Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért minimálbér emelésben...

Miért minimálbér emelésben gondolkodnak sokan, miért nem normális fizetésben?

Figyelt kérdés
h
2013. ápr. 4. 20:22
1 2 3
 1/24 rémuralom ***** válasza:
86%
Aki minimálbéres, annak ez a kettő ugyanaz. És hidd el, elég sok a minimálbéres :)
2013. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Roppant egyszerű!


Az állam nem szólhat bele a piaci működésű vállalkozások bérköltség kereteibe. Amit tehet az a minimál emelése, ami:

1 Magasabb adó és Tb bevételeket jelent.

2 Mivel bérfeszültség keletkezik, felfelé nyomó hatása van a magasabb jövedelmekkel szemben.


A kérdés hogy van-e értelme, és fenntartható lehet-e?

Hiszen ha nincs a háta mögött teljesítmény. És mivel mi export orientáltak vagyunk, nincs megfelelő export ami megteremti a feltételeket. Vagy elinflálódik, vagy nő az adósságunk. Ez sem ennyire egyszerű, hiszen alacsony hozzáadott értékekkel nem lehet bért emelni, hiszen ez a szegmens jellemzően munkabér érzékeny. Az az nem vagyunk képesek többet eladni a mai béreinkkel az alacsony hozzáadott értékű termékeinkből, ha meg emelkedik a bér akkor csökken a versenyképesség. Az az bukta van.

Ahoz hogy fenntarthatóan emelkedhessen a fizu, a magas hozzáadott értékek felé kellene haladnunk ahol nagy nagy tartalékokkal pariba lehetnénk akár a tripla fizuval is ha megfelelő menyiségben képesek lennénk előállítani.

Az az, igen lehetne 1000× el nyomni a minimált és fenntarthatóan, csak ahoz a gazdasági szerkezetünkön kellene változtatni elsőnek. Ezekre kihegyezni minden támogatást és allokációt, kihasználni minden komparatív előnyünket.

2013. ápr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%
A sok képzetlen mit várjon mást? Úgysem kap többet. Én külföldön dolgozom, jóval többet keresek, mint a helyi minimálbér, és még én vagyok ezért megszólva, hogy én nem is vagyok átlag polgár. Sokak el vannak tájolva, azt hiszik, csak a minimálbéres, állandó rinyáló ember az etalon, mindenki aki többet keres, az csak csaló lehet. A minimálbér egyik országban sem elég a normál megélhetésre! Ahhoz már le kell tenni valamit az asztalra.
2013. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%
#3- Számból vetted ki a szót.
2013. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%

"A minimálbér egyik országban sem elég a normál megélhetésre! "


NA ácsi... Vigyázzunk már ezekkel a szavakkal és szófordulatokkal, főleg ha benne van az, hogy "normál". Ez annyira szubjektív fogalom... A magyar minimálbér a létminimum környékén van, ez tény. De hogy Norvégiában is ott lenne... azzal vitatkoznék. Németországban nincs minimálbér, de szakmunkásnak 8 órában nem nagyon fizetnek 1000 euró alatt. Abból pedig meg lehet élni. Ausztriában szintén, nem beszélve a 13. havi bérről. A normál nagyon sok mindent jelenthet. Saját lakás? Saját autó? Minden nap étteremben vacsorázni? Stb...

2013. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%
A minimálbér emelkedésével az összes fizetés emelkedik, te kis butus!
2013. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"A normál nagyon sok mindent jelenthet. Saját lakás? Saját autó? Minden nap étteremben vacsorázni? Stb..."


Igen, a normál tényleg szubjektív. Viszont mindig alkalmazkodni kell a körülményekhez! Ha nem keres valaki eleget, akkor mondjuk ne legyen autója. De ez csak példa.

2013. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%

"Ahhoz már le kell tenni valamit az asztalra."


Mért kéne?

2013. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
26%

"Pontosan ezért vagy megszólva te suttyó!"


Suttyó a nénikéd!


"Nagy hőscincér vagy, csak azt nem látod hogy itt a minimálosok pénze nem elég ma már rezsit fizetni és enni is. "


De bizony, pont arra elég. A minimálbér alapvető élet fenntartásra elég. Semmilyen luxusra nem futja, nemcsak Magyarországon, sehol sem.


"Arról nem is beszélve hogy ha mindent összedobsz egy magyar és egy angol vagy német család esetén.

2 felnőtt és 2 gyerek, akkor össze sem lehet hasonlítani azt hogy ott mit engedhetnek meg a segélyből és a szoc támogatásokból és itt. "


Igen, jobban él, ez nem vitás, de én sem állítottam mást. Mindössze annyit mondtam, hogy a minimálbér egyik országban sem elég másra, mint lakhatásra, közlekedésre, étkezésre, esetleg egy kis szórakozásra.

2013. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
20%

""Ahhoz már le kell tenni valamit az asztalra."


Mért kéne?"


Na mégis miért te okos? Minimálbért kifizetnek minden képzetlennek is, aki semmi nyereséget nem hoz szinte a cégnek, csak mert kötelező. Ezért felháborító, hogy minimálbér emelést akarnak mindig sokan, holott ezért gyakorlatilag semmit sem tettek. Jó, vagy legalább jobb fizetést csak tanulással, képzéssel, időráfordítással lehet elérni. A minimálbéres ne akarjon autót, ne vegyen fel milliós lakáshitelt, mert nem tudja kifizetni és csak nyavalyogni fog a drága benzinre, közben pedig az autó nem alapvető létszükséglet, és a minimálbérnek csak arra kell elégnek lennie.(lakhatás, étkezés) Aki ennél többet akar, az tanuljon és dolgozzon meg érte!

2013. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!