Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti milyennek képzeltétek a...

Ti milyennek képzeltétek a rendszerváltáskor a 2015-ös Magyarországot?

Figyelt kérdés

Gondolom világos, hogy most főként az idősebbeket kérdezem, akik már éltek akkor, de még javarészt fiatalok voltak.

Olyasminek képzeltétek, mint az amerikai filmekben?

Szabadság, lehetőségek, színek, pörgés, izgalom?


Gondolom olyanok voltak az alapok, mint a Bud Spencer és Terence Hill filmek, a Grease és ehhez hasonlók.


2015. febr. 9. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát messze nem ilyennek, hogy egy elmebeteg vezetésével a morál insanity-nak minősíthető banda fogja tönkretenni az országot. Igaz, hogy már a rendszerváltást követő 1-2 évben kiderült, hogy a korábbi MSZMP tagok hirtelen köpönyeget váltottak és sokuk belépett a Demokrata Fórumba. Úgy látszik, hogy a vértelen forradalom csak külsődlegesség, valamilyen "vér" mindig folyik, most az ország vére.
2015. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

" olyanok voltak az alapok, mint a Bud Spencer és Terence Hill filmek, a Grease és ehhez hasonlók."


LOL. Az mar akkor is oreg, vicces dolognak szamitott :)


Miert azok lettek volna az alapok? A 80as evek kozepetol sokan jartak nyugatra, lattak mi megy Nemetorszagban, Ausztriaban. Azt hittuk hogy mi is elerhetjuk azt a szinvonalat.


Es volt is ra esely egeszen 2000 korulig. Akkor fordult meg minden, jott Matolcsy es minden idok legjobb keteves koltsegvetese, jott az osztogatas, amire a politikai ellenfelek csak ratromfolni tudtak, aztan jott 2002 es a Fideszes vereseg, a gyulolkodes, a polgari korok, az orszag meg szepen lassan lecsuszott, es semmi remeny a kilabalasra.


Mi inkabb kijottunk nyugatra,ha mar a nyugat nem jott hozzank.

2015. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Munka miatt már utazhattam a rendszerváltás körüli években is. Arra vágytam, hogy nekem se okozzon gondot beülni valahova a munkatársakkal meginni valamit és együtt vacsorázni. Ez teljesült is :)

Mondjuk még mindig nyugisabb, biztonságosabb számomra sok nyugati országban az átlagemberek élete. De azért már haladtunk mi is valamennyit.

2015. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván nem lehetett sok részletet látni, de nagyjából ilyennek. Ennek pedig roppant egyszerű az oka. 1989-ben rendszert váltottunk, nem embereket, nem szemléletet. Azt nem lehet.

Vagyis ugyanazok az emberek folytatták, ugyanazokkal a gondolatokkal. Néhányan azt képzelték, sok mindent másképp csinálnak. Ez többeknek sikerült is a magánéletükben. De összességében az emberek ugyanúgy hittek a meséknek (csak másik mesének), és tudható volt, hogy lesznek új mesélők. Páran már 1989 június 16-án hallattak magukról. Tudható, aki fiatalkorában döngölni akarja segítőit, ha lehetősége lesz, meg is teszi. Miért vártam volna mást? Tudtam, hogy a tömeg szeretni fogja. Olyan látványos...

2015. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én rosszabbra számítottam. Az előttem szólók már elmondták miért
2015. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!