Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, nektek mi a...

Fideszesek, nektek mi a véleményetek az ehhez hasonló videókról?

Figyelt kérdés

[link]


Talán kicsit provokatív a kérdés, de nagyon érdekelne, hogyan lehet pozitívan szemlélni a kialakult helyzetet. Tényleg szeretném megérteni..

csak értelmes válaszokat és érveket írjatok légyszi



2015. jan. 21. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem néztem rendesen végig, csak átpörgettem, ha jól értem az volt a problémája a volt polgármesternek, hogy a közmunkások felveszik a bérüket, de nem dolgoznak. Hát, igen...


Nem tudom ez mennyire általános az országban, nekem nagynéném közmunkás, de ők dolgoznak rendesen. Mármint, ha ki van nekik adva, hogy ezt meg ezt meg kell csinálni, rendben kell tartani egy területet, stb., akkor megcsinálják. Nyilván nem dolgozzák magukat halálra (47 ezerért én sem tenném), szerintem a főnökeik sem várják el tőlük, hogy ennyi pénzért napi 8 órában megállás nélkül mozogjon a seprű, de azért valamiféle teljesítmény mégis legyen. Szerintem ez a városvezetésen múlik, hogy hogy állnak a dologhoz. A polgármesternek kicsit a sarkára kellett volna állnia és elküldeni azt aki tényleg semmit sem dolgozik. Ha más településen meg tudják ezt oldani, akkor nála is meg lehetett volna.

Szerintem.

2015. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok helyen ez van amiről a Gyöngyfai Polgármester beszél. Én egy nagyvárosban lakok és azt látom hogy szinte csak sétálnak egész nap a közmunkások , dolgozni nagyon ritkán lehet látni őket, és mégis megkapják a fizetésüket és látszólag mégis rendben van minden, mindenki hallgat és így költik a semmire az adófizetők pénzét. Ez a Fidesz munkahelyteremtése.
2015. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nagyobb városban még csakcsak elmegy. itt például szintén rengetegen vannak kinn az utcán, de azért feltakarítanak, szemetet felszedik stb.

nyilván ez egy kis faluban, aki irreálisan magas kvótához jutott, és a fél falut felveszi közmunkára, ott ez történik, hogy egy 300 méteres árkot takarítanak 36-an 1 év vagy fél év alatt(nem tudom, a videót nem néztem meg, de korábban hallottam hírekben már a nyilatkozatát).

ilyen kis, kevés munkát kínáló falvak/községek mellett kellene stadionok helyett felépíteni valami olyan gyárat, aminek akár külföldön is lenne felvevőpiaca, és nem mellesleg a térségben élők alkalmasak is lennének az ott zajló munkára. meg lenne oldva a munkakérdés is, és még ha beindul a gazdaságos termelés, még a gazdaságnak is jót tenne...a szemétszedés, parkgondozás nem termel semmit, csak a pénzt emészti...pláne ha 1 négyzetméternyi munkaterületre 2-3 közmunkás jut...

2015. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!