Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz a hír, hogy 2015-öt a...

Igaz a hír, hogy 2015-öt a kormány a szovjet koncentrációs táborokba elhurcolt emberek emlékévének nyilvánította?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1:

Honnan tudod ezt ilyen biztosan?


[link]


"2012. május 21-én a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabok és kényszermunkások emléknapjává nyilvánította a magyar Országgyűlés november 25-ét. Azért ezt a napot választották, mert 1953-ban ezen a napon érkezett vissza Magyarországra a Gulag-lágerekből szabadon bocsátott rabok első csoportja.

A 2014-es ünnepségen jelentették be, hogy a magyar kormány a 2015-ös évet a Szovjetunióba hurcolt politikai foglyok és kényszermunkások emlékévének nyilvánítja."


Csak erre nem találtam én hírt, ezért kérdeztem, hátha valaki tud.

2015. jan. 25. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor annak nyilvánitotta, csak elfelejtette már.
2015. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3:

Ezt hogy érted?

2015. jan. 25. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. Azt hiszem, tegnap az állami rádió híreiben is bemondták, de a neten is megtalálható: 2015-öt a kormány a Szovjetunióba hurcoltak emlékévének nyilvánította. Most majd erre a témára lehet pályázati pénzeket igényelni.


Gondolom, ezzel akarják ellensúlyozni, hogy 2014. a holokauszt emlékéve volt.

2015. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hollófernyiges ***** válasza:
Nem feltétlenül ellensúlyozni. Hetven éve volt.
2015. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez üdvözlendő hír.
2015. jan. 25. 22:29
 8/8 anonim ***** válasza:
De én megfigyeltem, hogy ha a FIDESZ valami balos, zsidós témában engedményt tesz, akkor rögtön hozzárendeli mellé a jobbos témát is, mintegy ellensúlyként, gesztusként a saját oldali szavazóknak. Emlékeztetnék arra, hogy a holokauszttagadás büntetése mellé, mihelyt 2010-ben kormányra kerültek, hozzátették a kommunizmus bűnei tagadásának büntetését, ami a világon egyedülálló, miközben a holokauszttagadást több helyen büntetik.
2015. jan. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!