Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Kisebbségi igazoltatás"...

"Kisebbségi igazoltatás" tényleg létezik külön a rendőrségnél?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem itt a rendőrök nagyot trollkodtak.


Most is nevetek ezen a cikken, ahogy elképzelem, ahogy a hangosba bemondják "kisebbségi igazoltatás van folyamatban"



2015. jan. 22. 21:17
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Mondjuk, szerintem felét kitalálta.
2015. jan. 22. 21:18
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék a rendőrök álláspontjára is, már nem azért...
2015. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Rubicon87 ***** válasza:
38%
igen, pár ismerősömnél szintén bevett dolog "a cigány megállítjuk, bírságoljuk" gyakorlat.
2015. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
40%

"Polgármesterként ugyanis eddig leginkább csak azt látta, hogy folyamatosan érkeznek a büntetések, neki pedig segélyt kell adnia a romáknak azok kifizetésére, hogy ne kerüljenek börtönbe"

Hát a k..va anyját...


"mit csinálhatnak egy egyszerű roma kőművessel"

Roma kőműves...hét vicce.

2015. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%

Hát jah, ha Index rendőrökről ír, akkor már el se olvasom, nagyon elfogultak.

A kérdés, válaszoltak alapján pedig nincs ilyen gyakorlat, se jogszabály nem írja elő.

Rubicon te pedig tudnál valami bizonyítékot felmutatni ezzel kapcsolatban?

2015. jan. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező és néhány válaszoló önállóságból NULLA.

1. Csak rá kellett volna kattintani a cikkbeli linkekre további infókért.

2. Kb. egy percbe kerül rákeresni a Google-lal, és lehet olvasni, pl. ezt:

"a TÁRKI 2006-os, az igazoltatásokat vizsgáló

kutatása azt mutatta ki, hogy a rendőrök maguk mondták, hogy hajlanak arra, hogy etnikai alapon

igazoltassanak. A Magyar Helsinki Bizottság – szintén az igazoltatásokat vizsgáló – kutatása pedig azt

mutatta ki, hogy a romáknak háromszor nagyobb az esélyük arra, hogy igazoltassák őket, mint a nem

romáknak."

[link]


De neeem, sokkal könnyebb mantrázni, hogy jaaaaj-az-index, mint az ott (vagy BÁRHOL) olvasott infókat leellenőrizni...


.......


@ Te rosszabbul tudod:


Attól még, hogy te nem láttál roma kőművest, létezhet. Én sem láttam még; itt a környékünkön "csak" takarítók, bolti eladók meg hasonlók vannak, és akad egy-egy pedagógus meg üzletvezető is...

2015. jan. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%

2006-os?

Régebbit nem tudnál esetleg?

Lassan 10 éves.

Abba meg bele se megyek, h Tárki.

A linkelt dokut meg addig olvastam míg valamelyik cigány vezető azt állította, h a tanárok félnek bemenni a rendőrök miatt az iskolába(de már előtte is nevettem, h csupa légbőlkapott történetekről beszélnek), mert igazoltatnak.

Érdekes, én nem félek az igazoltatástól, tőlem aztán ott állhatnak felettem egész nap.

Arról meg pötyöghetnél pár sort melyik az a település, ahol cigányok pedagógusként, üzletvezetőként dolgoznak, mert tudod messziről jött ember azt mond, amit akar.

Remélem egy helységnév közlése nem fogja tönkretenni teljes mértékben a személyiségi jogaidat.

2015. jan. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%
A rendőrök bárkit igazoltathatnak, akár kisebbségi, akár nem. Nem kell indokolniuk, a munkájukat végzik. engem is állítottak már meg menet közben, civil kocsiból táblát kitartva, pedig nem vagyok kisebbségi. Mindent átnéztek, szondát kellett fújni, majd mehettem tovább, mivel minden rendben volt. Most is ez történt. És ebből komolyan született egy cikk az indexen? A rendőrök semmilyen szabálytalanságot nem követtek el, nem is értem, milyen alapon jelenti ki őket a polgármester. Ha azt mondanák be, hogy "vörös hajú nő igazoltatása van folyamatban", az a vörös hajú nőkre diszkriminatív lenne? Vagy pusztán csak egy tény.
2015. jan. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
56%

* jelenti fel

A hátteret sem ismerjük, lehet, hogy a rendőrök éppen kerestek egy kisebbségi személyt, akinek a személyleírása ráillett a polgármesterre, és ezért állították meg, nem kötelesek erről beszámolni a civileknek. A bőrszín pedig (mint ahogy a haj és a szem színe is) a személyleírás része, de ez attól még nem rasszizmus.

Egyszer nálunk eltűnt egy lány (akit szerencsére később megtaláltak, semmi baja nem volt). Egyik ismerősömet viszont pár óra alatt háromszor is igazoltatták akkor, mert ráillett a személyleírás. És gondolom, akkor is elhangozhatott volna, hogy "17-20 év körüli barna hajú hölgy igazoltatása van folyamatban". És akkor valaki írhatott volna egy cikket, hogy a rendőrök "rászálltak" a fiatal lányokra, mert biztos nincs jobb dolguk. Agyrém.

2015. jan. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Rubicon87 ***** válasza:
69%

" ma 06:42"


Persze mindjárt begépelem a jel és telefonszámukat hogy tudjátok őket kérdezni. Pfff.

2015. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!