Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek milyen médiumokat...

A fideszesek milyen médiumokat szoktak nézni, olvasni, hallgatni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 10. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Rodong Sinmun
2015. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Fidesz.hu-t
2015. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Közszolgálati médiát, Hír TV-t, Heti Választ MNO-t stb.
2015. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Nemzeti Magyar Narancsot
2015. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Nostradamust, Lomini mestert, Gyurcsok Józsefet.
2015. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

(Én nem vagyok fideszes, de ismerek jó párat):

M1 és HírTV ami hírforrás. Szórakoztató műsorokat pedig kereskedelmi tv-ken.


ui: Nyelvtannáculok egyet. A médiumnak média a többes száma, mert latin eredetű szó és úgy ragozzuk.

2015. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tetro ***** válasza:
71%
Hát attól függ. Egy hete még hirtv, magyar nemzet, mno... Most meg várják hogy végre 9 közszolgálati csatorna legyen :D
2015. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 fersk ***** válasza:

"ui: Nyelvtannáculok egyet. A médiumnak média a többes száma, mert latin eredetű szó és úgy ragozzuk."


Ha a boltban veszel EGY tekercs csomagolóanyagot, akkor miért mondod azt fóliának? Egyes száma (latin eredet!) folium.

A médium a magyar nyelvben évszázadok óta jelen van, speciális jelentéssel (főleg ezotérikus), míg a média angol hatásra a XX. században honosodott meg.

A fólia meg németből. Ezért nem használjuk a (magyarosan) fólium formában.

Etimológialag igazad van, gyakorlatilag tényleg csak náculsz. :)

2015. febr. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 fersk ***** válasza:
'Etimológiailag'
2015. febr. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na, akkor a gyengébbek kedvéért. TANULTAM médiaismeretet, mivel ma ez már tananyag az általános iskolai és gimnáziumi tantervben... A média szót az összes médiumot egy kalap alá véve használhatjuk (persze beszélhetünk fideszes médiáról, közszolgálati médiáról, ballib médiáról, ... stb.). De a médiát egyes számban használva helytelenség, a MÉDIUM szó itt sajtóorgánumot jelöl (konkrét TV, rádió, újság), nem Lominit, meg Nostradamust. :D


Konkrétan kérdezhettem volna azt, hogy mi a fideszes média... Viszont ha úgy kérdeztem volna: milyen fideszes médiákat szoktak nézni... az HELYTELEN. Ezért az őrült médiatanárom 1-est adott volna.

2015. febr. 11. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!