Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed az e-call...

Mi a véleményed az e-call rendszer kötelezővé tételéről?

Figyelt kérdés

#e-Call
2015. jan. 6. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen pozitív, erről nem nagyon lehet negatívan nyilatkozni.
2015. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az mi?
2015. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy bazinagy piros "SOS" gomb az új autók műszerfalán (bár néhány típusban már 10 éve is volt), amit vész esetén megnyomsz és jönnek is a mentők, tűzoltők. Nincs tárcsázás, nincs diszpécser, satöbbi.
2015. jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

# 3


Értem.Köszönöm.

--------------------------

Akkor ez hasznos.

2015. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy hasznos? Mármint az ha kötelezővé teszik. Aki akarta eddig is használhatta, de jó az ha mindenkit rákényszerítenek ha akarja ha nem?


Egyébként azt hogy hasznos, annak tudatában mondtad, hogy a beszerelése egy havi minimálbérbe kerül és havonta előfizetési díjat számláznak rá?


Csak azért kérdem, mert előző hozzászólásodkor még azt sem tudtad mi az.

2015. jan. 6. 20:50
 6/10 A kérdező kommentje:

Részletek:

[link]

2015. jan. 6. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:

A kötelezvény annyi, hogy nem lehet 2015-től e-call nélkül autót eladni. Semmilyen utólagos beszerelésre vagy egyébre nem kényszerítik az autósokat. Sőt, ha nem akarod, nem nyomod a gombot, hatástalanítod, akármi.

A rendszer SIM-kártyával működik, Mo.-n tudtommal egy csomó szolgáltató kínál feltöltős módszert (mert nekem is az van), Vodafonenál évente 3000 forint feltöltés kell* ahhoz, hogy a kártya működőképes maradjon. Ennyit szerintem bárkinek megér az éppsége, akinek új autóra telik.


*a saját előfizetésemből indultam ki, de tudtommal a kamionosok is hasonló rendszert használnak az e-útdíjhoz, ők biztos tudnak nyilatkozni arról, hogy melyik szolgáltatónál a legolcsóbb a SIM kártya és életben tartása.

2015. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Értem már miért lepődtél meg ennyire, mert ez az oldal tele van félreérthető fogalmazással, de akkor ismét, hogy tisztán látható legyen:

Csak és kizárólag az új autókba kötelező az e-call, amik mostanság gördülnek le a sorról, a gyártó gondoskodik a beszerelésről. Nem kell a nagyi szölőbejárós Wartburgjába meg a papa veterán Kispolskijába semmilyen extra rendszert vásárolni, őket nem érinti. Igen, előfizetéssel működik, de te választod meg, hogy milyennel. Nyílván lesznek olyan szolgáltatók, akik kifejezetten e-callra szabott előfizetéseket kínálnak majd (de emlékeim szerint a 112 0 forintos egyenleggel is ingyen hívható). A SIM kártya díján kívűl nem kerül semmi extra költségbe.

2015. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tessék, 10 perc alatt találtam is olyan mobilszolgáltatót, aki már kínál ilyen rendszerekhez előfizetést: [link]

Igaz, ez üzleti szolgáltatás, tehát elképzelhető, hogy ezt a márkaképviselet köti a frissen eladott autókra, de ha nem elégedett az ember, csak egy SIM-kártyát kell cserélni.

2015. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ellenzem. Legyen ez egy ingyenes extra, de tutira veszem, hogy ez a ma még csak vészjelzőre használt GPS rendszer nemsokára már követni fog és a gyorshajtást is ezze fogják ellenőrizni, esetleg alkalmas lesz lehallgatásra, stb. Meg minden másra is, hogy követhessenek, mindent tudjanak rólad.
2021. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!