Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti egyetértenétek azzal, hogy...

Ti egyetértenétek azzal, hogy csak olyan állampolgár szavazzon, akinek van bejelentett magyar lakcíme?

Figyelt kérdés

Jelenleg az is szavazhat, aki állampolgár, de 20 éve Kanadában lakik, vagy Szlovákiában, Romániában él, de még nem is járt Magyarországon.


Én támogatom, hogy határon túli magyarság kaphasson könnyített módon állampolgárságot, mivel ez megjár nekik,mivel ők is magyarok.


De, megfigyeltem, hogy Ausztriában élő török kisebbség is szavaz a török választásokon, pedig nem ott élnek, sőt némelyik nem is ott született.


Szóval, jelenleg a világ minden demokráciájában, aki állampolgár, nem számít hol él, az szavazhat.

De, miért?Miért jó ez?


Szerintem csak annak szabadna engedni, hogy szavazzon, aki állampolgár és bejelentett hazai lakcíme van, ami azt jelenti, hogy igazolja, hogy az adott országban él.



2015. febr. 2. 09:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Én egyetértek teljes mértékben. Aki lelépett mert nem voltunk neki elég jók az ne is pofázzon bele az itteni politikába.
2015. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem minden országban szavazhatnak a külföldön élők. De egyetértek azzal,l hogy csak az szavazzon, aki életvitelszerűen itt él.
2015. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Én is egyetértek ezzel. Még így is rengeteg külföldi szavazhatna, akik papíron itthon élnek. De ez egy jó kezdeményezés lenne. Olyanok ne szóljanak bele a belpolitikai dolgokba, akik nem élnek itthon.


Én is tervezem a külföldre menetelést, de annyi van bennem, hogy nem fogok szavazni többet, amint átléptem az országhatárt.

2015. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Támogatom.

Csak az szavazhasson Magyarországon aki nagykorú, bejelentett Magyarországi lakcímmel rendelkezik, szellemileg ép, minimum 10 éve itt dolgozik-adózik.

A határon kívüli Magyarok kapjanak Magyar állampolgárságot, de ezt kössék szigorú feltételekhez.

Úgygondolom hogy mi Magyar emberek aki itt élünk joggal várhatjuk el a mindenkori Magyar kormányoktól hogy az adóinkból befolyt pénzekkel a lehető legnagyobb felelősséggel bánjanak, és ne herdálják el holmi külföldről beszökött jötment bűzözők támogatására, miközben nekünk is lenne számtalan helye ezeknek a pénzeknek.

2015. febr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Támogatom. Én külföldön élek és nem is szoktam szavazni a magyar ügyekről.
2015. febr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Akinek magyar lakcímkártyája van csak az szavazhasson itt, egyet értek!
2015. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 tetro ***** válasza:
90%
Akkor a hajléktalanok nem szavazhatnak? Pedig simán lehet, hogy annak a pár ezer embernek van véleménye az épp regnáló hatalomról...
2015. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Én inkább iskolázottsághoz kötném a szavazást, és állampolgársághoz. Többségben vannak az országban a műveletlen barmok, akik rögtön bedőlnek az első demagógnak aki szembejön velük.
2015. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Te 4-es!

Ez "minimum 10 éve itt dolgozik-adózik." -lényegében véve azt jelentené, hogy egy egyetemet végzett ember csak 34-35 évesen válna szavazópolgárrá, (ha rögtön talál munkát és végig van munkaviszonya) de még egy szakmunkás is csak harminc évesen, hadd ne magyarázzam, hogy ez milyen bődületesen eltolná az országot a gerontokrácia irányába.

2015. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van a lakcímkártya további kérdést vet fel.

Az iskolázottsággal az a gond, hogy a kevésbé iskolázottak rovására menne a kormányzás mert úgysem szavazhatnak.

2015. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!