Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondjátok meg mert nem értem!...

Mondjátok meg mert nem értem! Ezek a nagy nemzeti érzelmű emberkék akik mindent ami külföldi ki akarnak szórni az országból, hogy képzelik el az utána következő időket? Utána semelyik ország nem állna szóba velünk, ami azért elég nagy veszteség lenne

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 08:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
31%

09:59 - a multik jelentősebb megadóztatása egyenlő az elzavarásukkal. Ők ugyanis úgy működnek, hogy oda mennek, ahol kedvezőek a feltételek. Ha túl nagy az adó, szépen továbbállnak oda, ahol olcsóbb. A Seagate például nemrég költözött el a Kajmán-szigetekről(!!!) Írországba, mert az egykori adóparadicsomban úgy döntöttek, hogy megemelik az adókat.


Ugyanígy, ha túl sokat adót rovunk ki a multikra, csomagolnak és mennek tovább innen is.


A hazai vállalkozások támogatásával semmi gond nincs, azt lehet és kell is csinálni (lehetne például rögtön a vállalkozói terhek enyhítésével és a bürokrácia egyszerűsítésével kezdeni), viszont a multikkal óvatosan kell bánni. Jobbikékból azonban épp ez az óvatosság hiányzik.

2010. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó, áruld el nekem, hogy németországban pl nincsenek multik?
2010. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%
Ha ez nekem szólt, akkor olvasd el mégegyszer, amit írtam: azt emeltem ki, hogy ÓVATOSNAK kell lenni, ám a Jobbikban én nem látok óvatosságot.
2010. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy, ha túl sokat adót rovunk ki a multikra, csomagolnak és mennek tovább innen is.


Ha neked van egy céged, ami csak viszi a pénzt, azt fenn tartod?


A multik is ilyenek és nem értem hogy az én adómból miért kell fenntartani? Ráadásul a nagy része sehová nem megy hiszen Ausztriába is vannak multi pedig ott a bruttó bérköltség a 4-5-6× osa az itteninek. Egyszerűen ez csak fenyegetőzés amit a Lengyeleknél is eljátszottak, erre a Lengyelek azt a törvényt hozta hogy aki elmegy az már csak a városokon kívül telepedhet le, ha vissza megy.

A minimálbért 4 év alatt 100% ban emelték és valahogy csak nem mentek el a multik!

2010. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernek nincs szövegértése ezen az oldalon. Én sem olvastam, hogy a multikat ki akarják űzni. Ti fideszesek nagyon szerettek ferdítteni. Majd a zorbánotok elvezet titeket az ígéret földjére.
2010. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Még jó hogy nem tudsz az egészről semmit, kérdező.

Nem az összes multit akarják megadóztatni, hanem csak azokat amik kiütik a magyar vállakozókat. Ezek pl. a lidl, penny, spar, tesco stb. Szóval a főként élelmiszerüzletek. De az autógyártó, informatikai multicégeket minek adóztatnák meg? Ezeknek a cégeknek egyszerűen nem volt mit kiütni a magyar piacról, senki sem ment tönkre miatta. Faterom régen zöldség-gyümölcsöt árult már vagy 15 éve, amikor bejött a városba a penny, plus és utána már csak minuszba mentünk. Szerencsére azóta már van másik munkája, de ott is úgy kapja a fizetést hogy 1-2 hét csúszással is akár.

2010. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
66%

Pont az a lényeg, hogy senkitől se várom el, hogy elvezessen az ígéret földjére!

Se Orbántól se Vonától. Mert nem hiszek el olyan utópiákat, amik életképtelenek.

A politikai vezetőktől politizálási és reális célkitűzési és megvalósítási képességet várok el csupán oly módon, hogy tiszteletben tartsák a tényeket és a reális gazdasági és világpolitikai helyzetet.

A Jobbik úgy viselkedik, mintha a a világ és magyar politikai sakktáblán ő képes lenne egy kilencedik oszlopot nyitni és ott bevonulni az ígéret földjére, ez a baj.

Az igazság valójában az, hogy reálisan nézve 8X8-as az a sakktábla és szemben is ül(nek) valaki(k) és a mi érdekeinket az ellenérdekek és az aktuális állás alapján kell a lehető legjobban - azokból néha a visszavéve és néha nem - érvényesíteni.

2010. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Szopjátok még jobban a zsidók f@szát! Egész addig amíg ad,mi lessz amikor elvesz és nem ad? Akkor mi a f@szt csináltok? :))
2010. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%

Van egy ország, ahol a minimálbér 250 euro per hónap, míg egy másik ahol 1500 euro per hónap.

Az első vagyunk mi, a második bármely nyugati ország.

Mindkettőben adott az emberek vásárlóereje ugyebár és mivel a pénzükön egyik országban se fognak üldögélni, ezért el is költik azt.

Amelyikben 1500 euro a minimálbér, vagy amelyikben 250 vállalnátok a multik helyében nagyobb terheket a jelenlét érdekében?

És melyikből mennétek el könnyebben, ha a politikai vezetés elkezdene keményebb feltételeket szabni?

Ha ti vezetnétek egy multit, akkor nem arra gondolnátok, hogy megkérdezitek a változtatni akaró politikusokat, hogy a változó adózási és gazdasági helyzetben is garantálják a megfelelő profitot, mert az embereknek van pénze náluk vásárolni?

Oké, nem lesz megegyezés és utána a sok egyedi kisbolt fogja majd felszívni az ő általuk itt hagyott munkaerőt és ezen kis boltok képesek is lesznek tartani az egyedi kis rendeléseikkel az addigi árszínvonalat? Mert ezek azért számítanak, ha 10 % a munkanélküliség és 250 euro a minimálbér...

2010. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

A Jobbik nem elzavarni akarja őket, csak megadóztatni.

Persze ez pl. egy Tesconak nagyon sérti a csőrét, hiszen ő kizsákmányolni akar, és az nem üzlet, ha neki is fizetnie kell!


Ezek a multik milliárdokat visznek ki, és nem hagynak itt semmit! Az állam 25-ször nagyobb támogatást ad a multicégeknek, mint a magyar kisvállalkozóknak. A multik kb. annyi adókedvezményt kaptak, amennyit a kormány a Gyurcsány-csomaggal össze akart kaparni. Ha megadóztatták volna a multikat, nem kellett volna az embereket sanyargatni!


A Tesco meg így is, úgyis elmegy, ha lejár a 10 év adókedvezménye, a mi városunkból hamarosan már indul is, és jön helyére az Auchan. Tehát csak addig vagyunk jó neki, amig kiszívhatja az összes vérünket. Ezek olyanok, mint a bolhák. Amikor a macskából már amit lehetett, kiszívtak, költöznek a másik macskába.

2010. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!