Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tagadja a jobbik az...

Miért tagadja a jobbik az uráli NYELV rokonságot?

Figyelt kérdés

Ismerünk bármilyen bizonyító értékű levéltári iratot, dokumentumot ami bizonyítja hogy az egészet a Habsburgok találták ki? Melyik az? Nevezzétek meg.

A jobbik megalkot egy virtuális "rokon népek családját" melynek tagjai a "sztyeppei lovasnomád kultúrájú népek" és akiket ebbe belesorol egyszerre tekinti kultúrális, genetikai, és nyelvrokonoknak. Ezeknek nyelveikről valójában többnyire semmit nem ismerünk, genetikailag pedig heterogénebbek voltak mint mi magunk vagyunk. Ha én már nem élek lovasnomád életmódot, nem is vagyok magyar?


2015. febr. 5. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Már azért sem szavaznék rájuk, mert ilyen baromságokkal tízszer jobban el tudják magukat foglalni, mint a magyar gazdaság állapotával és a problémái megoldásával.
2015. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4%

A magyar népnek a kulturális, nyelvi etnogenezise hihetetlenül gazdag, nagyon sok különböző nép kultúrája hatott rá: ugor, türk, kaukázusi-iráni, szláv, germán stb. Ez úgy minden területen meglátszik.


Mind az európai integrációnkat, mind a nyelvünk eredetét, mind az európai integrációt megelőző, az ugor életmódnál fejlettebb félnomád kultúrát letagadni tudománytalan. Egyik se kizárólagos.


Azonban a nyelvünk nem türk eredetű, ugyanis az hihetetlenül meglátszódna a nyelv minden térén.


Meg a finnugor sámánisztikus hitvilágból nagyon sokat megőrzött (legalább is a kereszténység felvételéig), ami lehetővé tette, hogy eleink ne vegyék fel önkéntesen az iszlámot, mint szinte egy pár kivételtől eltekintve az összes türk nép.

2015. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
7%
Azért mert az arabok többet fizetnek mint a chantik meg a manysik
2015. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
(Sámánisztikus Finnugor)a Finnugoroknak lehet ,hogy voltak sámánjai de a Magyaroknak táltosaik voltak és ezt a hagyományt örökítették tovább.Merőben más a kettő, a táltos eleve másképp választódott ki és máshogy kommunikált,gyógyított..Levéltári iratok meg léteznek, a Magyar szakirodalomban ,ma már több helyen megtalálod a Trafford Ágoston által elkövetett Finnugorizmust.A Táltos hagyomány saját magát követte,nem is ismert semmilyen Finnugor hagyományt.Az őseink saját kultúrájukban éltek.
2015. febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Treffort ágoston idézet egy kamu. Sehol nem találod meg levéltárakban. A hetvenes évek előttről sincs semmi nyoma. Először '78-ban egy finnugor-ellenes értekezésben fordul elő, de hivatkozásmegjelölés ott sincs. Egyébként meg én Habsburgokat kértem, és nem treffort ágostont, mert ő nem volt habsburg.
2015. febr. 5. 16:53
 6/18 A kérdező kommentje:

,,szakirodalomban"

na mutass nekem ilyen 'szakirodalmat'...

2015. febr. 5. 16:54
 7/18 anonim ***** válasza:
26%

Jó látni, hogy valaki gondolkodik is!


Egyértelmű, hogy nem a Habsburgok találták ki a finnugor-elméletet, ezt csak a buták állítják.


A magyar, mint heterogén nép, igen széles felmenőkkel rendelkezik. Egyénileg lehet csak nézni a dolgokat. Mindegyik faluban van szőke, barna, fekete. Szőke vagy? Felejtsd el, hogy türk felmenőid vannak. Vágott a szemed? Akkor talán. Ez ilyen egyszerű. Lehet, hogy Józsi türk, de Béla már szláv. Egyénileg lehet ezt csak megmondani, kollektíven nem.


A hun nyelvet pedig valóban nem ismerjük, az "iszfaháni kódex" szintén egy bullshit, nincs ilyen.

2015. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélgess el kutatókkal,történészekkel én ezt tettem pont azért,hogy tisztábban lássak.Érdekes dolgokat fogsz megtudni,olyan szakemberekkel b
2015. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem beszélgess el kutatókkal,történészekkel én ezt tettem pont azért,hogy tisztábban lássak.Érdekes dolgokat fogsz megtudni,olyan szakemberekkel beszélgess akik kutatnak

pontosan levéltárakban,vagy a földben a két kezükkel.Az biztos ,hogy én több dolgot megcáfolok a saját észrevételeim alapján (van,hogy ások)én is, azokból az állításokból amit a Finnugoristák tanítanak a töri kapcsán.A Habsburgoknak meg, történész állítása szerint igen is közük van ehhez a baromsághoz.

2015. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%

A magyar nyelvtudomány mai állásfoglalása szerint a magyar nyelv a finnugor nyelvcsaládba tartozik. A történelem során persze mindig voltak olyan politikai csoportosulások, amelyek a pillanatnyi politika érdekeik miatt beleszóltak a tudományba, és tudományos kérdéseket politikai érdekeknek vetették alá. Az a baj, hogy ma a Jobbik is ezt csinálja. És ez azért veszélyes, mert nem különbözik ez igazából a sztálinista-marxista tudománytól, vagy a román dákoromán-elmélettől vagy a szlovák nagymorva elmélettől stb.


Nézetem szerint a magyar nép kulturálisan vezető lehetne a Kárpát-medencében (amit ugyebár a Horthy-korszakban is felismertek), és ahhoz, hogy ez így is legyen, pl. ki kéne szűrni a politikai behatásokat a tudomány kérdéseiben.


Néztem itt a válaszokat, és mindenféle Habsburg szemétkedésről írtok stb. Ez is politikai handabanda, ellenségkép-keresés, igazából demagógia az, hogy a Habsburgok találták ki a finnugor-rokonságot, hogy ezzel is keresztbe tegyenek a magyar önérzetnek. Ezzel akartok nyelvészeti kérdéseket eldönteni? Bocsi, de ez nevetséges.


Az a helyzet, hogy ha nyelvészeti eszközökkel vizsgáljuk a magyar nyelvet, akkor az egyetlen helytálló megállapítás csak az, hogy finnugor. És ezt a nyelvészeink egyöntetűen elfogadják.


A genetikai rokonság teljesen más dolog. Nyelvészeti kérdéseket nem politikai és genetikai dolgok alapján kell eldönteni.

2015. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!