértés vagy tájékozottság nélkül, általában egy húszsoros újsághír alapján jelentik ki - és fel sem merül bennük, hogy a "szerintem"-en túl esetleg tények is vannak, amiknek utána is lehetne nézni.


Ezek után nem meglepő, hogy a politika is úgy működik, hogy egy politikus elmondja, "szerinte" hogy működik a világ, és aki "szerint" ez így jó, az szavaz is rá. A tettek, tények, a valóság pedig le van szarva.

2014. szept. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is ideológia kell nekik. Mára sikerült ezt a turbómagyarkodást beégetni az agyakba, meg a középkori történelmi baromságokat. Ha megkérdezel egy átlag fidesz szavazót, fogalma sincs, hogy miért jó rájuk szavazni a gazdaság szempontjából. Van erről egy youtube videó is...csak hallgatnak, meg végül valami ilyesmit suttognak: mert orbán szereti a magyarokat, meg gondol a határon túliakra is. A helyzet az, hogy ezekből nem lehet kenyeret venni.
2014. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" Mára sikerült ezt a turbómagyarkodást beégetni az agyakba, meg a középkori történelmi baromságokat."


Meg az antimagyarkodós, proliskodós bűnözőtutujgatást.

2014. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, azt..te 2bites nulla. Feltétlen bűnözőket tutujgatok, ha unom már a felesleges turbomagyarkodást.
2014. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%

"Igen, azt..te 2bites nulla. Feltétlen bűnözőket tutujgatok, ha unom már a felesleges turbomagyarkodást."


És mi az a "turbómagyarkodás" te 1bites nulla?

Ha valaki magyar zászlót tart az már annak számít nálatok.

2014. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én is ezt vettem észre,főleg itt az oldalon. Hogy mi a különbség, fasizmus és demokrácia között,szerinetetk orbán demokratikus fasiszta vagy melyik volt jobb fasizmus vagy kommunizmus..most ezek csak példák.De amíg az emberek így gondolkognak, nem azon,hogy pl mit lehetett VOLNA venni x uniós támogatásból? Tényleg ennyibe került ez a fejlesztés? Hogy-hogy egy cég nagyobb profitra tesz szert,mint egy bank? (mészáros) mit kéne tenni ez ellen? (leváltani az első adandó alkalomkor,és SOHA vissza nem hozni ) addig itt nem lesz SEMMI. A Nagy Semmi.
2014. szept. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!