Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok és baloldaliak,...

Liberálisok és baloldaliak, ti hogy álltok konzervatív gondolkodású / értékrendű polgártársaitokhoz?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok liberális, centristának tartom magam, de egy picit közelebb állnak a baloldali gondolatok a jobboldalinál, de személy szerint én nem vetem meg jó pár jobboldali szempontokat sem. Úgy látom, hogy nem lehet elítélni baloldali meg jobboldali ötleteket gondolatok csak azért mert az jobb vagy baloldali ötlet, Magyarországnak egy centrista párt és vezetés kellene, egy olyan kormány ahol ülnek baloldali és jobboldali politikusok és kompromisszummal hosszú vitákon és egyeztetéseken KÖZÖSEN hoznák meg a döntéseket, és nem a besértődött hisztis kivonulgatásokat, vagy az egyeztetés nélkül pár órás törvények megszavazásán kellene alapulnia, szerintem Magyarország így előrébb tudna jutni egyről a kettőre, lásd Németország, ahol a társadalom nagy része azt akarta, hogy a jobb és baloldali párt koalícióra lépjenek egymással 2013-ban létre is jött újból.


Tudom, hogy ez álom vagy ha nem is álom, de ez most Magyarországon lehetetlen lesz, mert a magyar társadalom eléggé agresszív és kiábrándult lett már, ami szerintem sajnálatod, de messzemenőlegesen érthető. Ma sok politikus, civilekkel az a baj, hogy meg sem hallgatják a másik fél szempontjait érvelését, hanem köpésből elvetik mert az jobb vagy baloldali, ezzel a hozzá állással nagy baj van szerintem, tudom, hogy sok rossz ötlet van mind2 oldalon, de ezeket közösen megegyezéssel ki lehetne küszöbölni, és ami legfontosabb nem dühből és erőből a másikra erőltetni a véleményét, hanem elfogadni a különbségeket és együtt előre haladni.

2015. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Válaszolni elfelejtettem :D Szóval mint írtam hozzám egy nagyon picit közelebb állnak a baloldali értékek, de sok jobboldali ötletet egyet tudok érteni és sok baloldali ötlettel nem, én szeretem meghallgatni a másik álláspontját, ötleteit és én eltudom fogadni ha az jó és előrehaladott gondolat, én így állok hozzá.
2015. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Jobboldali liberális vagyok.


Kicsit sajnálom őket, mert saját szabadságuk elé állítanak korlátokat.

Ettől függetlenül nincs bajom velük, amíg nem akarnak meggyőzni... :-)

2015. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy eléggé konzervativ társaságban nálunk van egy liberális srác meg egy másik aki liberális és meleg is, valamint egy baloldali párti aktivista. Mindig vitatkozunk a politikán, de ez a mindennapokban semmit nem hat ki a barátságra.
2015. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nekem is pont ilyen társaságom van, lehet pont ugyan abban vagyunk xD


Szerintem pont így kell csinálni, lehet vitatkozni az ellenérveket ideológiákat ütköztetni, de az ellentétektől nem kell szívből utálni a másikat.

2015. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Joguk van hozzá. A problémák ott kezdődnek, amikor a saját értékrendjüket erőszakkal kiterjesztik azokra, aki nem kér belőle.
2015. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!