Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolkodnak az emberek...

Miért gondolkodnak az emberek országhatárokban?

Figyelt kérdés

Mi értelme van azon sírni, hogy rossz az ország? Vagy azon, hogy kevés a magyar fizetés?

Az embernek családja van, ha rosszul megy, költözik. Ha a földet nézzük, Magyarország(és a többi ország) csak egy terület, koordináták. Valahol nem tetszik? Csomagolok, keresek munkát és megyek.

Értem, hogy itt legalább magyarok élnek és nem XY. De miért jobb nekem, hogy magyar származásúaknak fizetem az adót vagy magyar származású a pék vagy a bűnöző és nem XY?


2015. febr. 26. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert léteznek országok, népek?

Így azt hiszem erre az internacionalista hülyeségre nem is kell több szót pazarolni.

2015. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Igazad van! No most ezt magyarázd el Putyinnak Ukrajnával kapcsolatban!
2015. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Mert léteznek országok, népek? "


Ez aztán racionális érv volt. :) Országhatárok nélkül is léteznének népek. A háborúk 90%-a a nacionalizmus felhasználásával(te más nemzetű/vallású vagy, megölünk - mondá a király és az emberek megölték, majd a király jól járt az elfoglalt bányákkal) miatt alakult ki.

2015. febr. 26. 20:34
 4/14 A kérdező kommentje:
Putyin is megöregszik egyszer és vele a gondolkodása is.
2015. febr. 26. 20:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ez aztán racionális érv volt. :) Országhatárok nélkül is léteznének népek."


Mert nem így van? :D

És milyen népek léteznének akkor?

2015. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ugyanolyanok, mint most, csak nem egy helyen élnének vagy nem meghatározott helyen. Miért számít ez?

Attól, hogy 500 ezer magyar külföldön él, még magyarok.

2015. febr. 26. 20:45
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

A Szovjetunió is egy világforradalmat akart véghez vinni internacionalista alapon.


Egy utópia, pontosabban disztópia.


"A háborúk 90%-a a nacionalizmus felhasználásával(te más nemzetű/vallású vagy, megölünk - mondá a király és az emberek megölték, majd a király jól járt az elfoglalt bányákkal) miatt alakult ki."


Egy ország nem csak bányákból áll, hanem egy komplex infrastruktúráról, amit csak bizonyos szervezettségű közösség képes létrehozni, és fenntartani.


Az ország olyan mint egy magántulajdon (sőt a monarchia eszméje pont azt jelentette a középkorban, hogy az ország a király szuverén magántulajdona, amit megoszt több emberrel).


Olyan kérdés ez, mint:


Igazából mi értelme van magántulajdonnak? Lopnak, gyilkolnak, irigykednek miatta... Minden legyen közös, egyszerre mindenkié és senkié.


Utópia, pontosabban disztópia ez...

2015. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyszerűen szükséges egy közigazgatási határ.Így jobban mérhetők mindenféle adatok, amik végbemennek az adott területen, az adott emberekkel.Illetve ad az embereknek egy kis öntudatot, hogy itt minden közigazgatás a saját anyanyelven van, meg itt a saját népemből való emberek élnek jórészt, a határokon kívül pedig más kultúra más népek.A nacionalisták egyébként nem gyűlölködnek, hanem csak a saját nemzetüket szeretik, próbálnak tenni érte, és más nemzeteket nem utálnak, az már sovinizmus.Ezért is fontos a határ, hogy minden népnek meglegyen a saját területe és ott legyen szép, ne más országban legyen jelen tömegesen.Ez csak az én véleményem, én ezt vallom, Téged ezért nem ítéllek el, mert biztos van valami jó hatása is a te világnézetednek.
2015. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én formálom a világnézetemet, nem ítélkezem. Ezért vagyok kíváncsi arra, hogy miért gondolkodnak sokan abban, hogy az ország így vagy az ország úgy, amikor hatalmas a világ, minden ország emberekből áll, ha nem tetszik az egyik, megyek a másikba, ahol nekem tetszik.


De a közigazgatási, "mérési" határ elméletét teljesen érthetőnek tartom. Azt viszont nem, hogy kell egy hely, ahol a hasonló népek élnek, mint amilyen én vagyok. Engem abszolút nem érdekel, hogy milyen népek élnek a szomszédomban, feltéve, ha az igényszintünk és az értelmi szintünk hasonló, de ezt nem tudom ráhúzni egy egész népre. Most például egy arab szomszédom van, nők csadorban, de őt sem érdekli az én kultúrám, engem sem az ő kultúrája, ugyanúgy elbeszélgetünk amikor mind a ketten az udvaron vagyunk. Mert egy az igényszint.

De érdekelne, hogy talán van ennél jobb és ha igen, akkor miért jobb, ha egy magyar szomszédom lenne, akivel ugyanígy jól meglennék. Teljesen mindegy.

2015. febr. 26. 22:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Mert a közösség akkor tud a leghatékonyabban szerveződni, ha sok a tagjaiban a közös (van identitása, kultúrája).


Normál esetben ez egy kooperatív társadalmat eredményez.

2015. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!