Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért épül csalásra a gazdaság...

Miért épül csalásra a gazdasági és pénzünyi rendszer?

Figyelt kérdés
Ha egy ország gazdasága nem teszi lehetövé hogy a minden polgárábol dus gazdag milliárdos legyen mert eleve nem létezik annyi pénz és nem is tudja a gazdaság megtermelni,De ennek ellenére van jo néhány milliárdos ember akkor az csak ugy lehetséges ha elveszi a többi embertöl és sok ember nyomorog ez miatt.Ez egyszerü matematikai kérdés és büncselekmény ami lopás vagy akár rablás is lehet.Ez igaz globáls szinten is.lLeegyszerüsitve egy példa ha világ létezö vagyona 100ft és én ebböl felhalmozok 80 ft ot akkor semmi esélye a többi embernek hogy ugyan ilyen gazdag legyen na ez a csalás.Akár mennyit dolgozhatnak és lehet pár kivétel de ha nálam van a 80 ft akkor tuti sokan fognak nyomorogni.Vélemények?
2014. dec. 28. 16:06
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek több pénze van mint a másiknak, akkor automatikusan csaló és mit képzel magáról? Akkor most hogy emberek milliárdjai szemét nyitottad fel, mit kéne tenni?

A) Vagyonelkobzással csökkenteni a különbségeket

B) Pénzt nyomtatni ezerrel és annak adni akinek idáig kevesebb volt


Ja, és azt is válaszold meg hogy hogyan tovább.


Vagy esetleg:

C) Csak azokkal van baj akik törvénytelenül gazdagodtak meg?

2014. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos a feltetelezesed ostobasag.
2014. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
65%
Ez az, persze, mindenki csaló meg bűnöző, aki nem havi 100-at visz haza. Gratulálok, eljutottál arra az agyi szintre mint az őskommunisták több mint 150 éve, hadd rázzam meg a kezedet!
2014. dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
25%
Szegények nélkül nincsenek gazdagok. Ezt mindenki tudja. A gond azzal van hogyha azok akik gazdagok ezt más kárára teszik. Egy világhírű zenész akit sztárolnak az emberek képesek kifizetni tízezreket hogy láthassák abból gazdagodott az szerintem nem gond mivel nem tett kárt másban. Viszont ha egy bankról beszélünk aki kamatos kamatra elveszi a házadat és uzsorakölcsönnel csalogat na azt már bűnnek tekintem. Szerintem minden normális ember így gondolja.
2014. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
49%

"Viszont ha egy bankról beszélünk aki kamatos kamatra elveszi a házadat és uzsorakölcsönnel csalogat na azt már bűnnek tekintem. Szerintem minden normális ember így gondolja."


Uzsorakölcsönt nem adhatnak. Van egy törvényileg szabályozott határ, hogy mettől számít uzsorának egy kamat.

Azon pedig szerintem 8 általános felett vicces fennakarni, hogy kamatot szed egy pénzintézet a kölcsön után. A bank nem szeretetszolgálat, hanem egy vállalkozás, aminek a célja a profit. Szerinted a bank dolgozóit miből fizetik?

2014. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
92%
Persze persze csakhogy itt a devizahitelekre céloztam és szerintem egy 41%THM igencsak uzsorakamat. Amit leír a szerződésbe annak a lényegét az apróbetűbe rejti meg külön ügyvédet kell fogadni a feltételek tisztázására másszóval átverés. Más emberek kárára. Persze te úgy is a nagy bankokat véded meg a gazdagokat úgyhogy
2014. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
5%
Na megint a devizahitel... aki hosszútávra vesz fel devizahitelt, annak 20 forintot nem adnék a kezébe annyira egyszerű. Nem a bank hibája, hogy tele van ilyenekkel az ország.
2014. dec. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
51%
Már meg ne haragudjál, nem védem a bankokat meg gazdagokat se... Na de ha sok évre felveszel egy devizahitelt, annak az árfolyamával bármi történhet, ehhez nem kell ügyvédet fogadnod hogy megértsd. Amikor felvetted a hitelt akkor az árfolyam épp olyan volt, hogy neked kedvezzen...
2014. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Persze ezt mondjátok a sok átlagembernek akiknek 8 ból lett 16 millió hitel okoskák.
2014. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Ugyanezt mondom nekik is meg neked is...
2014. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!