Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért értelmezik sokan rosszul...

Miért értelmezik sokan rosszul a magyar történelmet?

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 14:53
1 2 3 4
 21/31 Hajdúsági János válasza:

A 20/20 -a hozzászóló gondolataihoz szólnék hozzá:


„…Nem voltak semmiféle bajor seregek. A testőrség egy részét alkották, akik Gizellával érkeztek az országban. A csatákban max 1-2%-ot tehetett ki a részesedésük, a többi 98-99% magyar harcos volt….”


Ezt komolyan írtad? Mert ha igen, akkor fogalmam sincs honnan szerezhetted a történelmi ismereteidet! Feltehetően elég egzotikus helyről!


Persze annyiban igazad van, hogy bajor katonák, lovagok jöttek szép számban Gizellával. Aztán érkeztek folyamatosan Gizella nélkül is!

III.Ottó pedig reguláris csapatokat küldött István megsegítésére Koppány ellen, magukkal hozva a nyugati világ akkor korszerűnek számító fegyvereit, hadifelszereléseit. Pl. a páncélzat is annak számított, mivel kiválóan véd a nyilazás ellen!

Attila udvara félezer évvel odébb volt! Nem értem pontosan, hogy mire utalsz a 12 királlyal. De, ha gondolod, én hivatkozhatok a 12 apostolra. Az sem lesz érthetőbb, de legalább a számok egyeznek.

Esetleg arról írnál valamit, hogy milyen germánokat telepített István és András (az utóbbiból esetleg a hanyadik?) a határaink védelmére?


Arról viszont tudok, hogy a türk népcsalád törzseinek szokása volt, hogy a bekéredzkedő idegeneket –még a rokon türk törzseket is- a határvidékre tették őrzőnek. Így őrizte pl. Kazária határát az a hét törzs is, akik Itil-közben (magyarosítva: Etel-közben) törzsszövetséget kötöttek a besenyő támadás miatt és együtt foglalták el néhány év alatt az akkor szinte teljesen lakatlan Kárpát-medence Dunától keletre lévő területeit. Ebből a hét törzsből, kik akkor még minden voltak, csak magyarok nem (!) lett később a magyar nép. De először még „hungarusok” voltunk, merthogy a művelt nyugat a IX. szd. –ban, amikor már itt-ott megjelentünk rablászni-fosztogálni, azt hitte, hogy visszajöttek a hunok.

Aztán a honfoglalás után nyugati megrendelésre még nagyobb intenzitással kezdtük rablászni-fosztogálni a szintén nyugati városokat.

Ekkor már biztosak voltak benne, hogy hunok vagyunk. Ugyanolyan öltözet, nyelv, harcmodor (a lovat hátulról…) stb. Így is kerültünk bele a kolostorok évkönyveibe. Igy lettünk HUNGÁRIA. Mellesleg ma is ez az országunk hivatalos neve.

Aztán rájöttek, hogy nem vagyunk hunok. Amerikában is rájöttek, hogy Kolumbusz nem Indiába jutott, de akkor már az őslakosokat "indián" -nak nevezték, nem „amerikán” -nak. A mai napig is!

Ja, és az avar is rokon türk nép volt! Nem is akármilyen! Ők is nagy birodalmat teremtettek, akár a hunok, de később leáldozott a napjuk. Volt ebben nyugati (frank) ráhatás is bőven!


Koppányról tényleg nem sokat tudunk! Megkockáztatom, hogy pl. azért nem, mert egy kicsit megölték! Utána meg már nemigen tett olyat amiről beszélhetnénk!


De ugyanúgy nem tudunk a keresztyénség előtti kultúráról, mondákról, regékről, írásbeliségről sem. Ennek nagyon egyszerű az oka: a „keresztyény egyház” (csak így kisbetűvel. Aki a SZENT INKVIZICIÓ –val emberek millióit gyilkolta meg, égettette meg, vagy csak simán nyomorékká kínoztatta, arról valahogy nem tudok mély tisztelettel beszélni!) mindent összeszedetett, elégettetett, ami a honfoglaló törzsek korábbi életével, szokásaival, vallásával, írásbeliségével volt összefüggésben. Aki eltitkolta, eldugta azt az előkerült tárgyakkal együtt égettette el. Természetesen István (a későbbi szent!)engedélyével, sőt utasítására!


Természetesen örömmel venném, ha mindez nem lenne igaz és valaki meg tudná cáfolni! Érvekkel, tényekkel, adatokkal!

2015. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Szerintem Szent István Magyarország gyarmati kizsákmányolásnak magjait vetette el.Elpusztította hagyományos magyar értékeket rabszolga sorsba juttatta az embereket vármegye és püspökségek megszervezésével.

Vajon miért törtek ki "pogány" lázadások?

Az elnyomás,kizsákmányolás.Szent István elvett mindent a magyaroktól és mit adott nekik?Rabláncot és keresztet!

2015. febr. 20. 19:10
 23/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, ajánlom figyelmedbe a 13. és 14. kommentet.


Miért teszel fel kérdést, ha azokra nem reagálsz?


Ez a hobbid?

2015. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Hajdúsági János válasza:

Ha nem a római pápa fennhatóságát ismeri el az ország, akkor a bizánci pátriárkáét (császár) kellett volna. Abban az időben még „elméletileg ugyanagy” az egyház, csak „gyakorlatilag egész más”!

Az egyszerű nép nem rokonszervezett túlzott mértékben az őket megnyomorító. kizsákmányoló papsággal. Így aztán időnként fellázadt, bízva az Árpád házi királyjelőltek igéretében. Szegények nem tudták, hogy egy királykobrában is több gerinc van, és jobban meg lehet bízni bennük, mint az Árpád háziak legtöbbjében!


Orseoló Péterrel szembeni egyik összeesküvést Gellért püspök szervezte, aki az István által megvakíttatott Vászoly (Vazul) Kievbe menekült fiait Leventét és Andrást akarta hazahívni, Andrásnak a trónt felajánlva. Bölcs Jaroszláv ehhez sereget is adott „útravalóul”. vejének, Andrásnak. Eközben 1046 nyarán kitört a Vata vezette „pogány” felkelés a Körösök vidékén, ami gyorsan terjedt.

A felkelők és a két hazatérőben lévő herceg Abaújváron találkoztak. A nagy számban lévő pogányok felajánlották a segítségüket Orseoló ellen, ha András megengedi pogány hit gyakorlását, a püspökök és papok megölését, a templomok lerombolását, a régi bálványok tiszteletét. Ezt András el is fogadta, mert tudta, hogy az apósától kapott csapatok nem képviselnek elég erőt. Így a lázadókkal megerősödve elűzték Orseolót, aki később elfogtak és megvakítottak. Aztán egyes infók szerint András eltetette láb alól testvérét Leventét, így már nem volt konkurrencia, hogy megkoronázzák. Mondjuk az ilyen típusú gyilkosság nem volt teljesen idegen az Árpád-háztól!


Ja és majd el felejtettem: jó tett helyébe jót várj, természetesen András, amikor egy kicsit megerősödött, visszavonta a pogányoknak tett ígéretét és akik ezt nem fogadták el, azokat nemes egyszerűséggel legyilkoltatta!


Volt más pogánylázadás is, ugyanilyen forgatókönyvvel. Segítünk az Árpád házi királynak, ő megígér mindent, majd visszavonja és legyilkoltatja a segítőit. Főszereplők: Vata fia és I. Béla

2015. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Hajdúsági János válasza:

Rájöttem, hogy a "főcím2 -re még nem is válaszoltam!


"Miért értelmezik sokan rosszul a magyar történelmet?"


Válasz: mert nem ismerik az igazat. Vagy legalább az igazhoz legközelebb álló történéseket.


Magam részéről elismerem, hogy bizonyára sok mindent én is rosszul értelmezek. De legalább próbaálom megísmerni az igazságot!


Előző hozzászólásom utolsó másfél mondatát egy kicsit elnagyoltam, ezért javítanám! A Vata fia féle pogánylázadásnál csak felajánlás történt I. Béla felé, aki színleg elfogadta a felajánlkozást, de néhány nap gondolkodási időt kért (amig a katonai erősítése be nem futott). Akkor aztán kegyetlenül legyilkoltatta a régi törzsi világ felé visszafordulni vágyókat!

2015. febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Téged olvasva a régi marxista történelemkönyvek jutnak eszembe!


"Lenin él!"

2015. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Hajdúsági János válasza:
Inkább az jutna az eszedbe, hogy "Tanulni, tanulni, tanulni!"
2015. febr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Mert többnyire nem magyarok azok, akik tanítják (írják).
2015. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Hajdúsági János válasza:

Alaptétel, hogy a történelmet mindig a győztesek írják! A rendszerváltás utáni első érettségi vizsgán a történelem érettségit törölték. Azaz, nem kellett töriből érettségizni. Mondván, hogy az „átkosban” nem azt tanították, amit majd mi fogunk, tehát felesleges belőle vizsgázni. Másképp fogalmazva, ők hazudtak, de mi majd az igazat tanítjuk! Aztán elkezdődött az új tanterv (meg a még újabb, meg a legújabb, stb.) kidolgozása és bevezetése. Ennek még a mai napig sincs vége!

Közben a diákjaink egyre kevésbé képzettek és már ott tartunk, hogy a középiskolát végzettek nem kis hányadára is azt mondják, hogy funkcionális analfabéták! Elolvasnak valamit és nem értik, hogy mit olvastak! Nem tudják a lényegét visszamondani! Ez azért siralmas! A szakiskolákról meg jobb nem is beszélni! Ezekben gyakorlatilag megszüntették a közismereti tárgyakat. Klebelsberg Kunó meg forog a sírjában, mint a ventilátor!


Egyébként nem az a lényeg, hogy kik tanítják, hanem, hogy mit tanítanak! Ha valaki úgy gondolja, hogy tanítás ürügyén félrevezetik, annak a mai világban már rengeteg lehetősége van mindenféle információhoz jutni. Ott vannak a könyvtárak, ott van az internet és akkor még csak az alacsony költségű információforrásról írtam. De antikváriumokból is lehet alacsony áron könyveket venni.

Szóval, ha valaki tanulni akar, akkor bőven van rá lehetősége!


A témaindító kérdéshez: „Miért értelmezik sokan rosszul a magyar történelmet?„ nekem is van kérdésem:

- mit jelent a történelem rosszul értelmezése?

- mit jelent a történelem jó értelmezése?

- ki dönti el és mi alapján, hogy valaki jól, vagy rosszul értelmezi a történelmet?


Ha én egy valamilyen módon értelmezem a történelmet és a másik személy nem azon a módon, akkor az én szempontomból ő rosszul értelmezi. Az ő szempontjából nézve viszont én értelmezem rosszul!


Érdekelne a kérdező válasza a kérdéseimre!

2015. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Nincs tárgyi tudásuk. Sokan még Andics Erzsébetnél tartanak. A libsik meg a marxik.
2018. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!