Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ítélik el az emberek a...

Miért ítélik el az emberek a kettős állampolgárokat?

Figyelt kérdés
Bezzeg aki magyarként szlovák/román rendszámos q7,x6 -ot hajt,azt senki nem szólja meg. Csak a kölhoni magyarok vannak az ország terhére,ők szipolyozzák ki, ők nem fizetik az adót ( gyengébbek kedvéért ez szarkazmus volt ) Abba nem gondol bele senki sem,hogy nekik milyen nehéz? Egyik ország sem a hazájuk!? ( Biztos önszántukból élnek Romániában,Szerbiában) -.-

2015. febr. 1. 22:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%

Én nem ítélem el.


Mindig is támogattam, hogy a külhoni magyarok könnyen szerezhessék meg a magyar állampolgárságot.

2015. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
62%
S a palócokra, matyókra, jászokra meg a többiekre miért nem gondol senki? Az miért nem baj, hogy rájuk rá lett erőltetve a magyar szerep és nem élhetnek a népi öntudatukkal úgy mint mondjuk a székelyek? (szarkazmus volt. vagy nem. majd még meglátom)
2015. febr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Hát egy ukrán-szerb talán félelmetesebben hangzik mint egy szlovák-magyar.
2015. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
#2-es, elnézést,hogy őket nem említettem. Persze rájuk is gondoltam. Azonban a hírekből hallva több atrocitás éri a Szerbiában,Romániában,Szlovákiában élőket.
2015. febr. 1. 23:05
 5/36 A kérdező kommentje:
#1 Én is így gondolom. Össze kell fogni,összetartónak lenni!
2015. febr. 1. 23:06
 6/36 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez egy kicsit túl van spilázva, felfújják politikai okokból. Igazából ugyanúgy éli a mindennapi életét papírral vagy papír nélkül is.
2015. febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 electroman75 ***** válasza:
66%
Csak szarkazmusként! Erdélyi magyar kollégák,Laing szivattyú kft,közös összefogás,a helyi(MO-i) dolgozók szisztematikus kitúrása, ismerős-haver beültetése a helyére(nem baj hogy nemért hozzá).Szépen kiszipolyozták a céget kb 3 év alatt csődbe vitték. Van még kérdésed? Ez csak 1 példa volt de sorolhatom neked ha gondolod! Magyarabbnak érzik magukat nálunk, ők a "tisztavérűek", én jártam Gyergyószentmiklóson , eszük ágában sincs ideköltözni, köszönik szépen jól elvannak ott(idézve). És talán egy lényegtelen dolog: majd ha itt lakik, itt dolgozik, ide ADÓZIK akkor legyen beleszólása az itteni közügyekbe,választásokba.
2015. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Megértem a felháborodásodat ,és talán ebben a helyzetben logikus is. Itt mindkét oldal hibás. Talán ők annak idején Ceaușescu vezetése alatt számítottak volna segítségre,nem kapták,csalódtak,és lehet emiatt hidegedtek el hazájuktól. Viszont nem szabad mindenkit egy kalap alá venni,és minden határon túli magyart megbélyegezni.
2015. febr. 1. 23:30
 9/36 A kérdező kommentje:
Sokan elhagyták hazájukat ( London,Ámerikááá ) Ők is választhatnak,és úgy tudom , ők sem Magyarországon adóznak. Akkor nekik sincs beleszólásuk az otthoni politikába? Érdekelne, mi a véleménye, ha egy határon túli magyar Magyarországra jár egyetemre,el is végzi , majd MO-n talál munkát , akkor ő is ellopja a magyarok munkahelyét? ( jobb megélhetésért,és a magyar felsőfokú oktatás miatt választja M.o-t)
2015. febr. 1. 23:33
 10/36 electroman75 ***** válasza:
56%
Nem bélyegzek meg senki csak a nagy többségtől ezt tapasztalom. A mostani cégemnél is ezt látom ugyan csak kicsiben de ez is elrémít. Mond te ha 100 emberből 98-ban csalódnál te hogy reagálnád le?
2015. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!