Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért jobb kint...

Szerintetek miért jobb kint élni? Ha elhagyja valaki az országot és külföldön keres munkát mennyivel lesz könnyebb az élete? (kérdés bővebb taglalása lent)

Figyelt kérdés
Ugyan nem tartozik szorosan ide de mégis megemlítem és kíváncsi vagyok ti miben látjátok a magyar oktatáspolitika főbb hibáit, miért tart vajon itt ez az ország ahol tart és miért menekül mindenki innen.
2015. febr. 7. 11:30
 1/3 tetro ***** válasza:
81%

egyszerűen az van, hogy nyugatabbra ugyanazzal a munkával mint itthon, jobb életszínvonalon élhetsz. ráadásul a közhangulatot sem az állandó bűnbak keresés és egymás köpködése határozza meg, így nem csak anyagi okai lehetnek a döntésnek.

az oktatás nem tudom mitől olyan amilyen. az hogy 12 év nyelvtanulás utána diákok többsége nem beszél tárgyaló szinten egy nyelvet sem az röhej. az hogy nagy részük funkcionálisan nem tud fogalmazni és olvasni, az is döbbenetes. és szerintem az nem lehet, hogy nálunk minden gyerek ilyen hülye, ott meg ennyire okosak. mondjuk szerintem az jó lenne, ha négy évente nem lenne az egész oktatásrendszer a feje tetejére állítva...

2015. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Végre van normális munkaidőm, azon belül normális, emberi leterheltségem, mindez tisztességes fizetéssel. Otthon ez utóbbi megvolt, de azon az áron, hogy nem volt családi életünk.
2015. febr. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert valahogy más a levegő :D Viccet félretéve, valóban más. Valahogy itt úgy érzem, hogy a történések közepében vagyok (Németország), meg hogy vannak lehetőségeim és fejlődöm. Az emberek valahogy érdekesebbek, sokszínűbbek és sokkal többet dicsérik a másik embert. Irigységet például itt még nem tapasztaltam..
2015. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!