Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem viszik szerintetek túlzásb...

Nem viszik szerintetek túlzásba a kommunizmus mai kiértékelésében a disszidálást, elvándorlást?

Figyelt kérdés
Én ugyan nem éltem akkoriban, de egy rokont, ismerőst se tudok aki elmenekült volna, vagy komolyan gondolkozott rajta, pedig senki se volt komcsi seggnyaló, csak beletörődtek a helyzetükbe és tűrhetőnek találták az itthoni életet.

2015. jan. 22. 18:09
 1/5 anonim válasza:
93%
Azért nem volt olyan egyszerű elmenni. Három évente lehetett elmenni nyugatra. Ha pedig egyszer elmentél, akkor pedig a visszajövetel már nem volt opció. '56-ban, amikor rövid ideig nyitva volt a határ, százezres nagyságrendű embertömeg ment el.
2015. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, de az 50-es években borzalmas volt az élet, a 80-as években olyan volt, mint Olaszország.
2015. jan. 22. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Azért remélem azzal tisztában vagy, hogy akkoriban nem úgy ment a kivándorlás, hogy felülsz a fapadosra és 2 óra múlva Londonban szállítod a pizzát. Amerre érdemes lett volna szökni, arra aknamező, árkok és jó magas szögesdrótos kerítés várta a delikvenst. Rémlik a vasfüggöny? Valószínűleg ezért nincs disszidált rokonod. Nekem mondjuk van, igaz ő a forradalom alatt szökött ki.
2015. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vasfüggöny sem azért kellett, mert annyira tolongtak volna a határnál a Nyugatiak...
2015. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
most orbán alatt többen távoztak végleg mint 56-ban
2015. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!