Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi nemzetiségi (elsősorban...

Mennyi nemzetiségi (elsősorban cigány és zsidó) él ma Hazánkban és mennyi a magyar? -szerinted.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a zsidó nem számít nemzetiségnek és nincsen is elismerve annak, de ne ezen akadjunk fel.. mert tényleg érdekel amit kérdeztem, és komoly válaszokat kérek.

2015. jan. 10. 09:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

"zsidók csak budapesten élnek. Mivel nagyobb körükben a karrierizmus mint a magyaroknál, rgebbóta gyorsabban fogynak. nem lehetnek sokkal többen 15.000-nél."


Az előttem szóló megírta, hogy valójában miért vannak Budapesten inkább a zsidók, mint vidéken.

2015. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
de nem CSAK budapesten, én errefelé is rengeteget ismerek...
2015. jan. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%

1) A magyar zsidók már 1848 -ban is kikérték maguknak, hogy külön nemzetiség lennének:

[link]


2) Valóban nem csak Budapesten, vidéki városokban is. Azt gondolom, a wiki illetve az ADL becslése megfelelõ.


3) "horthy csak a bp.-i zsidóságot védte meg."

valószínûleg elírás, horthy nem védett senkit ( saját magán kívül ) a deportálásokat leállító parancsot Roosevelt távirata után adta ki.

2015. jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Cigány vezetők szerint a cigányok száma 1 millió körülire tehető.

A zsidóké szvsz negyedmillióra.

A kínaiak kb félszázezren lehetnek.


Kb. 8'5 millió taksálható a magyarság lélekszáma Belső-Magyarországon, és valamivel több, mint 11 millióra a Kárpát-medencében.

2015. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 kalmanfodor válasza:
Na a zsidóság egy rész itt él amásik része nem össz számuk +-10% 300-350 ezer Ebből 100 ezer akik nem élnek itt.ez a szám az itt gazdasági tev. folytatók A forgók az ue. Azaz 600 ezer zsidó lehet egyszerre itt.
2015. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
11%

3 millió cigány

1millió zsidó

1millió nemzetiség (román, német, szláv)

1millió bevándorló

4millió magyar

2015. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azt is érdemes megjegyezni, hogy Horthy idejében Budapest sokkal kisebb volt. Budapesten is csak gettókban, védett házakban lehettek, vagy törvénytelenül bújtatták őket sokat kockáztatva egyesek.

Pénzük sem lehetett sok, és a mozgásszabadságuk is erősen korlátozott volt: pl. meghatározott időben csak vásárolás, tisztálkodás céljából mehettek ki a védett házakból. Persze ez is szabályozva volt.

2015. márc. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!