Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Osztrák állampolgár vagyok,...

Alruna kérdése:

Osztrák állampolgár vagyok, nyugdijas, mellékesen rendesen bejelentett módón ezüst ékszerekkel kereskedem. Kis méretben. Ha Magyarországon is kinálnám a portékám, hogyan alakul az adózás? Kell Magyarországon is fizetnem adót, vagy csak Ausztriában?

Figyelt kérdés
2014. szept. 30. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A magyar adótörvények a Magyarország területén megszerzett jövedelmekre vonatkoznak, tehát elvileg ugyanúgy kell adózni, mint bárki másnak.

2. A két állam között van tudomásom szerint "A kettős adóztatást kizáró egyezmény", vagyis ha az otthoni bevallásodba beállítod az itt megszerzett jövedelmedet is, akkor nem fogsz 2 helyen adózni ugyanazon jövedelem után.

3. Ettől függetlenül meglehet!!!! (ezt már nem tudom, nézz utána) hogy itt is ki kell váltanod valami adószámot, stb. stb., és a bevallást be kell küldened, csak adót nem ide fizetsz!!! Nézz utána!!!

2014. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha nyudijas korodra akarsz magadnak problémát, akkor csak gyere ide
2014. okt. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem költözöm Magyarországra.... de már többen is érdeklödtek ott is a portékáim iránt, esetleg magyarnyelü online kinálatot is kialakitanák (ha megéri)...éppen azért érdeklödöm,mert hogy lényegében csak mellék keresetröl van szó, ne csak kellemetlenségek és nagyobb költségek legyenek belöle. Kizárólag online kereskedek.
2014. okt. 1. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!