Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a feltétele annak, hogy...

Mi a feltétele annak, hogy valaki önkormányzati képviseló legyen egy vidéki kisvárosban?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
legyél korrupt, kapzsi, és nyalj a pártnak, kb enyni.
2010. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

édesanyám akar indulni és teljesen független jelöltként

tudom, hogy a mai világban baromi hihetetlennek tűnik, de ő tényleg szeretne valamit tenni a város fejlődése érdekében

2010. febr. 12. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
jelenleg a 750 db kopogtató cédula az ami mindenképpen kell.
2010. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19:30 akkor nem sok esélye van, és nem viccből mondom sajnos!
2010. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bocs én meg félreértettem. 2. voltam


képviselőnél szintén kell vmi ajánlásokat gyűjteni, de az nem a mostani kopogtatós cucc.


amúgy tleg kevés esélye van, mert a többi képviselő kikészíti ez az egyik, a másik pedig az, hogy többségben lennének ellene.

2010. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még a jelöléssel nem lesz gond nem kell olyan sok kopogtató (pontosan nem tudom mennyi). De nem hiszem hogy megválasztják hacsak vissza nem lép majd valamelyik nagyobb párt.
2010. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne keverjük össze az önkormányzati képviselőket a parlamentiekkel!

Az önkormányzati képviselő-jelöltséghez is kellenek ajánlószelvények, de semmiképp sem kell 750 (gondolj bele egy faluba, ahol kétszáz ember sem él - ott hogy gyűjtesz össze 750-et?), csak a településen élő választókorúak számának megfelelően meghatározott számú szelvényre lesz szüksége édesanyádnak. Elviekben ennyi elég ahhoz, hogy jelölt legyen (persze nem elég a cédulákat összeszedni: le is kell adni őket).

Hogy értelme is legyen jelöltségének, ahhoz kell egy amolyan programféle (amelyben leírja és ezáltal közli a választókkal, hogy konkrétan mit is szeretne tenni a városotokért), pár plakát az utcákra, meg hasonló kampányizék. Tarthat mondjuk előadást a helyi művelődési házban, vagy a főtéren, vagy akárhol máshol, ahol személyesen győzheti meg az embereket arról, miért is érdemes rá szavazni.

Sok sikert kívánok édesanyádnak!

2010. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos leginkább úgy van esélye arra, hogy meg is választják, ha valamelyik pártnak benyal, akik vagy őt jelölik, vagy nem jelölnek sajátot, hanem függetlenként őt támogatják. Na és persze az sem mindegy, hogy melyik párt, olyan kell, amelyiknek elég nagy támogatottsága van nálatok (jelenleg kb mindenhol fidesz, de őszre ez még változhat).
2010. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!