Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a jobb, a véletlenül elért...

Mi a jobb, a véletlenül elért minél magasabb életszínvonal, vagy a tudatosan elért minél magasabb életszínvonal?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha vennénk két csoportot, akik mindenben egyformák, majd két különböző úton indulnának el. Az egyik úton elindult csoportnak az lenne a célja, hogy minél magasabb életszínvonalt érjenek el, bármi áron. A másik úton elindult csoportnak az lenne a célja, hogy minél több mindent megértsenek a világból, bármi áron.


Milyen különbségeket láttok e két csoport jövőjében? Melyiknek milyen előnyei és hátrányai lennének? Mik alakulnának hasonlóan a két csoportban? Nektek melyik tetszene jobban?



(A kérdésben a "véletlen"-t a "tudatos" ellentéteként alkalmaztam.)



2015. febr. 3. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én annak is örülnék, ha kemény munkával lenne sok pénzem és annak is, ha csak simán megálmodnám egyik éjjel a szombati 5-ös lottó számokat.

Mindkettő jó.

2015. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a célom, hogy minél magasabb életszínvonalat érjek el, mi akadályoz meg abban, hogy egyidejűleg minél többet megértsek a világból? Hol az ellentmondás? Sőt, ha magasabb az életszínvonalam, több a pénzem, lehetőségem tájékozódni, művelődni is.
2015. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

# 2


Tulajdonképpen a tudatosan elért életszínvonal alatt azt értem, hogy az nem véletlenül lett elérve. Tehát az első válaszoló által említett lottónyereményt ha véletlenszerűnek tekintjük, én most az egyszerűség kedvéért annak tekintem, akkor az nem tudatosan elért életszínvonal, hanem véletlenül elért, tehát hiába lenne sok pénzem véletlenül, de mivel az nem tudatosan lett elérve, azért az nem számít bele ebbe az elképzelt kategóriába, amit most "tudatosan elért életszínvonalnak" nevezek, és persze ettől függetlenül a cél az, és most megint csak egyszerűen fogalmazok, hogy úgymond minél több pénzem legyen, mert az kifejezi a magas életszínvonalt.

2015. febr. 3. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem azt kérdezed milyen úton indulj el az életben. Anyagi (pénz) vagy szellemi (tudás-műveltség).


Magamból kiindulva a szellemit előbbre tartom, de egy középosztálybeli életszínvonalhoz ragaszkodnék.

2015. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég hülye kérdés, és alapvetően több dolgot kérdezel egyszerre.


Nézzük a "tudatosan elért" vs "véletlen" színvonalat. Alapvetően mindkettő lehet jó is rossz is. A véletlen elértben nagyobb a kockázat arra, hogy nem tudod kezelni a helyzetet, lásd a lottót megnyeri a Pityu a kocsmában, és elissza örömében. De az is lehet hogy valakinek ez kell ahhoz, hogy indíthasson saját vállalkozást, és komoly dolgokba fektesse a pénzt, így gyarapítva azt.


A "tudatos" dolog alapvetően azért jó, mert azt jelzi, hogy van tudásod, rálátásod dolgokra, célirányos vagy. És ha esetleg az asszony viszi minden vagyonod, akkor is van egy kapcsolati köröd, amit újra kiépíthetsz, és újra feljuthatsz a ranglétrán.


És teljesen más dolog amit utána hozol, hogy "magas színvonal vs megértés". Ahhoz hogy magas színvonalon élj, értened kell legalább a szakmádon belül a dolgokat, de azt magas szinten. És általában akik érdeklőbbek szakmán belül, azok azon kívül is sokat tájékozódnak. És mivel mindenhez pénz kell az életben, sokkal többet megtudhatsz a világról ha van hozzá pénzed.

2015. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Nézzük a "tudatosan elért" vs "véletlen" színvonalat. Alapvetően mindkettő lehet jó is rossz is."


Milyen esetekben lehet rossz a tudatosan elért színvonal?

2015. febr. 3. 13:50
 7/8 A kérdező kommentje:

"Ahhoz hogy magas színvonalon élj, értened kell legalább a szakmádon belül a dolgokat, de azt magas szinten."


De pl. a lottónyereményhez nem kell érteni túl sok mindenhez.

2015. febr. 3. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó de b..meg...lottó 5-öst nem is fog nyerni minden ember. Hátránya meg a "tudatosan" elért színvonalnak, hogy azért meg kell dolgozni, vagy jól kell tudni helyezkedni, és a legtöbb ember nem szereti megerőltetni magát.
2015. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!