Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen ellenérveket lehet...

Milyen ellenérveket lehet felhozni a finnugor nyelvrokonság ellen?

Figyelt kérdés
Linkek, vélemények...
2010. febr. 9. 23:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

gugli még mindig a barátod :D

meglepő fordulat, de ezt én is pont ma hallottam először... :D

2010. febr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%

1) genetikait. Semmiféle genetikai rokonságban nem vagyunk a finnekkel

2) amerre jártunk népek történelmét (meg a finn-t is érdemes elolvasni, már ott is az van, hogy nem volt semmi finn-ugor marhaság)

3) az egész egy osztrák kreálmány a magyarok megtörésére, minden 1800 előtti forrás ellentétes ezzel

4) olvass utána pl: [link] és [link]


és még könyvtárakat lehetne megtölteni azzal, hogy mekkora hazugság az egész ...

2010. febr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ó, én sokat ismerek, és nyelvészetet tanulok.

Nem titkolt szándékom/szándékunk rávilágítani az ilyen szakadár nyelvelméletek egyes hiányosságaira. Pl.:

- A nyelvrokonság nem jelent genetikai rokonságot.

- Tudományos vizsgálat alapja nem lehet politikai érv.

- A nyelvrokonság-kutatás nem csak egyes szavak hasonlóságán alapul, hanem egy közös alapszókincs elméleti lehetősége és grammatikai/morfológiai hasonlóságok is meghatározzák.


Ilyenek.

Szóval, várom az ellenérveket.

Minél harciasabb, minél szórkaoztatóbb, annál jobb... :)

2010. febr. 10. 00:03
 4/18 A kérdező kommentje:

00:00! Senki sem állította, hogy közös lenne a történelmünk, vagy hogy hasonlítanánk antropológiai szempontból. Csak a nyelvünk ered egy közös alapnyelvből.

Ezt cáfold, légyszi! Mármint - ugye - olyat, amit valaki állít is... :)

2010. febr. 10. 00:05
 5/18 A kérdező kommentje:

A link szövegéből:

"Ugye, 163 finnugor szavunk van és 2700 török szavunk."

Nos, angolból meg mondjuk még több van (komputer, DNS, stb...) de talán mégsem vagyunk a rokonaik, ugye?

A nyelvrokonság igazolásához a két nyelvet egy közös alapszókincsre kell visszavezetni, anélkül a sok hasonló szó csak azt bizonyítja, hogy az egyik nyelv hatott a másikra. A grammatikai hasonlóságról pedig akkor még nem is szóltunk... :)

2010. febr. 10. 00:09
 6/18 A kérdező kommentje:
Húha, hát ez eddig nem sok cáfolat...
2010. febr. 10. 23:03
 7/18 A kérdező kommentje:
Na, ezt akkor megbeszéltük. :)
2010. febr. 11. 16:51
 8/18 bumbi02 ***** válasza:
55%

lényegében nem értem mért akarják ezt politikusok cáfolni... akarnak keresni vmi nagyobb "méltóbb" őst?

én nem tanulok nyelvészetet de jobban elhiszem egy nyelvésznek h a finnugor nyelvrokonság valós, mint teszem at egy politikusnak...

2010. febr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nyelvészetet tanulok.


Ha ez igaz mért nem olyanktól kérdezed akik értenek hozzá és érdekli is őket a téma?

2010. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

22.40.

Többnyire olyanoktól kérdezem, de nem azért tettem fel a kérdést, mert a nyelvészek véleménye érdekel.


Azért kérdezem, mert a politika bele akar szólni a tudományba, és úgy érzem, hogy ez nem helyes. És mint nyelvészettel foglalkozó személy, feladatomnak érzem, hogy egy ilyen "nyilvános vitával" megmutassam az embereknek, hogy egy finnugor nyelvrokonság tudományos tény, nem zsidó meg Habsburg dogma...

2010. febr. 12. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!