Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják a Jobbikosokra...

Miért mondják a Jobbikosokra hogy nácik?

Figyelt kérdés
Ha a Jobbik tényleg náci párt lenne, akkor csak horogkeresztet és Adolf Hitleres képeket viselnének az egyenruhájukon. Én nem vagyok jobbikos, és én nem mondtam a Jobbikra hogy náci, mivel a Jobbik nem náci párt. Sok ember azt mondja a jobbikosokra hogy nácik haza, ha Vona Gábor és Novák Előd azt mondaná az embereknek, hogy "Emberek mi nem vagyunk Jobbikosok, mi nácik vagyunk." Én a Jobbikosokat nem láttam horogkeresztes jelképet viselni és Adolf Hitleres képeket sem láttam. Akkor miért mondják rájuk hogy nácik ??

2015. jan. 23. 12:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
67%

Mert nem szépeket beszélnek a ballibek kedvenceiről.


De ma már lassan az is "nácinak" számít ha valaki magyar zászlót tart.

2015. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%

Nem attol naci valaki mert Hitleres kepekkel meg horogkeresztekkel szaladgal.


Egyebkent senki nem mondja a Jobbikra hogy naci part lenne, de egyes tagjaira es szimpatizansaira siman ra lehet mondani.

2015. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 tetro ***** válasza:
73%
Habár sohasem náciztam le a jobbikat, de azért kérdező, azért ha jól végig gondolod, biztos találsz rá okot, hogy miért tehet ilyet bárki. Hallottál-e például jobbik rendezvényen kórusban zsidózást?
2015. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Körmendi Mátyás ***** válasza:
38%

Szerintem ez a kérdező ugyanaz, akik Bob néven szokott kérdéseket feltenni.

Legalábbis az alsó tagozatos fogalmazási stílusából én erre következtetek.

2015. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%

Wikipédiáról:

Az ideológia fontos elemei


Jobboldali (nacionalizmus) és baloldali (szocializmus) ideológiák összedolgozásával egy új világnézet létrehozása.

Pipa.


A szakszervezeti rendszer megújítása, a munkások védelme.

Nem vagyok biztos benne.


Németország helyreállítása, a létbiztonság megteremtése.

Pipa. (persze nem Németország, hanem Magyarország)


Szociális demagógia (baloldali típusú jelszavak hangoztatása párhuzamosan a szélsőségesen jobboldali tevékenységgel.)

Pipa.


élettér-elmélet („Lebensraumpolitik”, „Lebensraum im Osten”: több lakóterület teremtése a németek számára a kelet felé való terjeszkedés által)

Pipa.


antiliberalizmus, marxizmus-, kommunizmus-, bolsevizmusellenesség

Pipa.


a zsidóság elleni fajgyűlölet a német/germán/árja felsőbbrendűségből (Übermensch, Untermensch) kiindulva.

Pipa. (Persze nem árja fajelmélet, hanem nagymagyar fajelméletek.)


A vezetőben való feltétlen hit (Führerprinzip)

Ez hiányzik a Jobbikból azt hiszem.


A demokrácia korlátozása, ennek következményeként a nem együttműködő politikai pártok, szakszervezetek, és sajtótermékek megszüntetése

Pipa.


szociáldarwinizmus (az emberi társadalomban is a legalkalmasabb csoportok (fajták, változatok) tudnak fennmaradni, életben maradni, szelektálódni)

Pipa.


rasszizmus: az emberi rasszok közötti különbségek hangsúlyozása

Pipa.


eugenika (a szociáldarwinizmusban megfogalmazott fajfejlődés „elősegítése”, az akadályozó tényezők „kiiktatása”)

Pipa.


homoszexuális beállítottságú emberek iránti erőteljes ellenszenv; a homoszexualitás korlátozása, tiltása, és büntetése (homofóbia)

Pipa.


a vallásszabadság korlátozása

Fogalmam sincs.


Szóval elég nagy az egyezés szerintem az átlag jobbikos és a nácik között.

És amúgy az sem igaz, hogy ne lennének oda Hitlerért. Olvasgass kurucnifós kommenteket, elég sokan tartják Hitlert valami követendő példának.

2015. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Körmendi Mátyás ***** válasza:
78%

[link]


[link]


[link]


[link]


1 perc alatt ennyit találtam.

2015. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
17%

Elmondom hogy a nácik kifejezés németekre vonatkozik. Továbbá a nemzeti szocializmus az nem más mint a kommunizmus németországban. A nácizmus egy az egyben ugyan az a rendszer mint a szovjetunió. Nem véletlenül pénzelték mind a kettőt. Tehát a felépítés ideólógia a munkásosztály meg a párt a vezetők hihetetlen dicsőítése minden ugyan az mint a kommunizmusban na meg orwell remekművében. Szerintem aki szereti a hazáját nem akar szolga lenni pláne nem beolvadni. Pedig a náciknál ez történt volna mint a kommunizmusban. https://www.youtube.com/watch?v=KQReYSa8HOQ

Azt mondom aki hazaszerető az utálja a kommunistákat a nácikat meg minden elnyomó rendszert. Ezért is elgondolkoztató hogy a jobbik az e vagy sem. Minden ami nem függetlenségünket segíti az káros. A hitelek a külföldi munka minden amitől nem leszünk önállóak. Ezért utálok minden elnyomó rendszert. Szerintem nem normális aki szeretne szolga lenni pláne ilyen kegyetlen militarista rendszerben.

2015. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
20%
Sokan szeretnék visszahozni a kommunista rendszert, és aki ezen elvekkel nem ért egyet, az már náci.
2015. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
62%
Ha úgy vesszük az igazi rákosi féle kommunizmus az nem más mint a nácizmus ha kicseréljük a logót az üdvözlést meg a többit. Egy az egyben ugyan az a rendszer. A náciknál a wolswagen lett volna a zsiguli hitler lett volna stálin gulágokat már kiveséztük munkatáborok akik ellenállnak, a vezetők gazdagok a nép szegény folyamatos propaganda jelszavak jelképek eltorzított hírek na meg kirakatemberek. A kommunizmus egyenlő a nácikkal rákosi egyenlő hitlerrel vagy szálasival nincs különbség.
2015. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%

Több fogalom keveredik.

Először is, ha valamire/valakire ráakasztunk egy ennyire összetett jelzőt, akkor nem kell minden formai elemnek (horogkereszt, egyenruha, Hitler, stb.) teljesülnie. Viszont a jelzőnek vannak fontos jellemzői, amelyek nélkül már más a jelentése. Ezeknek kell meglenniük. Ha a legfontosabbak megvannak, a kijelentés helytálló lehet.

Másik fontos dolog, hogy a közbeszédben rövidítünk, azaz nem írjuk mindig pontosan le, hogy mi mindent is értünk a dolog alatt. Ilyen a "náci" jelző. Aki ezt használja valamire (és felelősen teszi), az a legfontosabb tulajdonságok meglétére utal. Itt jellemzően a rasszizmusra. Az i lehet erősen bujtatott. Populizmusnak is nevezheted.

2015. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!