Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne megértetni az...

Hogyan lehetne megértetni az emberekkel, hogy a jobbik nem akar cigányirtást, hanem a társadalmi felzárkózásra akarja őket rávenni?

Figyelt kérdés
Én még soha sehol nem hallottam a jobbiktól, hogy bármi rosszat tennének a cigányokkal, pusztán az ingyenélők életvitelét szeretnék megszüntetni és felzárkóztatni mindazokat (a magyarokat is), akik jelenleg segélyből, bűnözésből és gyermekvállalásból élnek. De valamiért az emberek nem néznek utána ezeknek a dolgoknak, csak azt hangoztatják, amit valahol hallottak valakiktől. Azt elismerem, hogy vannak jobbikosok, akik tényleg rasszisták, de ilyen emberek mindenhol vannak, minden egyes párt szimpatizánsai között, és ennyi erővel sok sok cigányra is mondhatnánk,hogy rasszisták,hiszen utálják a magyarokat. Én nem vagyok rasszista, és minden erőmmel azon vagyok, hogy javítsam a helyzetet, és sajnos nagyon lelkis tudok lenni, ha kudarcot vallok. Attól félek, hogy azok a cigány barátaim, akik sajnos hisznek a tömegnek, engem meg sem kérdeznek majd, miért vagyok jobbikos, csak egyszerűen megszűnik a barátságunk, ha megtudják. De én ezt nem szeretném, mert szeretem őket. Hogyan értessem meg velük, hogy azok a romák, akik normálisan élnek, dolgoznak, becsületesek, mint ők, nincs félnivalójuk a jobbiktól?
2010. febr. 10. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Talán úgy kellene, ha a Jobbik (és a hozzá közelálló média) visszavenne az erőszakos, uszító stílusból, és a gúnyolódásból. Koncentráljanak valóban a problémákra, és adjanak európai megoldást. Így sajnos a többség kénytelen azt gondolni róluk, hogy olyanok, aminek látszani akarnak...
2010. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Bakker ez a jobbik szeritem nagyon gáz.De komolyan.Olvastam a programjukat és konkrétan nem szól semmiről.Meg h vissza akarják állítani a csendőrséget.Na az mindennek a teteje.Eddig is rendőrállamban éltünk...de hogy ezek után mi lesz,Ha nem tetszik az arcom jönnek aztán szétvernek?
2010. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy az uszítást nem a Jobbik csinálja, hanem néhány gyűlölködő jobbikos...de én pl hivatalosan még sosem hallottam őket gyűlölködni... pl a mi községünkben Gyüre Csaba volt lakossági fórumot tartani és az itteni cigány vezetők provokáló kérdéseire is nagyon nyugodt és egy cseppet sem sértő hangnemben válaszolt, nagyon korrektül
2010. febr. 10. 18:00
 4/12 A kérdező kommentje:
hagyjuk most a program hibáit, nem ez a kérdés... nekem nagyon tetszik és szerintem igen részletes, és minden benne van, amiről szólnia kell...én pl kevesebbet vártam a programtól, mint amit kaptam
2010. febr. 10. 18:01
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy. Most épp ki vannak kiáltva főgonosznak, így a politikai ellenfeleik könnyebben tudnak ijesztgetni vele. Akit tényleg érdekel az igazság, és utána nézett, az úgy is tudja, aki meg csak utálni akar valamit, annak mondhatsz bármit.
2010. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3%
A Jobbik egy újnyilas csőcselékmagyarkodó banda, most sajnos bejut a parlamentbe, de szerencsére 2014-ben már nem fog bejutni. Mindnyájan azért dolgozunk, hogy minél kevesebb ember maradjon Jobbik-szavazó, mert mindenféle árpádrongyos újnyilas magyarkodó lumpenekre semmi szükség az állam házában, sem máshol.
2010. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6%

Az én szememben nem fő gonoszok.És ha nem lennének Vikiék én rájuk is szavaznék.Csak tényleg nagyon sok hülye dolguk van.És bizony nem egyszer egyik dolgot ütik a másikkal.

Konkrétan arra gondolok h valami iylet akarnak(nem 100%hogy jótl tudom)h elvenni a segélyt a cigóktól h menjenek dolgozni.Ez mind szép és jó.De viszont az anyáknak szeretnének valami minimálbér körüli összeget fizetni az anyaságért.Na most akkor megint kik járnak jól?Hol van a sok gyerek?Bakker ezzel Kolompárék jobban járnának mint a segéllye.

Szóval nekem kicsit ködös ez a jobbik.

2010. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
a cigányok is dolgozzanak akár erővel is rá kell kényszeríteni őket.... hát még a magyarnak sincs munkája, érettségivel a vasútállomáson sepregetnek a magyarok...
2010. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
18:20: azért remélem, nem haragszol meg, ha én nem érzem magam csőcseléknek, sem újnyilasnak, sem semmi egyébnek, amilyen jelzővel illetted a pártot... most sem adtam rá okot, hogy ilyennek gondoljatok, szerintem nem volt olyan stílusú egyetlen megszólalásom sem, hogy csőcseléknek vagy rasszistának gondoljatok (már csak azért sem, mert a cigány barátaimat nem akarom elveszíteni,erről szól a kérdés, csak nem vettétek észre). Inkább a te azonnali és ok nélküli támadásod az, ami közel áll a csőcselék szintjéhez.
2010. febr. 10. 19:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Talán ha nem állna a jobbik mögött az a sok habzó szájú bakancsos tini, gárdista, alkesz rasszista akik cigányoznak és gázkamrákat emlegetnek.
2010. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!