Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó magyarnak lenni?

Miért jó magyarnak lenni?

Figyelt kérdés

Szlováknak lenni jó, mert az országod őslakosságának hiheted magad. Amerikainak jó lenni, mert az egész amerikai történelem egy sikertőrténet, ahogy az amerikaiak egyéni személyes életútja is általában az. Latin-amerikainak jó lenni mert egy karnevál az egész életed. stb.


Magyarnak mitől jó lenni? Hogy sírhatunk trianon, a tatárjárás, és a török kor miatt? Hogy bőghetünk a depressziós himnuszunk miatt? Hogy szídhatom a kormányt, mert kifosztja az embereket? Hogy bűnösnek érezhetem magam a holokauszt miatt? Hogy egy drámaian fogyó, asszimilálódó, etnikai területeit és jelentőségét teljesen elvesztő, kihalóban lévő nép tagja lehetek? Hogy egy olyan nép tagja lehetek akik ott alázzák és tapossák meg egymást ahol tudják, sikergyűlölők, és a pénznél semmit, még az emberi életet sem tisztelik jobban?

he?


2015. jan. 28. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem, hogy mi bajod van azzal, amit felsoroltál.

A gyűlöletnél és az eltaposásnál nincs szebb dolog ezen a világon.

2015. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Azért van pár dolog amire büszkék lehetünk. Nem mondanám azt, hogy én imádok itt élni, de magával a magyarságommal nincs bajom.


Például elég keményen elvertük anno az Oszmán birodalmat. A mai napig azért harangoznak délben a keresztény templomokban (vagyis nem teljesen, de a pápa azt mondta anno, hogy zúgjon a magyarokért a harang, mert megállították a törököket). Meg aztán van pár tudósunk is akik letettek azért valamit az asztalra.


Sajnos a magyar emberek ilyenek, amit te is leírtál. Nem tudsz mit tenni ellene. :(

2015. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Mert a magyar egy tiszta faj.
2015. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Ezt mond annak az amerikainak, aki azért hal meg, mert a biztosítása nem fedezi a kórházi kezelését, vagy amelyik rettegésben él az utcai bandák miatt. Vagy annak a latin-amerikainak, amelyik a magyar bérek töredékéért a többszörösét dolgozza, vagy amelyiknek az egyetlen megélhetési forrása az a kokain csempészet. (szlovákokról nem tudok semmit)


Tudod van az a mondás a kerítésről meg a kolbászról.

2015. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Mátyás király haláláig (gyk 1490) nagyon szerettem magyar történelmet tanulni.

Utána viszont rendesen szopóágra kerültünk. Na, ezt már nem szerettem.

Szlovákiával meg ne példálózz. Annál még én is idősebb vagyok.

2015. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

El is lehet menni, megmondta a haverotok.


Másnak is nehezen megy mégsem hisztizik ennyit.


2. Szlovákia egy kitalált ország, csak ott nincs ennyi "miért jó szlováknak lenni" rinyálós, viszont ott is vannak bajok demográfiailag pl.

2015. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6: A Feri a bankokra és egyéb cégekre gondolt, akiknek nem tetszettek a magas adók és az egyéb intézkedések... Nem az embereknek szólt. (Nem vagyok maszopos, csak nem ártana tisztázni végre ezt a félreértést.)
2015. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ennyit tudok kedves előttem szóló, de ezt a tanácsot érdemes megfogadniuk szerintem az állandóan nyekergőknek is. :)


Unalmas már az ilyenek hisztériája, értelmes ember ha nem nagyon tud megélni itthon akkor más nem kimegy ha van lehetősége valahová dolgozni, és megteszi ezt csendben.

2015. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem csak magyarnak,de kelet-európainak is rossz lenni.


Ezekben az országokban kihasználják a saját "uralkodói" az embereket.

Korrupció,szegénység jellemzi őket.

2015. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Felfogás kérdése az egész, emberek vagyunk ennyi, most nem totál mindegy, hogy valaki magyarul, angolul, oroszul vagy épp franci8ául beszél?

Mert szerintem totálisan.

2015. jan. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!