Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Leghátrányosabb helyzetű...

Leghátrányosabb helyzetű kistérségekben nem kell adót fizetni - mi lenne ha így próbálnánk fellendíteni a gazdaságukat, befektetőket és visszatelepülő lakosságot csalogatva oda?

Figyelt kérdés
2015. jan. 21. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Így se fizetnek semmit. Az ilyen térségekben 95% a munkanélküliség, közmunka = segélyezés megy, ipar gyakorlatilag nincs, kereskedelem közel 0, ami van annak nagy része is feketén. Az állam gyakorlatilag feladta, kivonult ezekről a területekről.
2015. jan. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont ez az, minimális veszteséget jelentene ez az államnak, mivel onnan nem adóznak semmit. Viszont a lakosság egy részét vonzhatná, hogy ott gyakorlatilag bármit csinálhat adómentesen. Nincs kereskedelem, nincs dolgozó lakosság, ezeket csalogatnánk vissza ezzel.
2015. jan. 21. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden cég székhelyszolgáltatást venne ott igénybe egy kamuterület jönne létre ahol papíron több 10 000 lakossal és több 100 céggel gyakorlatban semmit sem lehetni látni.
2015. jan. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt is bele kell írni hogy ott is végezniük kéne a tevékenységet.
2015. jan. 21. 23:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Senki nem költözne önszántából egy rakás naplopó cigány közé, a cégek meg ott létesítenek munkahelyet ahol van dolgozó ember.


Alapból lehet én nézem rosszul, de szerintem jobban megéri a már kialakult, jól működő térségeket tovább fejleszteni, és magasabb szintre emelni, mint egy totál elmaradott térségbe pumpálni a pénz, hogy egyáltalán szintre hozzuk.

2015. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem utolsó ez felmérés kérdése. én előbb megvizsgálnám azt, hogy a térségben élők mennyire hajlandóak, és mennyire képesek egy adott munkára, majd ha ez a válasz nagy arányban pozitív, akkor oda érdemes lenne üzemet telepíteni.

egy nagyvárosi fejlesztéssel az a probléma, hogy mondjuk ha tényleg egy gyárról beszélünk, én úgy látom, hogy sokkal lenézettebb dolog, mint egy irodában ülni, tehát akinek valaha volt már "elitebb" munkája, akkor annak jelen pillanatban hiába nincs, nem menne el egy gyárba, csak mert az éppen épült.

egy hátrányosabb településből meg a közeli nagyvárosba bejárni szintén nem ösztönző, meg az utazási költségtérítés miatt még egy kis plusz pénz.

2015. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!